Krzysztof Sadowski pozwał autora filmu "Bagno" o tuszowaniu pedofilii. Teraz zapadł wyrok w sprawie

Krzysztof Sadowski pozwał twórcę filmu "Bagno" o zniesławienie. Jest wyrok
Krzysztof Sadowski pozwał twórcę filmu "Bagno" o zniesławienie. Jest wyrok
Źródło: Mw Media
Krzysztof Sadowski pozwał dziennikarza śledczego Mariusza Zielke, autora filmu "Bagno" o zniesławienie. Film dziennikarza pokazuje metody tuszowania pedofilii dotyczące oskarżonego kilka lat temu o wykorzystywanie małoletnich osób Krzysztofa Sadowskiego. Teraz zapadł wyrok w sprawie.

Krzysztof Sadowski, popularny muzyk jazzowy w latach 90. tworzył muzyczne programy dla dzieci "Tęczowy Music Box", a także "Co jest grane". W 2017 r. muzykowi zostały postawione zarzuty "obcowania płciowego z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczania się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej", jednak sprawę umorzono ze względu na przedawnienie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Krzysztof Sadowski pozwał dziennikarza o zniesławienie

W 2019 r. sprawą tą zajął się dziennikarz śledczy Mariusz Zielke, który w wywiadzie dla Onetu powiedział:

"Moim zdaniem wina Sadowskiego nie ulega żadnej wątpliwości. Te relacje są do siebie zbyt podobne i zbyt wiele szczegółów się powtarza" - mówił wówczas.

Mariusz Zielke postanowił bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Dziennikarz dotarł do 30 kobiet i kilku mężczyzn, którzy w latach 90. mieli być molestowani przez Krzysztofa Sadowskiego. Stworzył reportaż "Bagno", który jest dostępny w serwisie YouTube, w którym przedstawił niewłaściwe zachowania muzyka, a także system tuszowania pedofilii w Polsce.

Zapadł wyrok w sprawie Krzysztofa Sadowskiego

Krzysztof Sadowski postanowił wystosować prywatny akt oskarżenia o zniesławienie. Jak się okazało, właśnie zapadł wyrok w tej sprawie, o czym poinformował Mariusz Zielke. Napisał na Facebooku, że wygrał sprawę.

"Dziś wygrałem proces z Krzysztofem S. Sąd stwierdził, że zachowałem najwyższą staranność i rzetelność, a zebrany materiał dowodowy jest dla Krzysztofa S. 'druzgocący'. Jutro 2 część 'Bagna' - obejrzyjcie, proszę ten film. Pomóżcie w walce z wykorzystywaniem seksualnym dzieci" - napisał.

Od kilku dni media żyją aferą pedofilską wśród popularnych youtuberów i influencerów, którzy przed laty mieli dopuszczać się niewłaściwych zachowań wobec małoletnich osób. Temat nagłośnił youtuber Sylwester Wardęga, a sprawą zainteresował się polski rząd i właściwe organy ścigania.

Codziennie na jaw wychodzą nowe informacje, a oskarżeni youtuberzy po kolei wydają oświadczenia. Niedługo ma się ukazać kolejny film Pandora Gate, demaskujący kolejnych popularnych twórców internetowych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Mw Media

podziel się:

Pozostałe wiadomości