Gwiazdy

Meghan Markle i Kate Middleton oddały hołd królowej. Uchwycono to na zdjęciu

Gwiazdy

Autor:
Urszula
Grabowska
Księżna  Cambrige Kate Middleton i księżna Sussexu Meghan Markle

Księżna Kate Middleton i księżna Cambridge Meghan Markle postanowiły w wyjątkowy sposób oddać hołd zmarłej monarchii. Podczas procesji pogrzebowej miały na sobie wyjątkową biżuterię, którą dostały od królowej Elżbiety II.  

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku, w wieku 96 lat. O śmierci monarchini poinformowano w oficjalnym komunikacie Pałacu Buckingham. Z momentem śmierci monarchini w życie wszedł dokładnie spisany plan, co po kolei ma się wydarzyć w państwie, czyli operacja "London Bridge". Jednym z jej elementów jest procesja żałobna za trumną monarchini, która odbyła się 14 września. Procesja przeszła ulicami spod Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego, gdzie obecnie umieszczono trumnę królowej Elżbiety II.

Gest Meghan Markle i Kate Middelton

Na uroczystej procesji nie zabrakło księżnej Kate Middleton z mężem oraz księcia Harry'ego i Meghan Markle. Uwagę mediów przykuła biżuteria, jaką kobiety założyły na tę uroczystość. Kate Middleton przypięła do swojej żałobnej kreacji broszkę z liśćmi wykonaną z diamentów i pereł, którą dostała od królowej Elżbiety II. Żona księcia Williama miała na sobie również kolczyki, które kiedyś należały do księżnej Diany. 

Żona księcia Harry'ego, księżna Meghan Markle, również oddała hołd królowej Elżbiecie II. Amerykańska aktorka założyła perłowo-diamentowe kolczyki, które otrzymała w 2018 roku od monarchini. Meghan Markle dostała je od królowej podczas wspólnego pierwszego wyjścia całej rodziny królewskiej.

"Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler w restauracji "Smaczne...Go" w Tomaszowie Mazowieckim
"Kuchenne Rewolucje". Magda Gessler w restauracji "Smaczne...Go" w Tomaszowie Mazowieckim

Kiedy pogrzeb Królowej Elżbiety II?

Pogrzeb monarchini odbędzie się 19 września o 11:00 (czasu londyńskiego) w Opactwie Westminsterskim. Następnie trumna zostanie umieszczona w Opactwie w Windsorze, gdzie o 16:00 (czasu londyńskiego) odbędzie się nabożeństwo, w którym weźmie udział król, członkowie rodziny i bliscy współpracownicy dworu królewskiego. O 19.30 (czasu londyńskiego) w obecności  wyłącznie członków rodziny królewskiej, trumna Królowej Elżbiety II zostanie umieszczona w grobie. Królowa spocznie obok grobów swoich rodziców i męża księcia Filipa II. 

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Przeczytaj też:

Autor:Urszula Grabowska

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection

Pozostałe wiadomości