Aż trzech aktorów serialu "Glee" straciło życie. Zobacz dokument ukazujący mroczne kulisy telewizyjnego hitu

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Klątwa serialu Glee" to historia telewizyjnego hitu, nad którym zawisło fatum

"Klątwa serialu Glee" to miniserial dokumentalny, który budzi wielkie emocje na świecie. Pokazuje on jak produkcja, która stała się hitem i fenomenem, wpłynęła na młodych aktorów. Niektórzy z nich momentalnie zdobyli sławę i zachłysnęli się nią. Przedawkowanie, samobójstwo i utonięcie — tak życie straciła aż trójka głównych aktorów serialu. Dokument o tej "czarnej serii" można zobaczyć w Playerze.

Premiera dokumentu discovery+ Originals od kilku tygodni budzi wielkie emocje. Serial "Glee" na zawsze zapisał się w historii amerykańskiej telewizji. Obsypywany nagrodami fenomen otworzył drzwi do kariery wielu młodym aktorom. Niestety, dla niektórych był też początkiem końca… Dlaczego sukces produkcji okazał się zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem?

Fenomen serialu "Glee"

"Glee" to amerykański serial telewizyjny utrzymany w formie musicalu. Emitowany był w latach 2009 -2015. Opowiadał on o perypetiach młodych ludzi, którzy śpiewają wspólnie w szkolnym chórze w liceum imienia Williama McKinleya w Limie w stanie Ohio. Kiedy opiekę nad chórem przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego, odzyskuje on dawną świetność. Serial stał się kulturalnym fenomenem i przebojem muzycznym. Śledziły go miliony widzów na całym świecie, którzy marzyli, aby występować na scenie jak ich idole. W każdym odcinku serialu pojawiały się covery piosenek, które aktualnie były na topie. Serialowe wersje utworów szybko stawały się hitami.

Serial "Glee", boleśnie ukazujący problemy młodych ludzi, wstrząsnął popkulturą i stał się przepustką do sławy dla wielu początkujących aktorów. Niestety, dla kilku z nich także drogą ku przepaści. Ekipa popularnej serii na co dzień zmagać się musiała z brutalną rzeczywistością. Niekończące się skandale, nagłówki tabloidów, a w rezultacie prawdziwe tragedie targały obsadą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Player

Film "Elvis" w Playerze
Film "Elvis" w PlayerzePlayer
wideo 2/6

"Czarna seria" śmierci aktorów serialu "Glee"

Do pierwszej śmierci doszło jeszcze podczas kręcenia serialu. Na kilka tygodni przed premierą sezonu piątego, podczas przerwy wakacyjnej, w hotelowym pokoju zostało znalezione ciało wówczas 31-letniego Cory'ego Monteitha. Powód śmierci? Przedawkowanie narkotyków. W rozmowie z reporterami ID bliscy młodego aktora rzucają światło na jego ekspresową drogę do sławy, podwójne życie, które prowadził oraz prześladujące go od najmłodszych lat demony.

Do czasu wspólnie spędzonego na planie i poza nim wracają również współpracownicy Marka Sallinga. Także do szokującego momentu, kiedy to na jaw wyszedł mroczny sekret gwiazdora – posiadanie pornografii dziecięcej – którego efektem było samobójstwo aktora w 2018 r.

Do "czarnej serii" doszła też tajemnicza śmierć Nayi Rivery w 2020 r. – aktorka nie wróciła ze wspólnej przejażdżki łódką z małą córeczką. Pięć dni później policja wyłowiła ciało 33-letniej Rivery z jeziora Piru.

"Klątwa serialu Glee" – o czym jest serial?

Osiem lat po ostatnim klapsie na planie "Glee" ekipa ID obnaża jego mroczne kulisy w miniserialu dokumentalnym "Klątwa serialu Glee".

"Glee" to zjawisko kulturowe z serii tych, które zdarzają się raz na pokolenie, odważnie przeciwstawiając się panującym normom społecznym i wywołując przełomowe dyskusje na temat seksualności, rasy, niepełnosprawności i generalnie inności. Każdy wypełniony muzyką tydzień przynosił chwilę refleksji, oddechu i szczęścia widzom przed telewizorami, jednocześnie gubiąc jego gwiazdy w otchłaniach ciemnej strony Hollywood i szaleństwa rozrastających się mediów społecznościowych. Oddając hołd niewątpliwemu sukcesowi serialu i impaktowi, jaki wywarł na popkulturę, ekipa ID zwraca również uwagę na presję, która towarzyszyła młodym aktorom na każdym kroku. Ekspresowa katapulta do ligi supergwiazd bezsprzecznie przyczyniła się do wielu tragedii, które spotkały obsadę i ekipę "Glee"

W "Klątwie serialu Glee" użytkownicy Playera zobaczą wiele znaczących rozmów z bliskimi gwiazd oraz wywiady z ekipą, a także dziennikarzami, którzy na bieżąco przyglądali się fenomenowi serialu i jego obsadzie. Obraz dopełniają nieemitowane nigdy wcześniej materiały. Wszystkie one odsłonią kulisy życia młodych aktorów na planie i poza nim, gdzie codziennością były presja, samotność oraz problemy.

"Klątwa serialu Glee" – gdzie oglądać?

Trzyodcinkowy miniserial dokumentalny "Klątwa serialu Glee" można ogladać od 27 stycznia tylko w Playerze. Zobacz zwiastun:

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości