Nie żyje Krzysztof Respondek. Aktor zmarł nieoczekiwanie w wieku 54 lat

Krzysztof Respondek
Krzysztof Respondek
Źródło: MW MEDIA
Krzysztof Respondek nie żyje. Smutne informacje o śmierci popularnego kabaretowego aktora przekazał jego kolega. Artysta miał zaledwie 54 lata.

Krzysztof Respondek był jednym z najbardziej znanych artystów kabaretowych naszych czasów. Informacje o jego śmierci pojawiły się w piątek 22 grudnia 2023 roku. Smutną wiadomość przekazał na Facebooku kolega aktora z kabaretu, Krzysztof Hanke. Krzysztof Respondek zmarł nieoczekiwanie.

Polecamy: Krzysztof Respondek pozostawił w żałobie żonę i dwie córki. Przyjaciel wyjawił przyczynę śmierci

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Krzysztof Respondek nie żyje. Miał 54 lata

Krzysztof Respondek dołączył do kabaretu Rak w 1999 roku i od razu zaprzyjaźnił się z Krzysztofem Hanke, który był twórcą grupy. To właśnie on jako pierwszy poinformował o jego śmierci.

Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać
- napisał.

Fani słynnego kabareciarza nie ukrywają smutku i są wstrząśnięci całą sytuacją.

"Cooooo?! Niemożliwe...";

"Ogromna strata. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół";

"Trudno w to uwierzyć" - piszą w komentarzach.

Post o śmierci artysty pojawił się także na profilu Teatru alternatywnego BELFEgoR.

"Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu Rak. Jeszcze 10 grudnia razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke. Nasze kondolencje" - czytamy.

Krzysztof Respondek był aktorem kabaretowym, filmowym i serialowym

Krzysztof Respondek urodził się w Tarnowskich Górach i był wszechstronnie utalentowany. Zapisze się w sercach Polaków jako nie tylko aktor kabaretowy, ale także filmowy i serialowy. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Aktorskim PWST we Wrocławiu. W zawodzie zadebiutował, grając w filmie "Magneto" z 1993 roku.

Fani mogą go pamiętać także z roli w takich telewizyjnych hitach, jak między innymi: "Odwróceni", "Święta wojna", "Prawo Agaty" oraz "Barwy Szczęścia". Nie wszyscy wiedzą także, że Krzysztof Respondek miał ogromny talent wokalny i w 2023 roku wydał debiutancki album studyjny. Aktor otrzymał wiele prestiżowych wyróżnień za swoją pracę, w tym np. Złotą Maskę. Był także nominowany go nagrody Wiktora.

Krzysztof Respondek był również spełniony prywatnie. W 1969 roku poślubił ukochaną żonę Katarzynę. Para doczekała się dwóch córek: 30-letniej Antoniny i 21-letniej Florentyny.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości