Najnowsze

Polski pogodynek był ulubieńcem królowej Elżbiety II. "To było jak zadurzenie"

Najnowsze

Autor:
Urszula
Grabowska
Tomasz Schafernaker

Królowa Elżbieta II była za życia zwolenniczką telewizji BBC. Uwielbiała zwłaszcza prognozę pogody, którą prowadził Polak, Tomasz Schafernaker. Czym zachwycił Królową?

Elżbieta II zmarła 8 września 2022. Był to szok dla wszystkich Brytyjczyków oraz całego świata. Nikt nie spodziewał się, że stan królowej Elżbiety II jest na tyle poważny. Dwa dni przed śmiercią monarchini spotkała się z premier Wielkiej Brytani - Liz Truss. Królowa Elżbieta II zmarła w królewskiej posiadłości w Balmoral.

Po jej śmierci najbliżsi współpracownicy opowiadają w mediach, jakie były codzienne nawyki królowej. Monarchini uwielbiała maślane bułeczki do herbaty z nadzieniem owocowym, ale nie dlatego, że sama je jadła tylko karmiła nimi swoje królewskie psy - Muick i Sandy.

Również w kwestii programów telewizyjnych miała swoje przyzwyczajenia. Uwielbiała oglądać prognozę pogody w BBC prowadzoną przez Polaka - Tomasz Schafernakera.

Królowa Elżbieta II  uwielbiała polskiego pogodynka

Tomasz Schafernaker to 43-letni Gdańszczanin. Pogodynek przeprowadził się na studia do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył meteorologię. Od 2006 pracuje w najsłynniejszej telewizji świata, czyli BBC. Widzowie pokochali go za jego luz przed kamerą i humor. Sama Elżbieta II stała się jego fanką. "To było niemal jak zadurzenie. Zawsze chciała oglądać prognozę pogody, jeżeli on ją prowadził na antenie. Rozbawiało ją, gdy wymawiano jego nazwisko i uwielbiała go oglądać" - zdradziła osoba z bliskiego otoczenia królowej w rozmowie z "Daily Mail".

Największą sławę przyniósł mu incydent podczas przedstawiania prognozy pogody, kiedy nieświadomy, że jest już na antenie, pokazał koledze z planu środkowy palec. Tomasz Schafernaker przeprosił za incydent, ale w swój zabawny sposób. Prezenter BBC jest też z zamiłowania malarzem i w jego mediach społecznościowych możemy zobaczyć jego obrazy. Głównie fascynuje go natura i to ją uwiecznia na płótnie. 

Damian Michałowski o współczesnym ojcostwie Źródło: Cozatydzień.tvn.pl

Pogrzeb Królowej Elżbiety II

19 września o godzinie 12 (czasu polskiego) odbędzie się pogrzeb Królowej Elżbiety II. Na uroczystość przyjadą przedstawiciele wielu państw. Oczy całego świata będą skierowane jednak na rodzinę królewską, zwłaszcza Karola III, syna zmarłej monarchini, który został jej następcą.

Pogrzeb rozpocznie się w Opactwie Westminsterskim. Następnie trumna przejdzie w procesji ulicami Londynu, gdzie przy Wellington Arch w Londynie zostanie umieszczona na karawanie i przejedzie do zamku w Windsorze. Tam po południu odbędzie się drugie nabożeństwo żałobne, tylko dla najbliższych królowej Elżbiety II. Królowa zostanie pochowana w grobie obok swojego męża księcia Filipa.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor:Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage

Pozostałe wiadomości