Tajemnice produkcji "Mam Talent!". Animator publiczności, alpiniści i rozmowa z jurorami

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Tajemnice Produkcji #6. Kulisy "Mam Talent!". Jurorzy o odcinkach na żywo

#TAJEMNICEPRODUKCJI Kalina Szymankiewicz pojawiła się na próbie kamerowej jednego z półfinałowych odcinków "Mam Talent!". Zapraszamy na rozmowę z Małgorzatą Foremniak, Agnieszką Chylińską, Janem Klimentem oraz osobami, które czuwają nad produkcją. Pokażemy Wam studio "Mam Talent!" od kulis, nieznane zakątki oraz ciekawostki. Zobaczcie, co działo się na backstage podczas występu młodej gimnastyczki.

W tym odcinku zaskoczymy wszystkich wieloma tajemnicami! Zacznijmy od oprowadzenia po planie. W "Tajemnicach Produkcji" przyglądamy się pracy operatorów, dźwiękowców, członków ekip technicznych, którzy nadzorowani przez kierownika planu i jego asystenta pracują niczym idealny organizm. Aby widzowie otrzymali odcinek na żywo na najwyższym poziomie, każdy musi znać swoje miejsce. Próby kamerowe są po to, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Prowadzącymi "Mam Talent!" są Marcin Prokop i Michał Kempa. Asystent kierownika planu pokazał prompter, na którym wyświetlany jest tekst gospodarzy naszego show.

- Zawsze są z nami ratownicy medyczni, bo mamy tutaj naprawdę ekstremalne występy i nie ma żadnego udawania — powiedział Paweł Preneta, drugi kierownik planu.

Próba Marcina Prokopa i Michała Kempy
Kulisy "Mam Talent!" Próba Marcina Prokopa i Michała Kempy Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jurorzy "Mam Talent!" o pracy na planie programu

Agnieszka Chylińska dostrzega różnicę w swojej pracy, gdy musi oceniać występy uczestników na castingach, a później przyglądać się rywalizacji w odcinkach na żywo.

- Osobiście odbieram to jako taki czas spokojniejszy, bo jesteśmy po tym najważniejszym wyborze, tej ścisłej czterdziestki, a to spędza nam sen z powiek. Oczywiście tutaj najtrudniejszą sprawą są półfinały i nasz wybór, kto idzie do finału. Ja bardzo się cieszę, bo zawsze mogę zobaczyć, jaki strój wymyśliła sobie Małgorzata - zwróciła się do drugiej jurorki.

- Nigdy sama ich nie wymyślam. Mamy charakteryzatorkę, fryzjera i stylistę. Wszystko musi pasować do całego anturażu - wyjaśniła Magłorzata Foremniak.

Jurorzy podzieli się z nami swoimi ukrytymi talentami.

Agnieszka Chylińska uwielbia szydełkować, a Jan Kliment jest fanem sportów: - "hokej, piłka, tenis stołowy, snowboard, potrzebuję adrenaliny" - powiedział.

Małgorzata Foremniak zdradziła, że marzy o tym, aby sprawnie posługiwać się piłą!

- Bardzo chciałabym ciąć drzewa piłą, marzę o tym. Chciałabym osobiście przerzedzić swój las - wyznała przed kamerami.

"Mam Talent!". Animator publiczności, alpiniści i dużo ciekawostek

Kacper Szmurło jest animatorem publiczności w programie "Mam Talent!". Telewidzowie nie widzą tego, w jaki sposób rozgrzewa publiczność zgromadzoną w studio.

- Jest to bardzo specyficzna funkcja, ale też bardzo odpowiedzialna, ponieważ gdyby nie emocje, to tak naprawdę po drugiej stronie odbiornika nie czuliby państwo tego, co my czujemy w studio. Przed rozpoczęciem programu rozmawiam z publicznością, witam się z nimi i oczywiście przeprowadzam przez cały program, mówiąc, co może się wydarzyć, jakich sytuacji możemy się spodziewać. Ale jest to program na żywo, więc nie wszystko jesteśmy w stanie zaplanować - powiedział.

Kacper dodał, że to właśnie widownia tworzy niezwykłą atmosferę programu.

- W tych kulminacyjnych momentach podczas występów uczestników publiczność sama się aktywuje, a ja tylko troszeczkę pomagam. Fantastycznie sprawdzają się znajomi, rodzina uczestników... Cała mieszanka tych osób tworzy atmosferę, klimat, emocje - podkreślił.

Z kolei kierownik planu Piotr Dziwulski pokazał nam, ile osób czuwa na planie "Mam Talent!". Zaprezentował nam pracę alpinistów, którzy są niezbędni w występach gimnastyczek.

- Jest tu specjalny dział panów alpinistów, którzy mają tutaj specjalną uprząż. Mamy wyciąg napędzany tzw. siłami biomechanicznymi. Panowie muszą nauczyć się na pamięć programu naszych artystów i po kilku próbach wiedzą, kiedy należy artystę wyciągnąć do góry, kiedy zjechać na dół. To bardzo odpowiedzialna część naszej ekipy. Wystarczy, że ktoś z nich popełni błąd, potknie się, może popsuć występ, a dzięki Bogu nigdy w życiu to się nie zdarzyło - wyznał.

Ekipa alpinistów asekuruje artystkę
Kulisy "Mam Talent!" Ekipa alpinistów asekuruje artystkę Źródło: cozatydzien.tvn.pl

- Każdy z uczestników ma godzinę na próbę, jeżeli ktoś ma bardzo skomplikowany numer bądź po pierwszej czy drugiej próbie nasz reżyser, realizator, ma wątpliwości, czy to, co przygotowaliśmy, jest najlepsze, na co nas stać, poprawiamy. Czasami, kiedy wysłuchujemy próśb naszych artystów, zderzamy to z możliwościami telewizyjnymi - powiedział Gustaw.

Myśl kierownika planu rozwinął reżyser show - Wojciech Iwański.

- Reżyser to jest taki ktoś, kto opowiada obrazem, światłem, wszystkimi środkami inscenizacyjnymi [...] Ci utalentowani ludzie nie zawsze mają pomysł na to, co pokazać później. Przychodzą na casting, ale później pytają: co teraz? A co w finale pokazać? Po pierwsze trzeba ich jakoś ukierunkować, pomóc im, ale też wymyślać wszystkie inscenizacje, to jest rola reżysera, a potem opowiedzenia tego - wytłumaczył.

"Tajemnice produkcji" to cykl wideo serwisu cozatydzien.tvn.pl, w którym odkrywamy, co dzieje się na planie seriali, filmów i najpopularniejszych programów telewizyjnych. Zapraszamy na rozmowy z twórcami, nie tylko reżyserami i aktorami, ale i ekipą realizatorską. Odkryj z nami tajemnice!

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: cozatydzien.tvn.pl

Pozostałe wiadomości