"Przez Atlantyk" - gorąca nowość od marca w TVN. Jakie są zasady programu?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Reporter:
TVN
"Przez Atlantyk": Zygmunt Miłoszewski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr „Liroy” Marzec, Antek Królikowski, Maja Hirsch

"Przez Atlantyk" to gorąca wiosenna nowość stacji TVN. Takiego programu rozrywkowego w Polsce jeszcze nie było. Sześć znanych osób rozpocznie przygodę życia na wzburzonym oceanie. Nie będą to luksusowe wakacje...

"Przez Atlantyk" to jedna z najbardziej wyczekiwanych pozycji w wiosennej ramówce TVN. Będziemy mogli śledzić losy sześciu znanych osób, które wyruszą w rejs jachtem żaglowym przez ocean. Podczas wyprawy pomogą im kapitanowie. Jak poradzą sobie z wyzwaniami na oceanie?

"Przez Atlantyk" - co to za program?

"Przez Atlantyk" to nie program o celebrytach bawiących się podczas rejsu luksusowym jachtem. Znani wyruszą w podróż, która zajmie klika tygodni i zakończy się u wybrzeży Gwadelupy. Załoga wypłynie z Gran Canarii.

Zasady programu są niezwykle proste: na bezpiecznej, ale nie luksusowej łodzi, musi zmieścić się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach staną przed jednym, najważniejszym zadaniem – będą musieli przepłynąć wspólnie Atlantyk.

Na środku oceanu nie ma już celebrytów ani gwiazd, bo Atlantyk wszystkich traktuje równo. Znane osoby podczas rejsu będą musiały zmierzyć się z wyzwaniami fizycznymi, ale też psychologicznymi – samotnością, odcięciem od rodziny czy social mediów.

"Przez Atlantyk". Uczestnicy o kulisach programu
"Przez Atlantyk". Uczestnicy o kulisach programu Źródło: Co Za Tydzień

"Przez Atlantyk" - uczestnicy

W programie "Przez Atlantyk" uczestnikami są gwiazdy ze świata filmu, muzyki, literatury i mody: aktorka Maja Hirsch, aktor Antek Królikowski, piosenkarka Natalia Przybysz, modelka Renata Kaczoruk, wokalista Piotr "Liroy" Marzec i pisarz Zygmunt Miłoszewski.

"Przez Atlantyk" - kapitanowie

Uczestnikom pomogą doświadczeni kapitanowie. Nad przebiegiem rejsu w programie "Przez Atlantyk" czuwać będzie Roman Paszke – kapitan jachtowy, żeglarz, zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych regat. Pod jego czujnym okiem cała szóstka uczestników będzie musiała przystosować się do życia na oceanie.

Towarzyszyć im będzie Adam Skomski, kapitan jachtowy i motorowodny. Z pomocą dwóch doświadczonych żeglarzy grupa gwiazd, znanych z pierwszych stron gazet, przekona się, czym jest walka z żywiołem. Jedno jest pewne – podczas takiej wyprawy na pewno nie zabraknie emocji!

"Przez Atlantyk": Zygmunt Miłoszewski, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Piotr „Liroy” Marzec, Antek Królikowski, Maja Hirsch i kapitanowie
"Przez Atlantyk": uczestnicy i kapitanowie Źródło: TVN

"Przez Atlantyk" - zasady programu

Uczestnicy programu "Przez Atlantyk" będą pozbawieni telefonów komórkowych, mediów społecznościowych, zewnętrznych bodźców. Na łodzi znajdzie się tylko to, co sami wcześniej ze sobą zabiorą. Zdani będą na własne umiejętności i swoje towarzystwo. Nie będą też mieli możliwości, aby zrezygnować i wrócić do domu.

W trakcie wyprawy przez Atlantyk prozaiczne czynności mogą urosnąć do rozmiarów prawdziwego wyzwania i wywoływać konflikty. Uczestnicy muszą stworzyć drużynę, nauczyć się współpracy i podstaw żeglugi. Jacht, którym płyną, ma niecałe 30m2, więc ciężko będzie o własną przestrzeń osobistą. Oszczędzać trzeba wodę i prąd, jedzenie przygotowywać własnoręcznie. Każdy musi po sobie sprzątać, a w nocy ktoś musi trzymać wachtę.

Tuż obok nie ma łodzi asekurującej. W dramatycznych sytuacjach pomocy może udzielić najbliższa duża jednostka pływająca. W tym programie liczy się współpraca, a nie rywalizacja.

"Przez Atlantyk" - twórcy

Program "Przez Atlantyk" oparty jest na fińskim formacie wyprodukowanym w 2017 przez firmę Rabbit Formats. Do tej pory projekt zrealizowano również w Danii, Belgii, Niderlandach, Szwecji i Norwegii. Polska edycja liczy osiem odcinków. Producentem kreatywnym z ramienia TVN Grupa Discovery jest Marta Więch, producentem wykonawczym Jan Kępiński i Jake Vision.

"Przez Atlantyk" - kiedy i gdzie oglądać?

Program "Przez Atlantyk" będzie można oglądać od środy 2 marca o godzinie 21.35 w TVN i w serwisie player.pl.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Reporter: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości