Tomasz Jakubiak to popularny kucharz i juror "MasteChef Junior". Co wiemy o jego życiu?

Autor:
Kamila
Jamrożek

Tomasz Jakubiak to polski kucharz, autor książek kulinarnych i popularna osobowość telewizyjna. Zdobył serca widzów swoimi programami na Canal+ Kuchnia oraz jako juror w polskiej edycji programu "MasterChef Junior". Jego porady kulinarne zainspirowały wiele osób do odkrywania sztuki gotowania. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat Tomasza Jakubiaka.

Tomasz Jakubiak to polski kucharz, autor książek kulinarnych oraz juror polskiej edycji programu "MasterChef Junior". Jego pasja do gotowania i eksperymentowania w kuchni przekształciła się w karierę telewizyjną i literacką, a dziś jest jednym z najpopularniejszych kucharzy w Polsce. Co o nim wiemy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Magda Gessler o 12 latach "Kuchennych Rewolucji". "Dla mnie to jest kuchenna sekta"
Magda Gessler o 12 latach "Kuchennych Rewolucji". "Dla mnie to jest kuchenna sekta" Źródło: "Co Za Tydzień"

Tomasz Jakubiak – kim jest?

Tomasz Jakubiak to polski kucharz, autor książek kulinarnych i osobowość telewizyjna. Zyskał rozpoznawalność dzięki prowadzeniu programów kulinarnych na Canal+. Urodził się w 1984 roku w Chorzowie, gdzie w młodości zainteresował się gotowaniem i eksperymentowaniem w kuchni. Pasja ta przerosła w krótkim czasie jego hobby i stała się punktem zwrotnym w jego życiu.

Tomasz Jakubiak nowym jurorem "MasterChef Junior"
"MasterChef Junior": Tomasz Jakubiak Tomasz Jakubiak nowym jurorem "MasterChef Junior" Źródło: TVN

Tomasz Jakubiak – kariera

Tomasz Jakubiak zaczął swoją karierę w branży kulinarnej jako szef kuchni w prestiżowych restauracjach i hotelach w Polsce i za granicą. Jednak to praca w telewizji dała mu prawdziwy rozgłos. Prowadząc programy kulinarnych na kanale Canal+ Kuchnia, takie jak "Sztuka mięsa", "Jakubiak rozgryza Polskę", "Jakubiak w sezonie" i "Jakubiak lokalnie", stał się rozpoznawalną osobowością wśród miłośników kuchni. Jest również autorem wielu felietonów na łamach magazynu "Moje Gotowanie" oraz współpracuje z serwisem newsgastro.pl i magazynem "Food Service".

Także książki kucharskie Tomasza Jakubiaka, takie jak "Jakubiak. Poradnik mistrza kuchni", "Kuchnia polska. Tradycja w nowoczesnym wydaniu" czy "Jestem mistrzem grillowania", cieszą się dużym zainteresowaniem czytelników.

"MasterChef" - Tomasz Jakubiak
"MasterChef" - Tomasz Jakubiak "MasterChef" - Tomasz Jakubiak Źródło: TVN

Tomasz Jakubiak – programy telwizyjne

Kucharz i dziennikarz kulinarny znany jest przede wszystkim ze swoich popularnych programów "Sztuka mięsa" w Food Network, czy "Jakubiak rozgryza Polskę", "Jakubiak w sezonie" i "Jakubiak lokalnie" w Canal+Kuchnia. W 2022 roku Tomasz Jakubiak dołączył do jury polskiej edycji programu "MasterChef Junior", zajmując miejsce Mateusza Gesslera. W tym programie udzielał rad i dzielił się swoim doświadczeniem kulinarnym z młodymi talentami kulinarnymi. Gościnnie kucharz występował także w programie "MasterChef" i "Milionerzy".

"Milionerzy" - Michel Moran i Tomasz Jakubiak w odcinku specjalnym
"Milionerzy" - Michel Moran i Tomasz Jakubiak w odcinku specjalnym "Milionerzy" - Michel Moran i Tomasz Jakubiak w odcinku specjalnym Źródło: TVN

Tomasz Jakubiak – życie prywatne

Tomasz Jakubiak jest związany z Anastazją Mierosławską, z którą ma syna – Tomasza urodzonego w 2020 roku. W wolnym czasie lubi spędzać czas z rodziną, gotować i eksperymentować w kuchni, a także podróżować i poznawać różne kultury kulinarnie. Jak sam mówi, jego pasja do gotowania nigdy się nie kończy i zawsze szuka nowych inspiracji i wyzwań w kuchni.

Tomasz Jakubiak – Instagram

Tomasz Jakubiak jest obecny na Instagramie, gdzie ma konto o nicku @tomasz_jakubiak. Na swoim profilu dzieli się pasją do gotowania i eksperymentowania w kuchni, publikując przepisy, inspiracje kulinarne oraz zdjęcia swoich dań. Fani chętnie korzystają z jego rad i zawsze z zainteresowaniem śledzą nowe posty. Na Instagramie Tomasz Jakubiak pokazuje również swoje podróże, a także codzienne życie wraz z rodziną.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości