Programy

Gwiazdor "Gry o tron" w prequelu "Igrzysk Śmierci". Kogo zagra Peter Dinklage? Kiedy premiera filmu?

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Peter Dinklage z "Gry o tron" wkracza do świata "Igrzysk Śmierci".

"Ballada ptaków i węży" to prequel kultowej serii filmów "Igrzyska śmierci". Do obsady dołączył właśnie aktor hitu HBO "Gra o tron" Peter Dinklage. Kogo zagra i kiedy premiera filmu?

"Ballada ptaków i węży - prequel "Igrzysk Śmierci" - będzie miał swoją premierę w kinach. Zobaczymy w nim znanego hollywoodzkiego aktora. Peter Dinklage znany jest przede wszystkim z roli Tyriona Lannistera w "Grze o tron", za którą otrzymał wiele nagród. Kogo zagra w "Balladzie ptaków i węży"?

"Ballada ptaków i węży - prequel "Igrzysk Śmierci" z gwiazdorem "Gry o tron". Kogo zagra Peter Dinklage?

Peter Dinklage wcieli się w postać Caski Highbottoma - dziekana Akademii i człowieka uważanego za pomysłodawcę Igrzysk głodowych - podaje serwis Deadline. Jak zapewnia reżyser, jego postać to jedna z najważniejszych osób w życiu Coriolanusa Snowa, czyli głównego bohatera opowieści. To on ustala reguły, które będą wpływały na każdy aspekt życia Coriolanusa - ujawnił reżyser Francis Lawrence.

Peter Dinklage w prequelu "Igrzysk Śmierci" z gwiazdorem "Gry o tron"
Peter Dinklage w prequelu "Igrzysk Śmierci" z gwiazdorem "Gry o tron" Źródło: WireImage/Getty Images

"Ballada ptaków i węży" - prequel "Igrzysk Śmierci" - o czym będzie?

"Ballada ptaków i węży" to adaptacja najnowszej powieści autorstwa Suzanne Collins. Będzie opowiadać o wydarzeniach, które rozgrywały się na 64 lata przed pierwszą częścią "Igrzysk Śmierci", a na 10 lat po buncie Dystryktów przeciwko Kapitolowi. Zobaczymy, jak nastoletni Coriolanus Snow (w którego w głównej serii wcielał się Donald Sutherland) dochodzi do władzy, niszcząc swoich oponentów.

Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości
Serial "Westworld" na HBO. Twórcy o zagrożeniach w przyszłości Źródło: "Co Za Tydzień"

"Ballada ptaków i węży" - prequel "Igrzysk Śmierci" - obsada i twórcy, zwiastun

W obsadzie prequela "Igrzysk śmierci" znaleźli się oprócz Donalda Sutherlanda również Rachel Zegler, Lauren Marsden, Josh Andrés Rivera, Jason Schwartzman oraz Tom Blyth w głównej roli. Za reżyserię "Ballady ptaków i węży" odpowiada Francis Lawrence, a autorem scenariusza jest Michael Arndt, który ma na koncie scenariusz do filmu "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia". 

Zobacz zwiastun:

"Ballada ptaków i węży" - prequel "Igrzysk Śmierci" - kiedy premiera?

Prequel "Igrzysk Śmierci" "Ballada ptaków i węży" będzie miał swoją premierę na ekranach kin 17 listopada 2023 roku. Poprzednie części możemy oglądać na platformie streamingowej HBO Max.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości