Nowy sezon "Na Wspólnej". Jednego z bohaterów czeka tragiczna śmierć

"Na Wspólnej": Kasia (Julia Chatys) i Darek (Michał Mikołajczak).
"Na Wspólnej": Julia Chatys i Michał Mikołajczak
Źródło: TVN
Serial "Na Wspólnej" gości na antenie TVN już prawie dwadzieścia lat. Przez ten cały czas razem z bohaterami serialu przeżywaliśmy ich radości i smutki. Tej wiosny znów będą musieli zmierzyć się z problemami, jakie przyniesie im los. Co się wydarzy?

Serial "Na Wspólnej" jest uwielbiany przez ogromną ilość widzów, którzy zasiadają wieczorami przed telewizorem, aby śledzić losy rodzin i ich przyjaciół z tytułowej ulicy Wspólnej w Warszawie. Serial znalazł się w wiosennej ramówce TVN "Co za wiosna". Co się wydarzy w kolejnych odcinkach produkcji?

"Na Wspólnej" - o czym jest serial?

W jednym z warszawskich sierocińców splotły się losy siedmiorga dzieci. Michał (Robert Kudelski), Andrzej (Tomasz Schimscheiner), Basia (Grażyna Wolszczak), Leszek (Wojciech Majchrzak), Weronika (Renata Dancewicz) i Gabriela (Ewa Gorzelak) przyrzekli sobie, że przez resztę życia będą się wspierać i nikt z nich nigdy nie zostanie sam. Ich aniołem – opiekunem była Maria Zięba (Bożena Dykiel), która pracowała w tym czasie w domu dziecka wraz z mężem Włodkiem Ziębą (Mieczysław Hryniewicz). Pokochała dzieci jak swoje i z czasem ich przyjaźń przerodziła się w więź silniejszą niż więzy krwi.

"Na Wspólnej": Nowa kobieta w życiu Darka

"Na Wspólnej": W życiu Darka pojawi się nowa kobieta, której będzie chciał pomóc
"Na Wspólnej": W życiu Darka pojawi się nowa kobieta, której będzie chciał pomóc
Źródło: TVN

Wiosną w życiu Darka pojawi się nowa kobieta. Podczas wyjścia na miasto wraz z Kasią będą świadkami napaści na młodą dziewczynę. Natychmiast ruszą nieznajomej z pomocą. Młody prawnik przejmie się wydarzeniem i postanowi za wszelką cenę pomóc Magdzie (Aleksandra Szwed). To jednak nie będzie wcale takie proste. Okaże się, że niedoszły napastnik jest ważnym klientem restauracji, pod którą zaatakował dziewczynę, i nikt nie odważy się zeznawać przeciwko niemu. Jakby tego było mało, Darek odkryje, że ojciec agresora jest dobrym znajomym Zakościelnego. Młody mecenas i Kasia nie poddadzą się, za wszelką cenę dążąc do wymierzenia sprawiedliwości. Tym samym Magda zacznie coraz częściej gościć w życiu Darka, któremu umknie fakt, że wpadł dziewczynie w oko.

"Na Wspólnej": Weronika załamana, Antosia obleje maturę

"Na Wspólnej": Wiosna przyniesie Weronice trudny czas
"Na Wspólnej": Wiosna przyniesie Weronice trudny czas
Źródło: TVN

Wiosna Weronice przyniesie trudny czas, ale też miłą niespodziankę. Problemy rodzicielskie ponownie spędzą Roztockiej sen z powiek. A wszystko za sprawą Antosi, która obleje maturę i nie będzie chciała jej poprawić. Dziewczyna, zamiast się uczyć, całkowicie poświęci się swojej nowej artystycznej pasji – fotografii. Nastolatka trafi pod skrzydła Jana – fotografa prowadzącego warsztaty. Wkrótce przerażona Weronika znajdzie roznegliżowane zdjęcia córki. Wściekła uda się do nauczyciela i oskarży go o uwodzenie nieletniej! Tymczasem Jan zdecydowanie bardziej zainteresowany będzie matką Antosi. Pod pretekstem odświeżenia zdjęć na stronę kancelarii, zaproponuje Weronice sesję fotograficzną. Między nimi od razu zaiskrzy, ale co na to Antosia?

"Na Wspólnej" : Powrót Nicole zmąci spokój rodziny Leśniewskich

"Na Wspólnej": Powrót Nicole na dobre zmąci spokój rodziny Leśniewskich
"Na Wspólnej": Powrót Nicole na dobre zmąci spokój rodziny Leśniewskich
Źródło: TVN

Wiosną do serialu wróci Nicole. Jej powrót na dobre zmąci spokój rodziny Leśniewskich. Po krótkim pobycie w USA kobieta znowu pojawi się w kraju. Poinformuje eksmęża, że właśnie rozstała się z partnerem i nie ma gdzie mieszkać. W tej sytuacji Marta i Mikołaj zaoferują jej dach nad głową i bardzo szybko tego pożałują. Z niepokojem zauważą, że Nicole z dnia na dzień zachowuje się coraz dziwniej. Do tego stopnia, że pewnego dnia "porwie" Martę podczas jazdy samochodem, czego natychmiast się wyprze. Innym razem z kolei wyzna Mikołajowi miłość i zaproponuje mu wyjazd. Kiedy zostanie odrzucona, wpadnie w furię. W końcu kobieta trafi do szpitala pod opiekę psychiatryczną, gdzie lekarze zdiagnozują u niej osobowość borderline. Niestety, nieobliczalna Nicole ucieknie ze szpitala. Chwilę potem okaże się, że Stefanek również zniknął.

"Na Wspólnej": Ela trafi do szpitala, życie ukochanej Igora będzie zagrożone

"Na Wspólnej": Ela trafi do szpitala
"Na Wspólnej": Ela trafi do szpitala
Źródło: TVN

W wiosennych odcinkach "Na Wspólnej" Ela trafi do szpitala z ostrą niewydolnością serca. Wyrok będzie bezlitosny – tylko przeszczep uratuje życie ukochanej Igora. Profesor Nalepa obieca Nowakowi, że zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby uratować Elę. Wkrótce Ewa stanie się świadkiem, jak lekarz, ubarwiając rzeczywistość, przesunie Elę na liście oczekujących Poltransplantu. Tym samym, pomimo kolejki bardziej potrzebujących, partnerka Igora znajdzie się na szczycie pacjentów do przeszczepu. I chwilę później pojawi się szansa na zabieg – u jednego z pacjentów, młodego chłopaka, nastąpi śmierć mózgu. Lew natychmiast rozpocznie przygotowania do operacji. Z kolei Igor postanowi zrobić ukochanej niespodziankę – zorganizuje ślub. W dniu przeszczepu w obecności najbliższych i sędziego uroczyście przysięgnie Eli miłość i wierność aż do śmierci. Kiedy nadejdzie kolej panny młodej, kobieta straci przytomność i w ciężkim stanie trafi na stół operacyjny.

"Na Wspólnej": Daria straci ukochanego w wypadku, pocieszy ją jego brat?

"Na Wspólnej": Życie Darii przewróci się do góry nogami.
"Na Wspólnej": Życie Darii przewróci się do góry nogami.
Źródło: TVN/JAKUB KAMINSKI

Początek sezonu przewróci życie Darii do góry nogami. Kiedy już wydawać się jej będzie, że najgorsze ma już za sobą, los udowodni, jak bardzo się myli. Podczas wycieczki za miasto Adam zaplanuje zaskoczyć ukochaną prośbą o rękę. Prowadząc samochód, postawi przed nią na desce rozdzielczej pudełeczko z pierścionkiem, które pechowo spadnie. Gdy się po nie schyli, straci panowanie nad kierownicą… Na pogrzebie brata zjawi się Dawid. Czy to właśnie w jego ramionach Daria ukoi ból po stracie narzeczonego? 

"Na Wspólnej" - kiedy oglądać?

Serial "Na Wspólnej" jest emitowany bez przerwy od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.15 oraz w serwisie player.pl.

OSTROWSKA_KOGOWARTOSLUCHAC
Artyści warci uwagi według Małgorzaty Ostrowskiej

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości