Nie żyje popularny aktor Christian Oliver. Wraz z córkami zginął w tragicznym wypadku

Christian Oliver
Christian Oliver
Źródło: Getty Images
Zza granicy płyną smutne wieści. W czwartek doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Awionetka, na której pokładzie znajdował się aktor Christian Olivier oraz dwie jego córki w wieku 10 i 12 lat, runęła do oceanu. 51-letni gwiazdor dał się poznać widzom w takich produkcjach, jak: "Dobry Niemiec", "Walkiria", "Speed Racer", "Trzej muszkieterowie" czy zeszłoroczna nowa odsłona przygód niestrudzonego podróżnika - "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia". Nieznane są przyczyny wypadku.

Christian Olivier to tak naprawdę Christian Klepser, który od wielu lat funkcjonuje w branży pod artystycznym pseudonimem. Urodził się 3 marca 1972 roku w Celle w Niemczech. W szkole średniej zakochał się w Stanach Zjednoczonych. W trakcie praktyk reklamowych zamieszkał w Nowym Jorku. Przed podjęciem kariery aktorskiej planował studiować finanse lub reklamę. Uczył się aktorstwa w Los Angeles. Na ekranie zadebiutował w 1994 roku w roli szwajcarskiego studenta Briana Kellera w sitcomie NBC "Byle do dzwonka: Nowa klasa".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2023 roku
Zagraniczne osobistości i artyści, którzy zmarli w 2022 roku

Nie żyje Christian Oliver. Jak doszło do tragicznego wypadku?

Jak informują media, do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek. Awionetka, na której pokładzie znajdował się Christian Olivier wraz z dwiema córkami: Madita Klepser (12 lat) i Annik Klepser (10 lat), runęła do wody u wybrzeży karaibskiej wyspy, a dokładnie: wyspy Bequia będącej częścią archipelagu Grenadyn na Oceanie Atlantyckim. W katastrofie zmarł również pilot i właściciel samolotu.

Według władz samolot wystartował w czwartkowe popołudnie z lotniska JF Mitchell w Bequia i rozbił się, kierując się do pobliskiego St. Lucia. Według lokalnych doniesień pilot zgłaszał problemy niedługo po starcie i poinformował przez radio o tym, że zawraca.

"Wkrótce po starcie samolot napotkał trudności i runął nosem do oceanu. [...] Rybacy i nurkowie z farmy Paget udali się na swoich łodziach na miejsce zdarzenia, aby udzielić pomocy" – można przeczytać w oświadczeniu podanym mediom przez policję.

Wszystkie cztery ciała zostały odnalezione. Służby badają okoliczności wypadku i próbują ustalić powody, przez które doszło do tragicznego zdarzenia.

Christian Oliver — kariera, życie prywatne

Początkowo dorabiał jako model. Ma na koncie współpracę z takimi markami jak Coca-Cola. Rok po debiucie na małym ekranie trafił do filmu. Zagrał wówczas w komedii familijnej "Koleżanki" z Rachael Leigh Cook. Jednak sławę przyniosła mu rola Jana Richtera w niemieckim serialu RTL "Kobra – oddział specjalny". W 2005 roku przeprowadził się na stałe do Stanów Zjednoczonych. Współpracował ze Stevenem Soderberghiem przy filmie "Dobry Niemiec", w którym zagrał u boku Cate Blanchett czy George'a Clooneya.

Znalazł się na liście pięćdziesięciu najpiękniejszych mężczyzn świata magazynu "People".

Pod koniec 2023 roku aktor zakończył zdjęcia do najnowszej produkcji zatytułowanej "Forever Hold Your Peace" w reżyserii Nicka Lyona — ostatnie sceny nakręcono 20 grudnia. Reżyser opublikował w mediach społecznościowych wzruszający wpis, w którym oddał hołd zmarłemu koledze.

"Przez lata rozmawialiśmy o wspólnej produkcji filmu i w końcu się udało! Dziękuję za bycie wspaniałym kolegą, aktorem i przyjacielem" - napisał.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości