"Detektywi" wracają na antenę TVN. Kiedy oglądać dalsze losy Anny Potaczek i Macieja Dębosza z "W11"?

"Detektywi" jesienią w TVN
"Detektywi" jesienią w TVN
Źródło: TVN
"Detektywi" jesienią znów zagoszczą na antenie stacji TVN. Anna Potaczek i Maciej Dębosz zajmą się kolejnymi sprawami kryminalnymi w nowej odsłonie kultowej produkcji. W każdym odcinku serialu zobaczymy jedną zagadkę, którą rozwikłać mogą tylko wykwalifikowani detektywi.

Anna Potaczek i Maciej Dębosz zadebiutowali w paradokumencie "W11 – Wydział Śledczy". Program zakończył emisję w 2014 roku. W role funkcjonariuszy wcielili się prawdziwi policjanci: Sebastian Wątroba, Joanna Czechowska, Anna Potaczek, Maciej Dębosz, Anna Palka i Rafał Kopacz. Na jego bazie powstał serial "Detektywi", który pokazywał losy biura detektywistycznego założonego przez byłych stróżów prawa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Maciej Dębosz został kierownikiem planu w serialu TVN. Opowiedział o dyscyplinie
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Detektywi" – czym jest serial?

 W nowej odsłonie "Detektywów" znów będziemy oglądali kulisy funkcjonowania biura detektywistycznego założonego przez funkcjonariuszy z wydziału śledczego "W11". Co ciekawe kultowy budynek serialowego komisariatu policji to w rzeczywistości oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Serial pokazywał pracę krakowskich policjantów pracujących na komendzie przy ul. Pomorskiej.

Jakie zagadki kryminalne zobaczymy za to w nowej odsłonie serialu "Detektywi"? Scenarzyści wykorzystali prawdziwe historie, które z pewnością poruszą widzów. Wiele odcinków będzie odnosić się do aktualnych i ważnych wydarzeń, znanych z pierwszych stron gazet czy programów interwencyjnych, a także do wstrząsających spraw, którymi żyła cała Polska.

Po kilku latach od nagrania ostatniego odcinka kultowego "W11 - Wydział Śledczy", udało nam się zaprosić do współpracy gwiazdy tego serialu — Annę Potaczek i Macieja Dębosza. Zaproponowałyśmy im udział w nowej odsłonie "Detektywów". Wielu widzów na pewno dobrze pamięta oba formaty, bo były to pierwsze i jedyne w swoim rodzaju paradokumenty, które stały się wzorem dla innych produkcji tego typu. Mamy nadzieję, że widzowie na nowo docenią serial oraz ogromną energię i empatię naszych niestrudzonych bohaterów, z jaką nadal próbują naprawiać świat. Zapraszamy do oglądania "Detektywów" już jesienią na antenie TVN
- przekazały producentki serialu Małgorzata Zając-Urbanik oraz Anna Plutecka-Mesjasz.

Anna Potaczek i Maciej Dębosz znów w "Detektywach" – jak wyglądają obecnie?

Dziesięć lat temu w serialowym biurze "Detektywów" pracowali m.in. Maciej Friedek i Marzena Fliegel, byli policjanci, oraz Krzysztof Dziób, zawodowy aktor. Oprócz nich sprawy rozwiązała także kultowa para funkcjonariuszy znanych z "W11 - Wydział śledczy", czyli Anna Potaczek i Maciej Dębosz.

Komisarz Maciej Dębosz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. Od 1995 pracował w policji, od 1996 jako antyterrorysta. W latach 2000/2001 oraz 2003/2004 przebywał na misjach pokojowych ONZ w Kosowie. W 2007 został dowódcą Plutonu Szturmowego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Ma żonę – Dorotę Dębosz i syna – Patryka (ur. 7 lipca 1995). Po zakończeniu zdjęć do "W11 - Wydział Śledczy" zagrał epizody w "1800 gramów" i serialach "Papiery na szczęście", "Zakochani po uszy". 

Kiedy zaproponowano mi główną rolę w nowych odcinkach paradokumentu "Detektywi", ucieszyłem się ogromnie. Na planie produkcji spotkałem się z wieloletnią serialową partnerką — Anną Potaczek. Takie spotkanie po latach z ekipą i twórcami było dla mnie wielkim przeżyciem. Kiedy teraz rozpoczynam kolejny dzień zdjęciowy, czuję się, jakbym wrócił do domu po latach długiej nieobecności...
- wyznał Maciej Dębosz.

Nadkomisarz Anna Potaczek przez 17 lat kierowała wydziałem operacyjno-dochodzeniowym. Wcześniej ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jednak już w trakcie studiów rozpoczęła pracę w policji, przeszła do wydziału operacyjno-dochodzeniowego i później została jego kierownikiem. Razem z mężem ma trzech synów – Grzegorza (ur. 26 kwietnia 1988) oraz bliźniaków – Pawła i Krzysztofa (ur. 6 maja 1993). Na plan serialu "W11" trafiła zupełnie przypadkowo. Po zakończeniu serialu wycofała się z show-biznesu.

Kilkanaście lat temu rozpoczęła się moja przygoda z serialem "W11 - Wydział Śledczy", która trwała prawie 10 lat. Nie sądziłam, że jako dojrzała kobieta, wrócę jeszcze na plan zdjęciowy. Ucieszyła mnie ta propozycja, zwłaszcza że znów zagram u boku dawnego partnera serialowego, Maćka Dębosza, a prywatnie serdecznego kolegi. Myślę, że nasza wiedza oraz bogate doświadczenie policyjne znajdą odzwierciedlenie w nowej odsłonie formatu!
- dodała Anna Potaczek.

Zobacz galerię zdjęć z serialu "Detektywi":

"Detektywi" znów na antenie TVN
Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
Serial "Detektywi"
+7
Zobacz galerię

"Detektywi" – gdzie i kiedy oglądać?

Serial "Detektywi" ponownie na antenie TVN od 4 września 2023 r. Emisja od poniedziałku do środy o 16.50.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości