Nowa edycja programu "MasterChef Junior". Co czeka młodych uczestników?

"MasterChef Junior". Obok Anny Starmach i Michela Morana zadebiutuje w roli jurora Tomasz Jakubiak.
"MasterChef Junior" - kto wystąpi w jury
Źródło: TVN
Młodzi kucharze już po raz siódmy przejmą kuchnię MasterChefa. W wiosennej edycji programu obok Anny Starmach i Michela Morana zadebiutuje w roli jurora Tomasz Jakubiak. W jakich konkurencjach zmierzą się utalentowane dzieciaki?

Saltimbocca, tatar z selera, okoń morski, faszerowane warzywa, ravioli z płynnym żółtkiem, czy dania z kukurydzy to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi będą musieli się zmierzyć młodzi kucharze w siódmej edycji "MasterChef Junior". Na uczestników czekają też niespodzianki w postaci wyjątkowych gości. Już w pierwszym odcinku będą mieli okazję poznać swoją idolkę - piosenkarkę Viki Gabor.

Szóstą edycję "MasterChef Junior" wygrała Jagoda Łaganowska. Kto zwycięży tym razem?

"MasterChef Junior" - o czym jest program

"MasterChef Junior" to program, w którym możemy obserwować rywalizację gotujących dzieci. Najlepsi młodzi kucharze mają możliwość pokazać światu swój niezwykły talent i spełnić marzenia o karierze kulinarnej. Co tydzień poznają oni nowy motyw przewodni i muszą własnoręcznie przygotować popisowe dania, które potem ocenia jury.

Dzieci mierzą się w kilku konkurencjach, czasami także drużynowo. Ostatnia jest konkurencja eliminacyjna. Niestety po każdym odcinku jury musi podjąć decyzję, kto z młodych uczestników opuści kuchnię "MasterChefa", co budzi wielkie emocje. Dzieciaki zalewają się łzami żegnając ulubionych kolegów i koleżanki. Smutek wywołuje to także w widzach, którzy zżywają się z uroczymi maluchami.

"MasterChef Junior" - co w nowym sezonie

Siódmy sezon "MasterChefa Junior" rozpocznie muzyczna uczta. Idolka młodzieży Viki Gabor zaśpiewa dla uczestników swoje przeboje. Młoda artystka sprawdzi, jak jej młodsi koledzy radzą sobie z kuchnią wegetariańską. 

Co jeszcze wydarzy się nowym sezonie programu? Aż 500 małych ciasteczek w dwóch smakach zawodnicy będą musieli przygotować dla aktorów i gości Teatru Groteska w Krakowie. Do najsłynniejszej kuchni w Polsce wróci Beata Śniechowska, zwyciężczyni drugiej edycji "MasterChefa". Jak pod jej okiem kucharze poradzą sobie z upieczeniem chleba?

Na planie pojawi się także mistrz sushi Taiyo Jung, który poprowadzi wyjątkowy masterclass. Z kolei w trakcie wizyty mistrzyni cukiernictwa, Urszi (Urszuli Janusz), uczestnicy przygotują równocześnie z nią spektakularny deser. Zmierzą się też z potrawami jurorów programu. Michel Moran pokaże, jak przyrządzić idealną rybę, Tomek Jakubiak zaprezentuje przepis na danie mięsne, a Ania Starmach przybliży tajniki idealnego deseru. 

Pretendentów do zwycięstwa wesprą również ich mamy i jeden tata, z którymi uczestnicy wspólnie przyrządzą odświętny obiad. Kreatywnością i wyczuciem smaku wykazać się będzie trzeba w odcinku poświęconym kuchni chińskiej. Nie lada wyzwaniem będą także desery z użyciem wanilii - crème brulee, semifreddo, panna cotta.

Młodzi kucharze nie zawiedli, z uśmiechem na buziach stawili czoła najtrudniejszym zadaniom kulinarnym. 

"MasterChef Junior" - nagroda

Na zwycięzcę siódmej edycji show czeka statuetka MasterChefa Juniora, czek na 15 tys. złotych oraz nagroda specjalna, 30 tys. złotych od sponsora programu. 

"MasterChef Junior" - nowy prowadzący Tomasz Jakubiak

Obok Anny Starmach i Michela Morana w roli jurora zadebiutuje Tomasz Jakubiak, prowadzący programy kulinarne w Canal+Kuchnia.

Tomasz Jakubiak nowym jurorem "MasterChef Junior"
"MasterChef Junior": Tomasz Jakubiak
Tomasz Jakubiak nowym jurorem "MasterChef Junior"
Źródło: TVN

Dla nowego jurora nie będzie to pierwsza wizyta w słynnej kuchni MasterChefa. Jesienią tego roku Tomasz Jakubiak pojawił się gościnnie w jednym z odcinków jubileuszowej edycji show. Kucharz i dziennikarz kulinarny znany jest przede wszystkim ze swoich popularnych programów "Sztuka mięsa" w Food Network, czy "Jakubiak rozgryza Polskę", "Jakubiak w sezonie" i "Jakubiak lokalnie" w Canal+Kuchnia.

"MasterChef Junior" - gdzie obejrzeć

Poprzedni sezon programu "MasterChef Junior" można było oglądać antenie TVN w każdą niedzielę o godzinie 20.00 lub na stronie Player.pl. Nowy sezon wystartuje już na wiosnę.

"Hotel Paradise". Klaudia El Dursi o 5. sezonie

"MasterChef Junior" - jak dostać się do programu. Jak wygląda casting?

Do programu "MasterChef Junior" mogą zgłaszać się dzieci z całej Polski między 8. a 13. rokiem życia. Ogłoszenia o castingu do kolejnego sezonu należy szukać na stronach TVN. Pierwszym etapem jest casting online. Podczas castingowej rozmowy dziecko ma około 5-10 minut na dokończenie gotowania swojej potrawy, dlatego jej przygotowywanie trzeba zacząć wcześniej. Podczas rozmowy padną pytania odnośnie przygotowanego dania i kilka ogólnych pytań na temat gotowania. Na podstawie castingu producenci i szefowie kuchni wyłaniają grupę osób, która zostaje zaproszona do Krakowa na nagrania programu.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Reporter: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości