Królowa Camilla rezygnuje ze zwyczaju królowej Elżbiety II

Królowa Camilla
Królowa Camilla
Źródło: Chris Jackson Collection
19 września odbyło się ostatnie pożegnanie Królowej Elżbiety II. Jej następcą został jej syn Karol III. Żona króla Karola III, królowa Camilla została królową małżonką. Aktualnie małżeństwo przygotuje się do objęcia obowiązków w monarchii. Królowa Camilla wprowadza już pierwsze zmiany…

Król Karol III i królowa Camilla pobrali się w 2005 roku. Synowa królowej Elżbiecie II nie przypadł do gustu. Według rozporządzenia monarchini królowa Camilla nie została księżną Walii, ponieważ tytuł ten przysługuje żonie następcy tronu, a nosiła go wcześniej księżna Diana. Z uwagi na szacunek dla jej pamięci, podjęto dyplomatyczną decyzję i Camilla stała się księżną Kornwalii. 

Kolejnym ustaleniem za czasów królowej Elżbiety II był fakt, że gdy Karol III zostanie królem, Camilla będzie księżniczką małżonką. Monarchini jednak na początku 2022 roku postanowiła zmienić to postanowienie i ogłosiła, że kiedy Karol III przejmie władzę w rodzinie królewskiej to Camilla zostanie królową małżonką.

Tatiana Okupnik o muzyce w rozmowie z Olivierem Janiakiem

Królowa Camilla rezygnuje z damy dworu

Eksperci brytyjskiej rodziny królewskiej sugerowali, że po objęciu rządów przez Karola III nastąpią zmiany w monarchii. Głównie będą dotyczyły one nowych zasad funkcjonowania dworu królewskiego. Królowa Camilla, jak informuje ekspertka od spraw królewskich, Marlene Koenig w rozmowie z "Daily Express", postanowiła zrezygnować z damy dworu. Jest to osoba, która pomaga królowej w codziennych sprawach jak: ubieranie się, dobieranie kosmetyków, pomoc w kąpieli. Dodatkowo zakres jej obowiązków określa królowa według swoich potrzeb. Żona Karola III postanowiła zrezygnować z damy dworu na rzecz sztabu administracyjnego. Królowa Camilla będzie mieć do pomocy: sztab asystentów i menedżerów biura.

Jesteśmy świadkami jak funkcja damy dworu przechodzi do historii.

Koronacja Karola III

Uroczystość koronacyjna Karola III najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym roku. Związane jest to z żałobą po królowej Elżbiecie II. Królewscy eksperci mówią, że koronacja odbędzie się 2 czerwca, gdyż jest to data koronacji królowej Elżbiety II.  Miejsce ceremonii będzie najprawdopodobniej w Opactwie Westminsterskim. Królowa Camilla zostanie zaś koronowana na Królową Konsortę.

Aktualnie król Karol III i jego żona Camilla przygotowują  się do objęcia władzy w rodzinie królowej. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection

podziel się:

Pozostałe wiadomości