Odkryto znaczenie imienia księcia Louisa. Zaskakujące?

Autor:
Norbert
Żyła
Książę Louis

Jeden z najbardziej sympatycznych członków brytyjskiej rodziny królewskiej to niewątpliwie książę Louis. Jego dziecinna energia i spontaniczność zdobyły serca wielu ludzi. Teraz media dotarły do tego, jakie jest znaczenie imienia pięciolatka.

Książę William i księżna Kate, znani również jako książę i księżna Cambridge, poznali się w 2001 roku, kiedy oboje studiowali na University of St. Andrews w Szkocji. Zaprzyjaźnili się, a ich znajomość przerodziła się w związek około 2003 roku. Obecnie mają troje dzieci: księcia George'a, urodzonego 22 lipca 2013 roku, księżniczkę Charlotte, urodzoną 2 maja i księcia Louisa, urodzonego 23 kwietnia 2018 roku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Koronacja Karola III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Nieznane znaczenie imienia księcia Louisa

Książę Louis, najmłodszy syn księcia Williama i księżnej Kate, przyszedł na świat pięć lat temu. Dumni rodzice wyjawili, jak nazwali syna dopiero kilka dni później. Miało to być spowodowane tym, że do końca nie wiedzieli, jakiej płci będzie ich pociecha.

Imię chłopca jak to zwykle bywa w przypadku monarchii, ma ukryte znaczenie. Imię Louis ma korzenie francuskie i germańskie, pochodzi od imienia Ludwik, które oznacza "sławny wojownik". Ten młody książę dzieli swoje imię z wieloma historycznymi i znaczącymi postaciami, zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i innych krajów.

Warto dodać, że Louis to jedno z czterech imion Williama. Karol wybrał to imię, aby oddać hołd swojemu zmarłemu mentorowi, Lordowi Louisowi Mountbattenowi. Hrabia został zabity w 1979 roku przez oddziały IRA. Wybór imienia Louis jest więc kontynuacją rodzinnej tradycji.

Książę Louis
Odkryto znaczenie imienia księcia Louisa Książę Louis Źródło: Getty Images

Dzieci księcia Williama i Kate

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate są fotografowane przez reporterów z całego świata podczas istotnych wydarzeń, w których uczestniczą. W sieci można często znaleźć zdjęcia, które ukazują ich jako zwyczajne dzieci, a niekoniecznie jako wzorowe potomstwo królewskie. Mimo że otrzymują staranne wychowanie i edukację od guwernantek i prywatnych nauczycieli, wciąż pozostają beztroskimi maluchami.

Książę George wykazuje zdolności artystyczne i potrafi pięknie rysować. Niemniej jednak, na jego barkach spoczywa niezwykła rola, która w przyszłości może okazać się dla niego sporym ciężarem. Jego wujek, książę Harry, dobrze zdaje sobie sprawę z trudności życia na królewskim dworze.

Najmłodszy, 5-letni Louis, potrafi sprawić rodzicom kłopoty podczas oficjalnych wyjść. Chłopiec często bawi się, prezentując fotoreporterom zabawne miny. Księżniczka Charlotte, która jest jedyną córką i drugim dzieckiem Williama i Kate często strofuje i przywołuje do porządku młodszego brata. Mówi się, że odziedziczyła swoją osobowość po prababce, Elżbiecie II.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości