Będzie trzeci sezon "Skazanej". Druga odsłona serii okazała się hitem

Autor:
Kamila
Jamrożek
Będzie trzeci sezon "Skazanej"

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów "Skazanej". Trwają prace scenariuszowe nad kontynuacją serialu, do której zdjęcia ruszą jeszcze w tym roku. Drugi sezon produkcji z Agatą Kuleszą w roli głównej ponownie okazał się największym sukcesem spośród wszystkich seriali pod marką Player Original.

W serwisie Player.pl dostępny jest już cały drugi sezon "Skazanej". Jeżeli nie widzieliście jeszcze kontynuacji serialu, koniecznie musicie nadrobić zaległe odcinki. Twórcy szykują już bowiem trzecią odsłonę serii. Aktorzy niedługo wkroczą na plan zdjęciowy!

Będzie trzeci sezon "Skazanej"

"Skazana" to jeden z największych hitów Playera. Serial przedstawia historię inspirowaną książką Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Surowa sędzia Alicja Mazur w wyniku intrygi zostaje niesłusznie oskarżona o morderstwo i trafia do zakładu karnego, gdzie odbywają wyrok kobiety przez nią skazane.

Drugi sezon serialu miał premierę w serwisie Player 11 listopada 2022 roku. Już w pierwszym tygodniu po "Skazaną 2" sięgnęło ponad 70 procent aktywnych użytkowników serwisu! Produkcja przyciągnęła zarówno nową, jak i powracającą do serwisu widownię, będąc również numerem 1 wśród najlepiej pozyskujących seriali platformy. W 2022 roku "Skazana" odtwarzana była w Playerze łącznie przez blisko 5 700 000 godzin. Produkcja znalazła się także na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych seriali platformy, wyprzedzając "Behawiorystę", "Chyłkę" i "Szadź".

Na fali sukcesu serialu ruszyły prace scenariuszowe nad trzecią odsłoną losów Alicji Mazur. Obsada na czele z Agatą Kuleszą wróci na plan w ciągu najbliższych miesięcy. Tymczasem zapraszamy na Playera, gdzie dostępne są wszystkie odcinki "Skazanej"!

"Skazana" - cały drugi sezon już w Playerze!
"Skazana" - cały drugi sezon już w Playerze! Źródło: Player

"Pati" – spin-off "Skazanej"

Jeszcze w tym roku w Playerze zadebiutuje spin-off "Skazanej", czyli "Pati" - z Aleksandrą Adamską w roli głównej. Jest to historia Patrycji Cichy - koleżanki z celi głównej bohaterki "Skazanej" Alicji Mazur. Pati, zanim została pozbawiona wolności, nie miała najłatwiejszej sytuacji życiowej, głównie za sprawą kompletnie niepoukładanej i nieodpowiedzialnej matki – Julity. To na "Pati" spadał obowiązek zajmowania się młodszym rodzeństwem – Natalką i Natankiem oraz matką uwikłaną w przestępczy światek i narkotyki. Pomimo przeciwności, nie zrezygnowała jednak z walki o marzenia.

"Pati". Nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej"
"Pati". Nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej" "Pati". Nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej" Źródło: TVN

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Agata Kulesza o byłym związku. "Chciałam powiedzieć kobietom, żeby o siebie walczyły"
Agata Kulesza o byłym związku. "Chciałam powiedzieć kobietom, żeby o siebie walczyły" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Skazana" – obsada i twórcy

W obsadzie "Skazanej" znaleźli się: Agata Kulesza (Alicja Mazur), Aleksandra Adamska (Patrycja Cichy "Pati"), Martyna Byczkowska (Hanka Mazur), Michał Czernecki (Paweł Witkowski), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin), Tomasz Schuchardt (Bartłomiej Dworak), Marta Malikowska (Agata Strzelecka "Kosa"), Marta Ścisłowicz (Basia Dworak), Joanna Gonschorek (Swieta Palamarczuk), Maria Kania (Marika), Monika Dawidziuk (Amfisa Borkow), Hanna Klepacka (Krystyna Nowak "Campina") oraz Natalia Sikora (Monika Szkudlarek). 

W drugim sezonie dołączyli do nich: Adam Woronowicz (Sylwester Hepner), Konrad Eleryk (Krystian), Jacek Beler (Mariusz Piotrowski "Mario"), Wiktoria Gorodeckaja (Pola) oraz Olga Rayska ("Lusi").

Produkcję od początku rozwija Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka , a za zdjęcia Paweł Flis i Bartek Cierlica PSC. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki.

Serial "Skazana" został w tym roku uhonorowany nagrodą "Tytanowego Oka" w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali otwierającej tegoroczną edycję PIKE.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości