"Chyłka. Oskarżenie" na antenie TVN. Od kiedy oglądać ostatni sezon serii?

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Chyłka. Oskarżenie" w TVN

Serial oparty na powieściach Remigiusza Mroza o prawniczce Joannie Chyłce wraca na mały ekran z ostatnim sezonem, czyli "Chyłką. Oskarżenie". Od kiedy emisja w TVN? 

Pierwszy sezon serialu "Chyłka. Zaginięcie" zrobił furorę wśród widzów, którzy ciepło przyjęli także "Chyłkę. Kasacja". Trzeci sezon serii nosił nazwę "Chyłka. Rewizja", natomiast czwarty nazwano "Chyłka. Inwigilacja". Telewizja TVN przedstawi ostatnią część serii. "Chyłka. Oskarżenie" miała premierę na Playerze w 2018 roku. Tym razem szansę na przypomnienie sobie postaci sprytnej prawniczki będą mieli widzowie TVN.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Player Luty 2023 – filmy, seriale i programy. Jakie nowości i premiery? 
Player Luty 2023 – filmy, seriale i programy. Jakie nowości i premiery? 

"Chyłka. Oskarżenie" – od kiedy w TVN?

Tej wiosny widzowie kolejny raz spotkają się z Chyłką, która stanie przed wielkim prawniczym wyzwaniem. Śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa czterech chłopców zostaje wznowione, gdy okazuje się, że jedna z ofiar żyje. Prawniczka ma podjąć się obrony skazanego za te zbrodnie. Czy jej klient okaże się niewinny?

Premierowy odcinek serialu "Chyłka - Oskarżenie" wyemitowany zostanie już 27 lutego o godzinie 21.35. Sezon składa się z 6 odcinków.

"Chyłka. Oskarżenie" – o czym jest serial?

Joanna Chyłka po raz kolejny zostaje uwikłana w niezwykle skomplikowaną i nieoczywistą sprawę. Ksiądz Mieleszko namawia prawniczkę do podjęcia się obrony Tesarewicza – opozycjonisty skazanego przed laty za morderstwo czwórki dzieci. Śledztwo jest już od dawna zamknięte, a skazany odsiaduje wyrok w więzieniu. Mieleszko jest jednak pewny, że sprawca nie został ujęty, a za kratami przebywa niewinny człowiek. Czy Chyłka po raz kolejny podejmie wyzwanie? Sprawa okaże się znacznie bardziej niebezpieczna, niż mogłoby się wydawać. W tym samym czasie prawniczka będzie musiała uporać się z narastająca obsesją Langera juniora na swoim punkcie. W niebezpieczeństwie znajdzie się również Kordian. Bolesna prawda o śmierci jego matki ujrzy światło dzienne.

"Chyłka. Oskarżenie" – obsada i twórcy

W obsadzie serialu "Chyłka. Oskarżenie" znaleźli się Magdalena Cielecka (Joanna Chyłka), Filip Pławiak (Kordian "Zordon" Oryński), Jakub Gierszał (Piotr Langer junior), Piotr Żurawski ("Kormak"), Ireneusz Czop (Szczerbiński), Szymon Bobrowski (Artur Żelazny), Jacek Koman (Harry McVay), Szymon Piotr Warszawski (Paderborn), Cezary Pazura (Feliks), Marcin Bosak (Rejchert), Olgierd Łukaszewicz (Siwowłosy), Artur Żmijewski (Piotr Langer senior) oraz między innymi: Jan Englert, Adam Ferency, Ewa Wencel, Małgorzata Potocka, Witold Dębicki, Paweł Kos, Jacek Mikołajczak, Maja Pankiewicz.

Producentką serialu z ramienia TVN Grupa Discovery jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym Aktiv Media – Violetta Furmaniuk-Zaorska. Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz. Scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy - Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Natalia Bednarska. Reżyseruje Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel.

Zobacz, jakie inne seriale znalazły się w wiosennej ramówce TVN.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości