Irański reżyser i jego żona zamordowani we własnym domu. Ciała znalazła córka

Dariush Mehrjui i jego żona nie żyją
Dariush Mehrjui i jego żona nie żyją
Źródło: Twitter/ Getty
Irańskiego reżysera Dariusha Mehrjui i jego żonę znaleziono martwych w domu na przedmieściach Teheranu - poinformowała w niedzielę agencja IRNA. Wstępne dochodzenie wykazało, że małżeństwo zostało zamordowane - świadczą o tym rany cięte na szyi. Ciała odkryła córka.

Mona Mehrjui, córka irańskiego reżysera Dariusha Mehrjuia postanowiła odwiedzić rodziców w ich domu niedaleko Teheranu. To ona pierwsza odkryła, że artysta i jego żona leżą martwi. Oboje w ostatnim czasie, za pośrednictwem mediów społecznościowych, mieli otrzymywać groźby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Gwiazdy o nowościach marki Calzedonia. Tegoroczne trendy
Podczas tegorocznego Fashion Week w Mediolanie odbyło się wyjątkowe show marki Calzedonia. W wydarzeniu wzięły udział ambasadorki marki, modelki, celebryci i gwiazdy mody. Wywiad z Maffashion, Klaudią El Dursi, Olą Nowak.
Źródło: Co Za Tydzień

Irański reżyser i jego żona zamordowani we własnym domu

O tym, że Dariush Mehrjui i jego żona Vahideh Mohammadifar mogli zginąć w wyniku napadu, poinformował Jean-Marc Thérouanne, dyrektor Festiwalu Kina Azjatyckiego w Vesoul, któremu zamodowany reżyser przewodniczył w 2005 roku.

"Właśnie dowiedzieliśmy się o tragicznej śmierci irańskiego reżysera Dariusha Mehrjuia i jego żony, brutalnie zamordowanych przez złodziei" - powiedział Jean-Marc Thérouanne.

Według lokalnych doniesień medialnych zidentyfikowano już cztery osoby podejrzane o udział w sprawie.

Kim byłDariush Mahrijui?

W latach 70. ubiegłego wieku, 83-letni Dariush Mahrijui był jednym z kluczowych twórców irańskiego ruchu filmowego znanego jako nowa fala. Jego film "The Cow" z 1969 roku stanowił przełom w rozwoju kina społecznego realizmu. W dramacie "Leila," zrealizowanym w 1996 roku, Mehrjui badał instytucję małżeństwa we współczesnym Iranie. Z kolei w filmie "Bemani" z 2002 roku skupił się z kolei na grupie kobiet żyjących na prowincji, ukazując je w kontekście skrajnie konserwatywnego społeczeństwa.

Filmy Dariusha Mahrijuia zdobyły liczne nagrody na międzynarodowych festiwalach, w tym Srebrnego Hugo na festiwalu w Chicago w 1998 roku i Złotą Muszlę w San Sebastian w 1993 roku.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/ Getty

podziel się:

Pozostałe wiadomości