Tak brzmiały ostatnie słowa Elżbiety II przed śmiercią. Duchowny wyjawił prawdę

Elżbieta II
Ostatnie słowa Elżbiety II
Źródło: Getty Images
Elżbieta II została pochowana obok księcia Filipa w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. 19 września dobiegły końca ceremonie pogrzebowe. Wciąż wypływają nowe fakty dotyczące ostatnich chwil Elżbiety II. Tym razem duchowny zdradził, jak brzmiały słowa, które królowa wypowiedziała przed śmiercią.

Królowa Elżbiety II nie żyje. 8 września świat obiegła informacja o śmierci najdłużej panującej głowy monarchii brytyjskiej. Przez 11 dni realizowano ściśle zaplanowany program ceremonii pogrzebowych. W ostatniej drodze królowej towarzyszyli nie tylko członkowie rodziny, ale również liczne głowy państw, które zjechały do Londynu. 19 września trumna z ciałem Elżbiety II spoczęła w grobie, u boku zmarłego rok wcześniej męża Filipa. Tym samym eksperci jasno podkreślają, że rozpoczęła się nowa era w monarchii brytyjskiej.

CZTBAL_DYGANT_HEJTDZIECI
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?
Agnieszka Dygant chroni syna przed hejtem?

Ostatnie słowa Elżbiety II przed śmiercią

Rev Dr Iain Greenshields udzielił wywiadu dla ABC News, w którym to opowiedział o ostatnich chwilach życia królowej. Gdy mężczyzna dowiedział się o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia monarchini, był zaskoczony. Okazuje się, że Elżbieta II kilka dni przed śmiercią czuła się całkiem dobrze.

"Ta wiadomość była dla mnie wielkim szokiem, kiedy usłyszałem, że jest bardzo chora, bo była w rewelacyjnej formie przez cały ostatni weekend" - przyznał.

Duchowny postanowił towarzyszyć odchodzącej monarchini w jej ostatniej drodze. Zdradził, że Elżbieta II do końca była świadoma i nawet na łożu śmierci zarażała czuwających przy niej dobrym humorem.

"To była fantastyczna wizyta. Jej pamięć była absolutnie zdumiewająca, była bardzo dowcipna [...]. Ona była życiem i duszą wszystkich rzeczy. Mówiła mi w bardzo osobisty sposób o czasach, gdy była dzieckiem, o swoich koniach z przeszłości, pamiętała imiona tych, które miała nawet 40 lat temu, podobnie jak miejsca i imiona ludzi" - dodał.

Jak brzmiały ostatnie słowa Elżbiety II niedługo przed śmiercią?

"Powiedziała, że niczego nie żałuje" - wyjawił duchowny.

Elżbieta II nie żyje. Ostatni portret królowej

Pomimo podeszłego wieku monarchini, jej śmierć wstrząsnęła całym światem. Przez 11 dni mogliśmy obserwować, jak krok po kroku wchodzi w życie Operacja London Bridge, tak długo i skrupulatnie przygotowywana, również przez samą Elżbietę II.

Media z zainteresowaniem śledziły zawiłe relacje członków rodziny królewskiej, którzy przybyli, by pożegnać królową. Eksperci oceniali poczynania niezaangażowanych w obowiązki księcia Harry'ego i Meghan Markle, z niezwykłą dokładnością odczytując słowa z ruchu warg następcy tronu księcia Williama. Jednak to królowa Elżbieta II była w centrum uwagi. Przypominano jej ostatnie chwile, analizowano ostatnie spotkanie z nową premierką.

Niedługo przed pogrzebem w mediach społecznościowych rodziny królewskiej opublikowano ostatni portret Elżbiety II. Wykonano go z okazji 70-lecia panowania monarchini, prawdopodobnie w maju br. Jak się prezentowała? Możecie zobaczyć w poniższym artykule:

Elżbieta II
Ostatni portret królowej przed śmiercią. Elżbieta II miała przy sobie znaczący przedmiot
Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Informacja o śmierci najdłużej panującej brytyjskiej monarchini wstrząsnęła światem. W mediach społecznościowych rodziny królewskiej opublikowano ostatni portret Elżbiety II.
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: ABC News

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości