"Co za Tydzień" – program, prowadzący, tematyka

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Plan programu "Co za tydzień"

"Co za Tydzień" pojawia się na ekranach od 20 lat, a jego prowadzącym od początku istnienia programu jest Olivier Janiak. 4 lipca 2021 r. pojawiło się 1000. wydanie programu. W każdym odcinku widzowie mogą zobaczyć relacje z najważniejszych premier i spotkań towarzyskich oraz posłuchać wywiadów z topowymi gwiazdami ze świata filmu i muzyki.

"Co za Tydzień" – o czym jest program

"Co za tydzień" to magazyn relacjonujący wydarzenia ze sfery kultury, rozrywki i życia towarzyskiego gwiazd. To jeden z pierwszych programów w polskiej telewizji, który ze swoimi kamerami zaczął zaglądać również za kulisy wielkich wydarzeń: pokazujemy "od kuchni" jak wyglądają ważne premiery, przygotowania do pokazów mody czy plany filmowe najciekawszych reżyserów. Olivier Janiak pojawia się z kamerą wszędzie tam, gdzie dzieją się spektakularne premiery, pokazy i gdzie można przeprowadzić inspirujące wywiady z osobami znanymi widzom z ekranów. Ekipa programu wyjeżdża również poza granice kraju, aby relacjonować dla polskich widzów wydarzenia ze światowego show biznesu.

Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu
Małgorzata Ostrowska przyznała, że doświadczyła ageizmu Małgorzata Ostrowska opowiedziała o dyskryminacji w zawodzie. Źródło: serwis: Co za Tydzień

"Co za Tydzień" – prowadzący

Prowadzącym "Co za Tydzień" jest Olivier Janiak, dziennikarz, który swoją przygodę z mediami rozpoczął od współpracy z TVN w 2001 r. Jego motto to "Żyć tak, aby nigdy niczego nie musieć żałować". Piotr Olivier Janiak na świat przyszedł 17 maja 1974 roku w Krotoszynie. Znak zodiaku - Byk. Podobno już w przedszkolu (nr 1 pod znaczącą nazwą "Miś Uszatek") dbał o prezencję.

Z nauką nigdy nie miał problemu (świadectwa z czerwonym paskiem). Po skończeniu liceum postanowił zostać... prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a po studiach pracował w agencji reklamowej. Po wygranym castingu trafił do tvn-owskiego programu "Big Star Party". Od 2001 roku został prowadzącym magazyn towarzysko-kulturalny "Co za tydzień" i jest jego wizytówką do dnia dzisiejszego. Przeprowadził wywiady z największymi gwiazdami kina i muzyki m.in. z Bradem Pittem, Keanu Reevesem, Shakirą, Kevinem Spaceyem, Kylie Minogue, Johnnym Deppem i grupą Pussycat Dolls. Udowodnił też, że świetnie radzi sobie jako konferansjer.

Prowadził finały konkursów Miss Polonia w latach 2001 i 2003, a w 2005 roku wraz z Magdą Mołek i Szymonem Majewskim poprowadził Sopot Festiwal. Był współtwórcą i prowadzącym cykl o życiu clubbingowym "Co za noc". Młodzieńcze zamiłowanie do sportu bardzo pomogło mu w 2005 roku, gdy wraz z Kamilą Kajak zdobył Kryształową Kulę w pierwszej edycji "Tańca z gwiazdami". Wraz z Karoliną Malinowską, Omeną Mensah i Jakubem Wesołowskim poprowadził w 2007 roku swój autorski program "Projekt Plaża", który pojawia się cyklicznie co wakacje w telewizji do teraz.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: Cezary Piwowarski/TVN

Pozostałe wiadomości