Francuska aktorka oskarża popularnego reżysera. Miała zostać zgwałcona w wieku 14 lat

Judith Godrèche
Judith Godrèche
Źródło: Getty Images
Zza granicy płyną kolejne niepokojące wieści. Po aferze, która wybuchła wokół Gérarda Depardieu francuska branża filmowa będzie musiała zmierzyć się z kolejną rysą na szkle. Aktorka Judith Godrèche oskarżyła jednego z najsłynniejszych reżyserów z Francji. Benoît Jacquot miał dopuścić się gwałtu na osobie nieletniej.

Judith Godrèche jest francuską aktorką, którą widzowie mogą kojarzyć m.in. z występu u boku Leonardo DiCaprio w produkcji "Człowiek w żelaznej masce". Gwiazda dołączyła do grona osób z branży filmowej, które po niekiedy wielu latach decydują się opowiedzieć o trudnych doświadczeniach nadużyć i wykorzystywania, którego dopuściły się względem nich współpracownicy czy zwierzchnicy. Odkąd ruch #MeToo" zyskał popularność, na jaw wychodzi coraz więcej sytuacji, które nigdy nie powinny mieć miejsca i noszą znamiona przestępstwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Spektakl "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad naturą związków
Występują: Magdalena Lamparska, Vanessa Aleksander, Olga Bołądź, Maciej Zakościelny, Jakub Sasak.
Źródło: "Co Za Tydzień"

Judith Godrèche oskarża byłego partnera

Judith Godrèche ma 51 lat i robi karierę nie tylko w kraju, ale również za granicą. Gwiazda ma za sobą rozwód i doczekała się dwójki dzieci. Jakiś czas temu wystąpiła w autobiograficznym serialu zatytułowanym "Icon of French Cinema", w którym to wcieliła się w postać aktorki martwiącej się o związek jej nastoletniej córki ze znacznie starszym mężczyzną. W trakcie promocji produkcji kobieta nie ukrywała, że ma takie doświadczenia, jednak wówczas nie ujawniała tożsamości pierwowzoru tejże postaci. Teraz, po wielu latach, przerwała milczenie.

Judith Godrèche, mając zaledwie 14 lat, związała się z popularnym francuskim reżyserem Benoîtem Jacquotem. Mężczyzna miał wówczas 40 lat i, zdaniem kobiety, niejednokrotnie wykorzystywał ją. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, aktorka zgłosiła się na policję, by oskarżyć reżysera o "gwałt z użyciem przemocy na osobie nieletniej poniżej 15. roku życia". Aktorka, wówczas nastolatka, mieszkała ze znacznie starszym mężczyzną przez 6 lat. W międzyczasie wspólnie zrealizowali dwa filmy: "Les Mendiants" (1988) i "Rozczarowana" (1990). Relacja rozpadła się, gdy Judith Godrèchemiała skończyła 20 lat.

Gwiazda wróciła pamięcią do wydarzeń sprzed lat na stronach magazynu "Le Monde".

To historia podobna do historii porwanych dzieci. Chciałabym, żeby Benoît zaakceptował wówczas bycie moim przyjacielem, zamiast mnie przywłaszczać. Nie chciałam jego ciała. Bardzo szybko wzbudził we mnie obrzydzenie
- napisała.

Benoît Jacquot był w relacji z 14-latką

Gwiazda zabrała głos również za pośrednictwem mediów społecznościowych, gdzie zamieściła wpis na początku stycznia.

"Mała dziewczynka we mnie nie może już milczeć. Nazywa się Benoît Jacquot... Grozi, że pozwie mnie do sądu za zniesławienie" - napisała.

Kobieta przyznała, że do ujawnienia prawdy o relacji, w której miało dochodzić do wielu nadużyć, skłonił ją dokument o reżyserze. W produkcji "Les Ruses du Désir: L'interdit" w reż. Gérarda Millera z 2011 roku Benoît Jacquot ze szczegółami opowiedział o relacji ze znacznie młodszą partnerką.

"To było zdecydowane wykroczenie, przynajmniej w świetle prawa... [....]. Dziewczyna taka jak ona, Judith, która miała 15 lat, podczas gdy ja miałem 40 lat, nie sądzę, że miałem prawo z nią być. No i co z tego? Nie obchodziło mnie to, a jeśli chodzi o nią, powiedziałbym, że bardzo ją to podniecało" - mówił we wspomnianym fragmencie.

Aktorka postanowiła pociągnąć reżysera do odpowiedzialności również dlatego, by zadbać o dorastającą córkę.

Zwymiotowałam. Wpadłam w panikę. Nie było zgody. W wieku 14 lat nie ekscytuje cię spanie z 40-letnim facetem. Gdyby 40-letni mężczyzna zbliżył się do mojej córki, zabiłabym go
- mówiła w rozmowie z magazynem "Elle" w grudniu 2023 roku.

Benoît Jacquot nie przyznaje się do molestowania i tłumaczy, że wówczas był w związku "pełnym miłości". Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu do 20 lat więzienia.

Benoît Jacquot
Benoît Jacquot
Źródło: Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości