Seriale

Wystartował nowy sezon "Nieobecnych". Jeszcze bardziej dramatyczny, zawiły i tajemniczy

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Reporter:
TVN
"Nieobecni". Drugi sezon już w Playerze

"Nieobecni" - wielki hit Playera - powraca z drugim sezonem. Scenariusz serialu powstał na podstawie najgłośniejszych przypadków zaginięć w Polsce. W rolach głównych Danuta Stenka i Piotr Głowacki oraz Justyna Wasilewska. Co się wydarzy w życiu ich bohaterów?

Pierwszy sezon "Nieobecnych" okazał się wielkim sukcesem. Widzowie śledzili losy bohaterki Mili, która wraca do rodzinnego miasteczka na święta Bożego Narodzenia, gdzie odkrywa, że jej cała rodzina zniknęła w tajemniczych okolicznościach.

Drugi sezon "Nieobecnych" jest jeszcze bardziej zawiły i tajemniczy niż poprzedni. Koncentruje się na losach komisarz Elżbiety Zawady, która rusza tropem zaginionej przed piętnastu laty córki. Pierwszy odcinek dostępny jest już w serwisie player.pl.

Danuta Stenka o 2. sezonie serialu "Nieobecni"
Danuta Stenka o 2. sezonie serialu "Nieobecni" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Nieobecni" - o czym jest serial? Bohaterowie

"Nieobecni" to poruszający serial obyczajowy z wątkiem śledczym, którego tematem przewodnim są przypadki najgłośniejszych zaginięć w Polsce. W pierwszym, składającym się z 10 odcinków sezonie, widzowie towarzyszą Mili, popularnej tancerce i performerce, która przyjeżdża na Święta Bożego Narodzenia do rodzinnego Kasprowa i orientuje się, że jej bliscy zniknęli. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym pojawia się coraz więcej niewiadomych. W tym trudnym momencie Mila poznaje Filipa Zacharę, ekscentrycznego podkomisarza z Poszukiwań Centrum Osób Zaginionych.

"Nieobecni": Justyna Wasilewska - Mila Gajda
"Nieobecni": Justyna Wasilewska - Mila Gajda Źródło: TVN
"Nieobecni": Piotr Głowacki - Filip Zachara
"Nieobecni": Piotr Głowacki - Filip Zachara Źródło: TVN

"Nieobecni 2" - co się wydarzy w nowym sezonie?

Drugi sezon "Nieobecnych" koncentruje się wokół postaci Elżbiety Zawady (Danuta Stenka). Od momentu, kiedy jej siedemnastoletnia córka Kasia wyszła z domu i już do niego nie wróciła, minęło piętnaście lat. Dotychczasowe śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów. Nie wiadomo, co się stało i czy Kasia żyje. Co jakiś czas pojawiają się fałszywe alarmy, które wzniecają wiecznie tlący się płomień matczynej nadziei. Bolesny rozdział w życiu Elżbiety pozostaje otwarty.

Tuż po trzydziestych urodzinach Kasi Zawady na jaw wychodzą nowe fakty. W głębi Polski zostają znalezione zwłoki, a na nich ślady jej krwi. Okazuje się, że Kasia żyje, a przynajmniej żyła jeszcze kilka lat temu. Sprawa zostaje wznowiona. Dla Filipa (Piotr Głowacki) i Elżbiety rozpoczyna się najtrudniejsze śledztwo w karierze, podczas którego emocje coraz częściej biorą górę nad profesjonalizmem, a każdy kolejny element układanki odsłania skrywane tajemnice.

W śledztwie pojawia się również Mila (Justyna Wasilewska). Po traumatycznych doświadczeniach dziewczyna czuje pustkę. Nie widzi sensu w dalszej karierze artystycznej. Pragnie działać, robić coś dobrego i ważnego. W tym celu zgłasza się na wolontariat do fundacji osób zaginionych i niespodziewanie dociera do ważnych poszlak. Niezawodna intuicja doprowadza ją do miejsca, w którym wszystko się zaczęło, kładąc na szali związek z Filipem, a także jej życie.

"Nieobecni": Danuta Stenka - Elżbieta Zawada
"Nieobecni": Danuta Stenka - Elżbieta Zawada Źródło: TVN

"Nieobecni" - obsada i twórcy

W serialu "Nieobecni" występują oprócz Danuty Stenki, Justyny Wasilewskiej i Piotra Głowackiego: Karolina Gruszka (Suzana), Eliza Rycembel (Kasia Zawada), Cezary Łukaszewicz ("Sokół"), Krzysztof Zawadzki (Bogdan Rożniak), Kazik Mazur (Kowalski), Marcin Czarnik (Paweł Skrzyński), Magdalena Czerwińska (psychoterapeutka), Maciej Mikołajczyk (Nawarecki), Zofia Żwirblińska (Alicja), Aleksy Komorowski (Tomasz Ryś), Marcin Januszkiewicz (Kuba Zakrzewski,) Zbigniew Stryj (Marcin Gajda).

"Nieobecni" to autorski projekt TVN Grupa Discovery od początku rozwijany przez Zespół Produkcji Fabularnej, który nadzoruje Marta Grela-Gorostiza. Pomysłodawczynią serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz. Autorami scenariusza są: Dana Łukasińska (główna scenarzystka), Tomasz Titkow i Monika Trzósło. Serial reżyserują: Anna Kazejak (1 – 5) oraz Adrian Panek (6 – 10), a autorem zdjęć jest Jakub Stolecki. Za scenografię odpowiada Magda Widelska-Władyka, za kostiumy Katarzyna Baran oraz Anna Domańska, zaś za charakteryzację Malwina Musialska-Paszkiewicz. Kierowniczką produkcji jest Dagmara Bończyk, reżyserem obsady Piotr Bartuszek, a producentką Adrianna Przetacka ("Kod genetyczny", "Szadź").

Aleksandra Adamska o roli Pati w serialu "Skazana"
Aleksandra Adamska o roli Pati w serialu "Skazana" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Nieobecni" - gdzie i kiedy oglądać

Serial "Nieobecni" można oglądać w serwisie player.pl. Premiera drugiego sezonu obyła się 10 maja. Nowe odcinki można oglądać w serwisie co tydzień.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Reporter: TVN

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości