Seriale

"Pati" - nowy serial Playera z uwielbianą przez widzów bohaterką "Skazanej"

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Pati". Nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej"

Serial "Pati" to historia Patrycji Cichy, którą znamy ze "Skazanej". Dlaczego trafiła do więzienia? Dowiemy się tego już niedługo. Spin-off "Skazanej" z Aleksandrą Adamską w roli głównej pojawi się na Playerze w przyszłym roku.

Serial "Skazana" pokochali widzowie, dlatego doczekał się on kontynuacji w postaci drugiego sezonu. Aleksandra Adamska wciela się w nim w rolę więźniarki Pati. Ta bohaterka skradła serca wielu osób i będzie miała swój własny serial.

"Pati" – nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej"

Pati z serialu TVN "Skazana" to koleżanka spod celi głównej bohaterki Alicji Mazur. Więźniarki z czasem zaprzyjaźniają się. Aleksandra Adamska wcielająca się w tę rolę na ekranie tworzy świetny duet z Agatą Kuleszą. Swoją charyzmą, bezczelnością, poczuciem humoru i niepowtarzalnym stylem bycia podbiła serca widzów "Skazanej". Wkrótce dowiemy się, jak doszło do tego, że trafiła do więzienia.

Pati odsiedziała już pięć z ośmiu lat wyroku. Zanim została pozbawiona wolności, nie miała najłatwiejszej sytuacji życiowej, głównie za sprawą kompletnie niepoukładanej i nieodpowiedzialnej matki – Julity. To na "Pati" spadał obowiązek zajmowania się młodszym rodzeństwem – Natalką i Natankiem oraz matką uwikłaną w przestępczy światek i narkotyki. Pomimo przeciwności, nie zrezygnowała jednak z walki o marzenia.

Adam Woronowicz o roli w serialu "Skazana 2"
Adam Woronowicz o roli w serialu "Skazana 2" Adam Woronowicz o roli w serialu "Skazana 2" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Pati" – kiedy premiera? Obsada i twórcy

Premiera 6-odcinkowego serialu "Pati" planowana jest na 2023 rok. W obsadzie oprócz Aleksandry Adamskiej znaleźli się między innymi: Konrad Eleryk, Agnieszka Przepiórska, Natalia Wolska, Fryderyk Surowiec, Ewa Gawryluk, Marek Richter i Magdalena Walach​​​​.

Serial "Pati" tworzony jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstał we współpracy ze scenarzystkami serialu "Skazana". Za reżyserię odpowiada Bartek Ignaciuk ("Podatek od miłości", "Wielka woda"), a za zdjęcia Klaudiusz Dwulit ("Furioza") Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialny jest Andrzej Kowalski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentką Katarzyna Czarnecka.

"Pati". Nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej"
"Pati". Nowy serial Playera z bohaterką "Skazanej" Źródło: TVN

Pati w drugim sezonie "Skazanej"

Aleksandrę Adamską w roli Pati zobaczymy już niedługi. 21 listopada w Playerze zadebiutuje drugi sezon "Skazanej". Serial został w tym roku uhonorowany nagrodą "Tytanowego Oka" w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali otwierającej tegoroczną edycję PIKE.

Ola Adamska w serialu "Skazana 2"
Ola Adamska w serialu "Skazana 2" Źródło: materiały prasowe TVN

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości