"Kuchenne rewolucje" w Kudowie-Zdroju. Magda Gessler: "To atrapa kuchni gruzińskiej"

"Kuchenne rewolucje": Magda Gessler w Kudowie-Zdroju w restauracji "Szmaragdowa".
"Kuchenne rewolucje": Magda Gessler w Kudowie-Zdroju
Źródło: Player
W drugim odcinku nowego sezonu "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła miejscowość uzdrowiskową Kudowa-Zdrój. Kiedy skosztowała dań, okazało się, że właścicielka i kucharki z Ukrainy nie mają pojęcia o kuchni gruzińskiej. Czy udało im się pomóc? Tego dowiemy się w następnym odcinku programu.

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler uświadamia właścicielom podupadających restauracji, jak powinni prowadzić swój biznes, aby przyciągnąć klientów. W drugim odcinku najnowszej, 24. edycji restauratorka odwiedziła bistro "Szmaragdowa" w Kudowie-Zdroju, gdzie właścicielka serwowała kuchnię gruzińską i organizowała dancingi, niestety bez sukcesów. Czy Magda Gessler pomogła jej podnieść się i stanąć na nogi? Już w czwartek emisja nowego odcinka programu.

"Kuchenne rewolucje" - restauracja "Szmaragdowa" w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój to słynne uzdrowisko, które zamieszkuje blisko 10 tys. mieszkańców. Jednak kuracjuszy i turystów jest tu o każdej porze roku o wiele więcej. Przyjeżdżają skuszeni niezwykłymi widokami miasteczka położonego w malowniczej dolinie, pomiędzy wzniesieniami Gór Orlickich i skalnymi platformami Gór Stołowych.

Próbuje to wykorzystać pokaźna liczba restauratorów. Bistro "Szmaragdowa" leży w centrum miejscowości. Jego właścicielką jest Maria.

"Kuchenne rewolucje" - co Magda Gessler zastała w Kudowie-Zdroju?

W "Szmaragdowej" serwowało się kiedyś polskie dania, ale właścicielka postanowiła wykorzystać niszę rynkową i gotować dania kuchni gruzińskiej. Ani ona, ani jej kucharki, które pochodzą z Ukrainy nigdy nie miały z nią styczności. Przepisy i wiedzę na temat tej kuchni właścicielka kazała kucharkom czerpać z internetu. Kiedy Magda Gessler spróbowała kilku dań, jej opinia była jednoznaczna:

"Atrapa kuchni gruzińskiej", "Prawdziwej Gruzji brak" - mówiła przewracając nieudane potrawy na talerzu.

Okazało się, że produkty, z których korzystają kucharki, nie są najwyższych lotów, a dania są niesmaczne, jednak to nie było jedyną bolączką tego miejsca. Magda Gessler pokazała właścicielce "Szmaragdowej" opinie w internecie na temat restauracji. Goście wyrażali się bardzo negatywnie na temat miejsca, a szczególnie obsługi.

Czy właścicielka lokalu musiała przełknąć gorycz porażki i zdecydowała się na poważne zmiany kadrowe? Czy Magda Gessler znalazła receptę na uratowanie lokalu? Tego dowiemy się już w kolejnym odcinku.

Zobacz zwiastun drugiego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje": Sezon 24, Odcinek 2 - Kudowa-Zdrój. Zwiastun

Resturacja "Ghvino i śpiew" - czy rewolucja się udała?

Magda Gessler postanowiła, że w "Szmaragdowej" pozostanie kuchnia gruzińska, jednak zmieniona będzie nazwa miejsca, a do menu włączone zostaną zaproponowane przez nią potrawy. Lokal nazywa się obecnie "Ghvino i śpiew".

Restauratorka przyszykowała dla załogi niezwykłą niespodziankę. Zaprosiła do programu swoją bliską przyjaciółkę Lianę, w której restauracji przeprowadzała 10 lat temu bardzo udaną rewolucję. Właścicielka restauracji "Gaumarjos" w Warszawie starała się przekazać pracownikom kuchni swoją wiedzę i jako rodowita Gruzinka nauczyć ich, jakich mieszanek przypraw powinni używać oraz jak smakuje prawdziwa gruzińska kuchnia.

Pokazowa kolacja w odświeżonym wnętrzu lokalu oczywiście okazała się wielkim sukcesem. Wieczór zakończono tradycyjnymi gruzińskimi toastami i śpiewem w wykonaniu pracownika lokalu o pseudonimie "Elton".

Po kilku tygodniach nadszedł dzień próby. Magda Gessler znów pojawiła się w "Ghvinie i śpiewie". Skosztowała dań ze swojego menu i z przyjemnością zaliczyła rewolucję, chwaląc bardzo wszystkie potrawy. Dowiedziała się też, że właścicielka podjęła niełatwą decyzję i zwolniła dwoje kelnerów. Za to na kuchnię zaangażowała dwoje rodowitych Gruzinów.

"Zrobiliście to genialnie" - podsumowała Magda Gessler i zaprosiła wszystkich, aby odwiedzili.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Player

podziel się:

Pozostałe wiadomości