Nie żyje Barbara Baldavin. Przyczynę śmierci gwiazdy "Star Treka" podał jej syn

Barbara Baldavin
Barbara Baldavin
Źródło: Pixabay/Facebook Dawn Wells
Nie żyje Barbara Baldavin. Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna zmarła w wieku 85 lat w swoim domu. Artystka zdobyła popularność, gdy znalazła się w obsadzie serialu "Star Trek". Gwiazda stworzyła na ekranie rolę Angeli Martine. Przyjaciele żegnają aktorką we wzruszających wpisach w mediach społecznościowych.

Barbara Baldavin karierę aktorską rozpoczynała na początku lat 60. Na planie "Star Treka" poznała dyrektora castingu, Josepha D'Agostę, z którym stanęła później na ślubnym kobiercu. Małżeństwo nie przetrwało, ale doczekało się dwóch synów. Jeden z nich poinformował o śmierci matki.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Nie żyje Barbara Baldavin

Barbara Baldavin zmarła 31 marca 2024 roku w swojej posiadłości przy Manhattan Beach w stanie Kalifornia. Informację o śmierci aktorki przekazał dziennikowi "The Hollywood Reporter" jej syn, Marc D'Agosta. Mężczyzna wyznał, że jego matka zmarła z powodu zastoinowej niewydolności serca.

Aktorka została pożegnana przez swoich przyjaciół w mediach społecznościowych. Dugg Kirkpatrick, stylista fryzur gwiazd, również powiadomił o jej odejściu.

"Dziś rano o czwartej zmarła moja przyjaciółka. Znaliśmy się ponad 40 lat [...] Była naprawdę świetną przyjaciółką. Nigdy nie będę mieć drugiej takiej jak ona. Spoczywaj w pokoju" - napisał na Facebooku 31 marca.

Pamięć Barbary Baldavin uczcił również były menedżer aktorki Dawn Wells, która zmarła 30 grudnia 2020 w wieku 82 lat z powodu powikłań COVID-19. Mężczyzna ujawnił, że artystki bardzo się przyjaźniły. Co ciekawe, urodziły się dokładnie tego samego dnia, czyli 18 października 1938 roku.

"Była niesamowita. Bardzo łaskawa. Hojna ze swoim czasem. Miała niesamowitą karierę. Była zabawna. Kiedy ona i Dawn spotykały się razem, tarzały się ze śmiechu. Dla mnie, po odejściu Dawn, była ogromną pociechą. Była taka wspierająca i była dla mnie po drugiej stronie telefonu, kiedy kogoś potrzebowałem. Dziękuję Barbaro za radość i miłość. Będzie nam ciebie brakowało" - przekazał Leonard Carter.

Nichelle Nichols nie żyje — przyczyna śmierci

"Star Trek" to kilka fantastycznonaukowych seriali telewizyjnych, kilkanaście filmów pełnometrażowych, a także dziesiątki książek, komiksów i gier komputerowych dziejących się w tym samym fikcyjnym uniwersum stworzonym przez Gene’a Roddenbery'ego w latach 60. Oryginalny serial "Star Trek" został zakończony po trzech sezonach, w roku 1969. Popularność zyskał dopiero po emisji powtórek na antenie kilku stacji telewizyjnych. Niestety kilka gwiazd z oryginalnej obsady już zmarło. Na przykład Nichelle Nichols, która zasłynęła rolą porucznik Nyoty Uhary.

"Ostatniej nocy moja matka Nichelle Nichols zmarła z przyczyn naturalnych" - napisał syn gwiazdy na Facebooku po śmierci mamy 30 lipca 2022 roku.

Hołd aktorce złożył prezydent USA Joe Biden.

"Nasz naród stracił pionierkę sceny i ekranu, która na nowo zdefiniowała, co jest możliwe dla czarnoskórych Amerykanów i kobiet [...].. Nasz naród ma wieczny dług wobec inspirujących artystów, takich jak Nichelle Nichols, którzy pokazują nam przyszłość, w której jedność, godność i szacunek są kamieniami węgielnymi każdego społeczeństwa" - napisał Joe Biden.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay/Facebook Dawn Wells

podziel się:

Pozostałe wiadomości