Finał "Back to school. Prawdziwy egzamin". Wiemy, kto miał najwyższy wynik. Zbuntowała się jedna osoba

"Back to school. Prawdziwy egzamin"
"Back to school. Prawdziwy egzamin"
Źródło: Mat. prasowe
Program "Back to school. Prawdziwy egzamin" dobiegł końca. Uczestnicy musieli się zmierzyć z ostatecznym testem wiedzy, którą zdobywali przez 14 dni. Kto poradził sobie najlepiej? Podczas egzaminu nie obyło się bez niespodzianek.

"Back to school. Prawdziwy egzamin" to projekt łączący elementy show typu reality i eksperymentu społecznego. Grupa dorosłych, będących rodzicami, wróciła do szkoły, aby ponownie stać się uczniami. Uczestnicy, zamknięci w placówce z internatem, przez 14 dni musieli stawić czoła przedmiotom zawartym w programie nauczania, począwszy od języka polskiego, poprzez matematykę, aż do fizyki i chemii. Teraz przyszedł czas na sprawdzenie ich wiedzy.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

AKADEMIAPANAKLEKSA_KOTERSCY_FRYSIO
Marcela Leszczak i Michał Koterski o synku Fryderyku
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Back to school. Prawdziwy egzamin". Michał Będźmirowski nie podszedł do egzaminu

W ostatnim odcinku programu "Back to school. Prawdziwy egzamin" uczestnicy przystąpili do egzaminu końcowego. Atmosfera w sali była napięta. Michał Koterski wyróżniał się swoim podejściem - podszedł do egzaminu na luzie, co budziło zdziwienie innych uczniów. Davina zaczęła źle się czuć i musiała opuścić salę egzaminacyjną. Przypomniały jej się trudne chwile z przeszłości, co dodatkowo podsycało jej stres. Wróciła jednak po chwili do szkolnej ławy.

Kamil Dudek również przeżywał ogromne napięcie i obawiał się kompromitacji przed dziećmi. Chwilowo rozważał nawet oddanie pustej kartki, lecz ostatecznie postanowił walczyć. Dominik Abus, choć był przerażony, widząc zadania, podjął decyzję o przystąpieniu do egzaminu.

Nieoczekiwanie Michał Będźmirowski, znany jako "modny tata", postanowił zrezygnować z egzaminu w ramach buntu przeciwko systemowi szkolnemu.

"Napisanie tego testu nie stanowiłoby żadnego problemu. Tylko co z tego? Dzisiaj postawiłem się na miejscu mojego Bruna i stwierdziłem, ze jedyną opcją, żeby pokazać swój sprzeciw wobec tego systemu, jest po prostu niepisanie tej pracy" – tłumaczył przed kamerą.

Inni uczestnicy nie zgadzali się z jego decyzją. Michał Koterski zauważył, że taki bunt był bezsensowny i nic nie zmieni.

"Gdybym ja miał przekonanie, że my tu rzucimy kartki i ludzie się ockną, że działamy przeciwko systemowi, to sam bym pierwszy tego nie pisał, ale ja nie wierzę w taką moc" - mówił do kamery.

Kasia Gąsienica również zauważyła, że buntowanie się mogło być destrukcyjne, ponieważ egzaminy były przepustką do lepszych szkół, uczelni czy kariery.

"Buntować się możemy, ale egzamin otwiera nam potem kolejne ścieżki" - stwierdziła.

"Back to school. Prawdziwy egzamin". Kto najlepiej zdał egzamin?

W trakcie egzaminu uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami z przedmiotów, w których brali udział na lekcjach - od polskiego, przez matematykę, aż po fizykę i chemię, biologię i historię.

Kiedy opadł egzaminacyjny kurz i wszyscy oddali kartki, komisja egzaminacyjna mogła przystąpić do sprawdzania prac. Wiele emocji wzbudziło ogłoszenie wyników. Najpierw każdy z uczestników otrzymał dyplom z dziedziny, w której się wyróżniał najbardziej.

Dominik Abus dostał dyplom za aktywność na biologii, Agnieszka Kotońska za niebywałe postępy w języku angielskim, Kasia Gąsienica wyróżniła się na chemii, Kamil Dudek na historii, pastor Maciek na plastyce, a Michał Będźmirowski na zajęciach sportowych. Michał Koterski zaangażował się na lekcji WDŻ, a Karolina Kuczyńska na matematyce. Davina zaś poczyniła największe postępy w języku polskim.

Uczniowie także podziękowali nauczycielom, stwierdzając, że gdyby mieli takich pedagogów, na pewno lepiej radziliby sobie w szkole.

W końcu poznaliśmy osobę, która najlepiej poradziła sobie z egzaminem, a była nią Kasia Gąsienica. Uzyskała łączny wynik 78%. Jednak po rozdaniu arkuszy każdy z uczestników miał powody do zadowolenia.

Dominik Abus szczególnie cieszył się z wyników z przedmiotów ścisłych, a pastor Maciek wyznał nawet, że miał rewelacyjny wynik z matematyki, która nigdy mu nie szła, dzięki nauczycielowi. Agnieszka Kotońska otrzymała także rewelacyjne wyniki. Nie poszła jej jedynie geografia, choć jak sama wyznała, w szkole zdawała z niej maturę.

"Back to school. Prawdziwy egzamin"
"Back to school. Prawdziwy egzamin"
"Back to school. Prawdziwy egzamin"
"Back to school. Prawdziwy egzamin"
"Back to school. Prawdziwy egzamin"
+2
Zobacz galerię

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości