Nie żyje Czesław Paluch. Przez wiele lat występował z Krzysztofem Krawczykiem. "Za wcześnie"

Nie żyje Czesław Paluch, muzyk z zespołu Krzysztofa Krawczyka
Nie żyje Czesław Paluch, muzyk z zespołu Krzysztofa Krawczyka
Źródło: Pixabay/Facebook Krzysztof Krawczyk "Wiecznie młody" - piosenki Boba Dylana
Nie żyje Czesław Paluch, muzyk, nauczyciel, który przez wiele lat był związany z zespołem Krzysztofa Krawczyka i występował na jednej scenie ze słynnym piosenkarzem. Zmarł 13 października 2023 roku, dołączając do swojego przyjaciela. "Pozdrów Krzysztofa" - napisał pogrążony w smutku Andrzej Kosmala.

Czesław Paluch zmarł w wieku 63 lat. Od 1985 roku był muzykiem zespołu Krzysztofa Krawczyka. Towarzyszył mu nieprzerwanie aż do ostatniego koncertu, który odbył się 8 marca 2020 roku. Andrzej Kosmala potwierdził śmierć artysty i przekazał fanom wspomnienie o nim.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Nie żyje Czesław Paluch, muzyk z zespołu Krzysztofa Krawczyka

Andrzej Kosmala nie tylko potwierdził smutne wieści, ale również podkreślił, jak bardzo cenił zmarłego muzyka. Liczył się dla niego nie tylko jego talent, ale również osobowość, której nie da się zapomnieć.

"Zmarł Czesław Paluch, nauczyciel muzyki, muzyk grający w zespołach zawodowych. Zaczynałem z nim współpracę w 1983 roku, angażując go do zespołu Gangu Marcela, a potem do Krzysztofa Krawczyka. Z Krzysztofem pracował od 1985 roku do ostatniego koncertu Krzysztofa 8 marca 2020 roku. Wspaniały muzyk, cudowny człowiek. Muzykalny, a skromny. Czesiu do zobaczenia! Już jesteś z Krzysztofem, pozdrów go. Do zobaczenia!" - napisał były menedżer Krzysztofa Krawczyka.

"Czesiu wspaniały człowiek i wspaniały muzyk, miałem przyjemność spędzić z nim 3 lata, był moim nauczycielem"; "za wcześnie"; "wielka szkoda"- piszą fani w mediach społecznościowych.

Pogrzeb Czesława Palucha

"Zaskoczenie i żal" - piszą fani zmarłego artysty w mediach społecznościowych. Czesław Paluch mieszkał z rodziną w Głogowie. Był nauczycielem w SP nr 14. Swojego przyjaciela pożegnał też Kościół Chrześcijan Baptystów w Głogowie.

"Będzie nam cię brakowało drogi przyjacielu. Przebywanie blisko ciebie zawsze dawało wiele radości. Nie mówimy żegnaj, tylko do zobaczenia" - przeczytaliśmy na Facebooku.

Rodzina muzyka zamieściła nekrolog, w którym poinformowała o szczegółach pogrzebu. Ostatnie pożegnanie Czesława Palucha odbędzie się 18 października. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w kaplicy cmentarnej w Brzostowie o godzinie 11.00. Trumna zostanie złożona na miejscowym cmentarzu.

Poniżej zdjęcia z 2011 roku - wyjazd i koncerty Krzysztofa Krawczyka z zespołem w USA.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay/Facebook Krzysztof Krawczyk "Wiecznie młody" - piosenki Boba Dylana

podziel się:

Pozostałe wiadomości