Kortez i Kaśka Sochacka w duecie. Opowiedzieli, jak powstawał klip

Kortez i Kaśka Sochacka o nowej piosence
Kaśka Sochacka i Kortez o klipie do nowej piosenki
Źródło: CozaTydzień
Kaśka Sochacka i Kortez rok temu wydali wspólną piosenkę "Dla mnie to już koniec", który znalazł się na debiutanckiej płycie artystki "Ciche dni". Teraz w rozmowie z "Co za Tydzień" artyści pokazali kulisy powstawania teledysku do piosenki.

Na terenie dawnej fabryki samochodów osobowych w Warszawie powstawał klip do singla Kaśki Sochackiej i Korteza do utworu "Dla mnie to już koniec". Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu wokalistki "Ciche dni".

- Tytuł piosenki to "Dla mnie to już koniec". To jest piosenka, która opowiada o końcu pewnej relacji i ten tekst jest trochę odzwierciedleniem tego stanu między dwojgiem ludzi — powiedziała Kaśka Sochacka.

Kotrez i Kaśka Sochacka razem w teledysku

Kortez w rozmowie z "Co za Tydzień" dodał:

- To jest takie mijanie się. Myślę, że można było to fajnie połączyć z tym, jak Kaśka jedzie na motocyklu z koszem, ma kogoś bliskiego obok, chce mu dużo powiedzieć, tu jest warkot silnika, nic nie słychać, ta osoba cię zlewa, dobrze to pokazuje te momenty. Kaśka jest fanką motocykli starych, więc musiałem się nauczyć jeździć, bo normalnie nie umiem — powiedział Kortez.

Na debiutanckiej płycie wokalistki usłyszymy także Vito Bambino, Dawida Podsiadło i oczywiście Korteza, który nagrywa w tym samym studiu.

- Myślę, że każdy z nas, kto dzisiaj robi muzę i wydaje płyty, miał ten moment, w którym się zastanawiał "Po co ja to w ogóle robię? I dlaczego ja to robię? Jaki jest w tym cel?". Myślę, że jak wiesz, że robisz to dla siebie, to jest świetnie. Widziałem tę Kaśkę, która to robiła właśnie dla siebie i to mi się bardzo spodobało, że sama w tobie się rodzi potrzeba i chętnie bym się dorzucił z czymś, co ty lubisz też — dodał Kortez.

Zobacz wideo:

czt 24
Kaśka Sochacka i Kortez o klipie do nowej piosenki
Kaśka Sochacka i Kortez o klipie do nowej piosenki
Źródło: CozaTydzień

Kaśka Sochacka o "Cichych dniach"

Płyta "Ciche dni" ma status złotej i jest nominowana do Fryderyków w kategorii Album roku. Artystka zdobyła też nominację w kategoriach Debiut, Artystka i Kompozytorka roku.

- Dwanaście miesięcy temu, bo tyle upłynęło od czasu, kiedy wydaliśmy "Ciche dni", ani przez sekundę nie pomyślałam, że mnie spotka tyle wydarzeń, tyle rzeczy, wyróżnień, koncertów, spotkań z artystami. Ja zawsze jak robię piosenki, to staram się, żeby się mi podobały i bardzo się cieszę, że te piosenki też spodobały się innym ludziom — powiedziała Kaśka Sochacka.

Gala Fryderyków na antenie TVN będzie emitowana 29 kwietnia. Zapraszamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości