Zmarł wokalista z kultowego zespołu The Isley Brothers. Fani kochają utwór "Twist and Shout"

Rudolph Isley z The Isley Brothers nie żyje
Rudolph Isley z The Isley Brothers nie żyje
Źródło: Getty Images
Zmarł Rudolph Isley - jeden z założycieli legendarnej grupy The Isley Brothers. Choć oficjalna przyczyna jego śmierci nie została jeszcze podana, serwis TMZ sugeruje, że mogła być związana z zawałem serca. Miał 84 lata.

The Isley Brothers to zespół, który przez dziesięciolecia dostarczał nam niezapomniane utwory, takie jak "Shout," "Twist and Shout," "This Old Heart of Mine" i "It's Your Thing". Ich muzyka stała się kultowa i przeszła do historii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zmarli młodo
Polskie gwiazdy, które zmarły młodo. Odeszli niespodziewanie
Źródło: MWMEDIA, Facebook, Wikimedia Commons, screen Youtube

Rudolph Isley z The Isley Brothers nie żyje

Informacje o śmierci Rudolpha Isleya przekazały media, a oświadczenie jego córki ukazało się w portalu People. Muzyk zmarł w swoim domu w Illinois w środę 12 października, mając u boku swoją wierną żonę Elaine. Ich małżeństwo trwało imponujące 68 lat.

"Rudolph Isley był nie tylko artystą, ale także głęboko religijnym człowiekiem, który zawsze kierował się miłością do Jezusa" - czytamy w oświadczeniu.

Brat muzyka, Ronald, który wspólnie z Rudolphem tworzył historię The Isley Brothers, wyraził swój żal w rozmowie z mediami.

"Nie ma słów, aby wyrazić moje uczucia i miłość, jaką darzę mojego brata. Nasza rodzina będzie za nim tęsknić. Ale wiem, że jest w lepszym miejscu" - powiedział.

Rudolph Isley z The Isley Brothers – kariera

Rudolph Isley znany był z niezapomnianych występów z grupą The Isley Brothers. Zespół to legendarne trio złożone z braci O'Kelly'ego, Rudolpha i Ronalda Isleyów. Tworzyli muzykę różnych gatunków, w tym gospel, rhythm and blues, rock and roll, soul oraz tradycyjnego popu.

Rozpoczęli karierę jako kwartet w składzie Ronald, O'Kelly, Rudolph i Vernon. Niestety, tragiczna śmierć Vernona w wypadku motocyklowym w wieku zaledwie 13 lat sprawiła, że zespół kontynuował swoją drogę jako trio. Mimo to The Isley Brothers szybko zdobyli ogromną popularność, a przeboje takie jak "Shout" czy "Twist and Shout" pozostają ikonicznymi utworami w historii muzyki.

Nie można również zapominać o hitach takich jak "This Old Heart of Mine" i "It's Your Thing," które podbiły serca słuchaczy na całym świecie. Grupa zdobyła dwie prestiżowe nagrody Grammy i w 1992 roku zasłużenie znalazła się w Rock & Roll Hall of Fame.

Życie Rudolpha Isleya skrywało również swoje niespodzianki. W 1958 roku poślubił Elaine Jasper, a 30 lat później podjął trudną decyzję opuszczenia zespołu, aby poświęcić się pracy jako chrześcijański pastor. Grupa kontynuowała swoją działalność, przyjmując nowych członków, w tym braci Ernie'ego i Maryina oraz szwagra Rudolpha, Chrisa Jaspere. Jednak zapewne najbardziej znana jest historia, w której Jimi Hendrix dołączył do The Isley Brothers jako sideman, co znacznie podbiło ich popularność, choć później został zastąpiony przez Erniego.

To jednak nie koniec historii grupy. The Isley Brothers założyli także własną wytwórnię płytową o nazwie T-Neck Records, która stała się platformą dla ich twórczości.

Ostatnie wydarzenia przyniosły jednak napięcie w rodzinie Isleyów. W początkach 2023 roku Rudolph Isley zdecydował się złożyć pozew przeciwko swojemu bratu Ronaldowi. Zarzucał on bratu, że działał za jego plecami i samodzielnie zarejestrował znak towarowy The Isley Brothers, choć według Rudolpha, powinien być on wspólną własnością obojga braci.

 The Isley Brothers
The Isley Brothers
Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości