"Skazana" - o czym jest serial, obsada, gdzie oglądać

"Skazana" to serial dostępny w serwisie Player
Serial "Skazana"
Źródło: TVN/Szymon Szcześniak
Serial "Skazana" opowiada o losach sędzi Alicji Mazur znanej ze swojej surowości wobec przestępców. Zostaje ona oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją tylko miłość do córki i chęć zemsty.

"Skazana" to niezwykle wciągający serial z Agatą Kuleszą w roli głównej. Pierwszy sezon jest dostępny od sierpnia w Playerze. Drugi sezon będzie miał swoją premierę na jesieni, ale już w kwietniu serial będzie udostępniony widzom TVN. Scenariusz powstał na motywach książki Ewy Ornackiej pt. "Skazane na potępienie".

"Skazana"- o czym jest serial

Serial "Skazana" opowiada historię Alicji Mazur. To sędzia Sądu Okręgowego, która osiągnęła zawodowy sukces. Ma idealne życie na wysokim poziomie i szczęśliwy związek. Jest charyzmatyczną, bardzo inteligentną, ambitną i zawsze stojącą na straży prawa kobietą. Wszystko zmienia się, gdy sama trafia do zakładu karnego dla kobiet.

W więzieniu Alicja musi walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność, co nie jest łatwe. Prawo, w które tak wierzyła, egzekwowała i któremu służyła, nagle zawodzi. Żeby przetrwać, kobieta musi przyjąć obowiązujące w więzieniu bezwzględne zasady gry. To miejsce zmienia ją samą.

"Skazana" - bohaterowie, obsada, aktorzy

Główną bohaterką serialu jest Alicja Mazur (Agata Kulesza). To sędzia Sądu Okręgowego w Katowicach - atrakcyjna, z charyzmą, bardzo inteligentna i ambitna. Ale też bardzo surowa, budzi postrach wśród wszystkich przestępców.

Jest matką 17-letniej Hanki. Mąż Alicji zmarł w wypadku samochodowym, gdy ich córka miała 6 lat. Spotkała jednak na swojej drodze nową miłość. Szybko przyjmuje oświadczyny Pawła. Zostaje niedługo potem oskarżona o zabójstwo Ludmiły Mielnik, Ukrainki, dawnej partnerki Pawła. Trafia do najcięższego kobiecego więzienia w kraju, pomimo tego, że jest niewinna.

Alicja trafia do celi z Patrycją "Pati" Cichy (Aleksandra Adamska). To prosta, głośna i gadatliwa dziewczyna. Odsiaduje wyrok ośmiu lat za kradzież auta, jazdę pod wpływem środków odurzających i nieumyślne spowodowanie śmierci. Zaprzyjaźnia się z Alicją. Uczy byłą sędzię przetrwania w tym strasznym miejscu. A kiedy trzeba staje za nią murem.

"Skazana": Aleksandra Adamska i Agata Kulesza
"Skazana": Aleksandra Adamska i Agata Kulesza
Źródło: Player/Anna Włoch

W serialu grają także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska (Kosa, więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek (Swieta, strażniczka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).

"Skazana" - twórcy serialu

"Skazana" to historia na motywach książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Wiele z postaci przedstawionych w serialu inspirowanych jest prawdziwymi przestępczyniami, znanymi z pierwszych stron gazet.

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Ewa Ornacka. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu"), a za zdjęcia Paweł Flis ("Tajemnica zawodowa"). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki ("Szadź")

cztTVN7_BOBEKBOZYSZCZE
Jak Filip Bobek odnajduje się w roli macho?

"Skazana" - gdzie oglądać?

"Skazana" to produkcja własna Playera. Produkcje Player Original są realizowane specjalnie na zamówienie serwisu i dostępne ekskluzywnie w Playerze. Do tej pory w bibliotece znalazły się m.in.: seria "Chyłka", "Szadź", "Żywioły Saszy – Ogień" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy". "Skazana" już 27 kwietnia pojawi się na antenie TVN, obecnie trwają zdjęcia do drugiego sezonu serialu.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Szymon Szcześniak

podziel się:

Pozostałe wiadomości