Popularny zespół kończy karierę. Oficjalne oświadczenie Rage Against The Machine

Rage Against The Machine
Rage Against The Machine
Źródło: Getty Images
Zespół Rage Against The Machine oficjalnie ogłosił zakończenie kariery. Zaledwie dwa miesiące temu grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Jednak na uroczystości pojawił się tylko jeden członek zespołu. Zobaczcie oficjalne oświadczenie perkusisty Brada Wilka.

Zespół Rage Against The Machine wykonywał mieszankę rapu, hard rocka, punku i funku. Został założony w Los Angeles w 1991 roku przez gitarzystę Toma Morello i wokalistę Zacka de la Rocha. Artyści przemycali w swoich tekstach tematy polityczne. W Polsce muzycy zagrali 21 czerwca 1994 roku w Warszawie.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

TOPMODEL_TYSZKA_KARIERAUSA
Marcin Tyszka o niespełnionej karierze w USA

Zespół Rage Against The Machine kończy karierę

Zespół zadebiutował w listopadzie 1992 roku płytą "Rage Against The Machine". Grupa stworzyła takie hity jak m.in. "Bombtrack", "Bullet in the Head" oraz "Killing In The Name". Wokalista Zack de la Rocha opuścił kolegów z zespołu 18 października 2000 roku. Powodem jego odejścia były różnice dotyczące przyszłej koncepcji zespołu. Muzycy mieli później w zespole wzloty i upadki. Ogłosili rozstanie, a następnie reaktywację grupy. Po latach przerwy w lipcu 2022 roku Rage Against The Machine ruszyli w pierwszą od 20 lat trasę koncertową.

Do grupy wrócił wokalista Zack De La Rocha, ale już na początku trasy zerwał na scenie ścięgno Achillesa. Muzycy odwołali wszystkie koncerty.

"Od Chicago minęły prawie trzy miesiące, a ja wciąż patrzę na swoją nogę z niedowierzaniem. Dwa lata czekania z powodu pandemii z nadzieją na to, że znów będziemy mogli być zespołem i kontynuować pracę, którą rozpoczęliśmy trzydzieści kilka lat temu. Próby, treningi, szukanie kompromisów, powrót do formy. Potem, po półtora koncertu, moje ścięgno pęka. Czułem, że los robi mi jakiś okrutny żart" - wyznał po odwołaniu trasy wokalista.

Niestety pod koniec 2022 roku poinformowano, że basista Tim Commerford choruje na raka prostaty. To koniec zespołu, o czym powiadomił perkusista Brad Wilk.

Oświadczenie Rage Against The Machine

Na początku listopada 2023 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Podczas uroczystości formację reprezentował jedynie gitarzysta Tom Morello. Fani zespołu będą niepocieszeni. Perksusita Brad Wilk wydał na Instagramie oficjalne oświadczenie.

"Wiem, że wielu ludzi czeka na ogłoszenie nowych dat wszystkich odwołanych koncertów RATM. Nie chcę już dłużej ich i siebie oszukiwać. Jakiś czas temu były pewne sygnały, że może dojść do tego w przyszłości... Chcę, byście wiedzieli, że RATM (Tim, Zack, Tom i ja) nie będzie już dłużej grać tras ani koncertować" - czytamy w oświadczeniu.

Prosto z mojego serca, dziękuję każdej osobie, która nas kiedykolwiek wspierała
- wyznał Brad Wilk.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości