Programy

"Opowieść podręcznej" kontynuowana do 6. sezonu. Czy historia June Osborne dobiegnie końca?

Programy

Autor:
Julia
Sadowska

15 września nastąpi długo wyczekiwana premiera 5. sezonu "opowieści podręcznej". Jak się okazuje to nie jedyna dobra wiadomość dla fanów serii. Potwierdzono bowiem, że serial będzie kontynuowany do 6. sezonu. Czy będzie to finał dystopijnej historii bohaterów w Gilead?

"Opowieść podręcznej" to serial w reżyserii Bruce'a Millera, powstały w 2017 roku. Obraz zyskał rzeszę oddanych fanów, a także spotkał się z pozytywnymi głosami ze strony krytyków. W ciągu ostatnich lat serial zyskał niezliczoną liczbę nominacji, a także kilka statuetek "Emmy" i "Złotego Globu". Nic więc dziwnego, że twórcy produkcji zdecydowali się przedłużyć historię bohaterów serii i stworzyć kolejny, 6. już sezon.

6. sezon "Opowieści podręcznej"

"Opowieść podręcznej" zachwyca znakomitymi zdjęciami, a także wyjątkową grą aktorską. Szczególne brawa należą się Elisabeth Moss, która od 1. sezonu wciela się w główną bohaterkę serialu. Mimo że premiera 5. serii jeszcze się nie odbyła, producenci są pewni jej sukcesu. Postanowiono więc zapowiedzieć powstanie 6. sezonu.

Jak się okazuje zapowiedziany przez twórców 6. sezon będzie tym finałowym. W sieci ukazało się oświadczenie reżysera produkcji - Bruce'a Millera, w którym mężczyzna wyjaśniłł motywację twórców, a także podziękował fanom za nieocenione wsparcie.

"To był prawdziwy zaszczyt, opowiedzieć historię przełomowej powieści Margaret Atwood i przerażająco trafnie odzwierciedlającego rzeczywistość świata, a my jesteśmy podekscytowani, że możemy pokazać widzom szósty i ostatni sezon. Jesteśmy wdzięczni Hulu i MGM za umożliwienie nam opowiedzenia tej historii, która niestety pozostała tak samo aktualna jak zawsze przez cały okres jej trwania, i podziwiamy naszych niesamowitych fanów za ich niezachwiane wsparcie, bez którego nigdy nie dotarlibyśmy do tego punktu." - powiedział twórca serialu Bruce Miller.

Gwiazdy "Rodu smoka" opowiedziały o pracy nad serialem
Gwiazdy "Rodu smoka" na światowej premierze w Amsterdamie opowiedziały o pracy nad serialem Źródło: "Co Za Tydzień"

"Opowieść podręcznej" - o czym jest?

"Opowieść podręcznej" to historia życia dystopijnego społeczeństwa w totalitarnym państewku Gilead znajdującym się na terenie Stanów Zjednoczonych. Miejsce to jest rządzone przez fundamentalistyczny reżim, który traktuje kobiety jako własność państwa. Obywatele Gilead borykają się z katastrofami ekologicznymi i gwałtownie spadającym wskaźnikiem urodzeń. Główną bohaterką serialu jest June Osborne, która zostaje zmuszona do życia jako podręczna. Oznacza to, że kobieta staje się reprodukcyjną własnością małżeństwa, któremu na świat ma sprowadzić potomstwo. Wszystko za sprawą cotygodniowych rytuałów, podczas których ma się oddawać swemu panu.

"Opowieść podręcznej" oparta jest na podstawie powieści Margaret Atwood o tym samym tytule. Za scenariusz i reżyserię serialu odpowiada Bruce Miller. Obsadę stanowią utalentowani aktorzy, doceniani za oceanem. Są to m.in. Elisabeth Moss, Yvonne Strahovski, Bradley Whitford, Max Minghella, Ann Dowd, OT Fagbenle, Samira Wiley, Madeline Brewer, Amanda Brugel, Sam Jaeger i McKenna Grace.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Zobacz też:

Autor:Julia Sadowska

Źródło zdjęcia głównego: HBO Max

Pozostałe wiadomości