"Prince Charming" – o programie, prowadząca, uczestnicy, gdzie oglądać

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Jacel Jelonek i Oliwer Kubiak

"Prince Charming" to format, jakiego jeszcze nie było w Polsce. Program randkowy, który skierowany jest dla mężczyzn o orientacji homoseksualnej z pewnością wywołuje dość duże zaskoczenie, ale też pokazuje, że coraz śmielej możemy mówić o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. 

"Prince Charming" – o programie

Format powstał na bazie amerykańskiego programu randkowego w 2016 r. "Finding Price Charming". Polska wersja ma skróconą nazwę, tzn. "Prince Charming". Program nagrywany był w Hiszpanii. Celem takiego formatu jest przede wszystkim obalanie stereotypów, które przez lata narosły wokół społeczności LGBTQ+. Ma pokazać inne oblicze osób homoseksualnych, które tak jak każdy potrzebują miłości, związku, zrozumienia, stabilizacji. Ma również odpowiedzieć na zapotrzebowanie na tego typu formaty wśród osób, które tworzą związki jednopłciowe.

Zobacz wideo: "Sekrety Mikołaja" w kinach już na początku lutego

"Sekrety Mikołajka" w kinach już na początku lutego
"Sekrety Mikołajka" w kinach już na początku lutego Maja Ostaszewska i Tomasz Kot wystąpili w dubbingowych rolach rodziców słynnego Mikołajka, którego przygody niezmiennie fascynują dzieci i dorosłych od dekad. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Prince Charming" – zasady programu

W programie udział bierze 13 mężczyzn o orientacji homoseksualnej, którzy będą zabiegać o względy tzw. księcia, czyli mężczyzny poszukującego miłości. Program nagrywany jest w Hiszpanii,  w pięknej i ekskluzywnej willi, gdzie mieszkają wszyscy uczestnicy. Książę, żeby wybrać ukochanego spośród całej grupy, musi spotykać się na indywidualnych randkach, ale też w ramach grupy organizować zabawy, które przybliżą mu sylwetki uczestników programu randkowego. 

W każdym odcinku eliminowany będzie jeden mężczyzna, a wyboru dokonywać będzie książę. Do finału dotrze ten, z którym książę będzie chciał zbudować bliższą i dłuższą relację.

"Prince Charming" – kim jest książę?

W pierwszej polskiej edycji tego programu księciem został Jacek Jelonek. Kim jest?

Jacek Jelonek to model, którego mogliśmy oglądać na okładkach prestiżowych pism, jak Vogue Espana, „Hangover Man”. Współpracował z Evą Herzigovą, duetem Paprocki&Brzozowski. 

Miał początkowo opory, żeby pojawić się w takim programie, wie, jaka nagonka nadal jest na osoby homoseksualne w Polsce. Postanowił jednak wziąć udział, by pokazać osobom w jego sytuacji, zwłaszcza mieszającym w małych miejscowościach, że można coś zmienić w swoim życiu, ale i w życiu innych i warto odważnie walczyć o swoje szczęście i miłość. 

Zobacz wideo: Alan Andersz wspomina czas po wypadkach. Powiedział o pierwszym seksie

Alan Andersz wspomina czas po wypadku. Powiedział o pierwszym seksie
Alan Andersz wspomina czas po wypadku. Powiedział o pierwszym seksie Alan Andersz w rozmowie z Dagmarą Olszewską opowiedział o powrocie do zdrowia po wypadku, jakiego doznał 10 lat temu. Dodał, że najbardziej pamięta pierwszy seks. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Prince Charming" – kim jest prowadząca?

Agnieszka "Aggie” Lal została prowadzącą pierwszej edycji programu "Prince Charming". Choć urodziła się w Polsce, wiele lat spędziła za granicą. W wieku 18 lat wyjechała do Australii, nie znała języka i nie miała pomysłu na siebie, a dziś z podróżowania zrobiła swoją pasję i zawód, z którego żyje. Prowadzi także bloga Travel in Her Shoes, na którym zamieszcza relacje podróży, a była już w 80 krajach. Przepłynęła nawet przez Pacyfik na małej łódce, co zajęło jej nieomal rok. 

O tym, jak trafiła do programu opowiadała serwisowi dziendobry.tvn.pl. Okazuje się, że producenci programu odezwali się do niej, gdy była w Dubaju i robiła licencję skoczka spadochronowego. Poszukiwana była prowadząca „z jajami” i to właśnie Aggie powierzono rolę prowadzącej w pierwszym gejowskim programie randkowym. Podróżniczka zgodziła się, zależy jej, by przełamywać tematy tabu i obalać stereotypy dotyczące osób homoseksualnych. Postanowiła wesprzeć księcia w trudnym wyborze, ale i pomagać uczestnikom.

"Prince Charming" – gdzie oglądać i kiedy

Program "Prince Charming" można oglądać w serwisie Player.pl od 12 października 2021 r. 

Zobacz też:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości