"Ślepnąc od świateł" – serial na podstawie bestsellerowej powieści w TVN7. Kiedy oglądać?

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ślepnąc od świateł" – hit HBO w telewizji

Popularny polski serial "Ślepnąc od świateł" będzie dostępny dla wszystkich widzów za darmo na antenie TVN7. Akcja kryminalnego thriller neo noiru, opowiadającego historię warszawskiego dealera narkotyków, wciąga widzów od pierwszych minut. Serial cieszył się dużą popularnością wśród widzów HBO Polska, a teraz będzie można go obejrzeć na telewizyjnym ekranie.

Serial "Ślepnąc od świateł" trafi na antenę TVN7. Już niedługo będzie można zanurzyć się w mroczny świat warszawskiej przestępczości narkotykowej za darmo w domowym zaciszu. Serial na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka przyciągnie uwagę widzów, którzy będą mogli poznać historię niebezpiecznego dealera narkotyków i jego skomplikowane relacje z klientami. Przygotujcie się na niezapomniane emocje i zanurzenie się we wciągającą opowieść o podziemnym świecie stolicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Propozycje HBO Max

"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial "Co Za Tydzień"
wideo 2/11

"Ślepnąc od świateł" – o czym jest serial? Gdzie kręcono?

Serial "Ślepnąc od świateł" to historia życia dilera kokainowego o imieniu Kuba, którego poukładane dotychczas życie zaczyna się rozpadać. Akcja rozgrywa się w Warszawie w okolicach Bożego Narodzenia, kiedy to wiele firmowych imprez i wydarzeń towarzyskich przyciąga ludzi szukających rozrywki i używek.

Kuba jest jednym z głównych dystrybutorów kokainy w stolicy Polski, sprzedając ją politykom, celebrytom, gwiazdom muzyki oraz innym wpływowym osobom. Zna swoich klientów jak własną kieszeń, ale sam pozostaje bardzo tajemniczy i nie daje o sobie wiele wiedzieć. Jednak po latach handlu narkotykami, Kuba czuje się zmęczony i zdecydowuje się na ucieczkę do Argentyny. Niestety, jego plany zostają pokrzyżowane przez przestępczy świat Warszawy, która nie zamierza łatwo odpuszczać swojego najlepszego dilera. W międzyczasie, po kilkuletnim wyroku, z więzienia wychodzi "Dario", gangster starej daty, który może stanowić poważne zagrożenie dla Kuby.

Filmowcy kręcili zdjęcia do serialu na terenie Warszawy, Sopotu, Prypeci koło Czarnobyla, we wsi Rapocin oraz na Dominikanie.

"Ślepnąc od świateł" – czy książka Jakuba Żulczyka jest na faktach?

"Ślepnąc od świateł" to oparta na bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka z 2014 roku, fikcyjna historia o handlarzu narkotyków, który zaopatruje zamożnych mieszkańców Warszawy. Choć fabuła jest zmyślona, to niektóre sceny i postacie mogą przypominać prawdziwe wydarzenia. Autor książki twierdzi jednak, że nie ma nic wspólnego z prawdziwymi postaciami i sytuacjami. Niemniej jednak, po premierze książki zdarzyły się prawdziwe wydarzenia, które wpisują się w tematykę opisaną w powieści.

Główny bohater ma pewne podobieństwa z Cezarym P., aresztowanym w 2016 roku i nazwanym przez media "dilerem celebrytów". Tak jak w serialu, jego klientami byli bogaci mieszkańcy stolicy, w tym celebryci z show-biznesu i prawnicy. Cezary wprowadził do obrotu ponad 3,5 kg kokainy, która była o wiele czystsza niż standardowe używki sprzedawane przez zwykłych dealerów. Cenę za swoje towar stawiał bardzo wysoko, ale i tak miał wiele klientów. Ostatecznie został aresztowany przez ABW i skazany za przestępstwo.

"Ślepnąc od świateł" – ile było sezonów i odcinków?

Produkcję "Ślepnąc od świateł" przygotowało HBO Polska we współpracy z House Media Company Sp. z o.o. i HBO Europe. Osiem odcinków w całości udostępniono na platformie streamingowej HBO Max 27 października 2018 roku, a emitowane były na antenie HBO Polska w okresie od 27 października do 16 grudnia 2018. Przedstawione w serialu treści są dedykowane widzom dorosłym (18+), z uwagi na ich charakter.

"Ślepnąc od świateł" – kiedy premiera w TVN7? Gdzie obejrzeć online?

Kultowa polska produkcja HBO nagrodzona Orłem za najlepszy filmowy serial fabularny oraz zdobywca Nagrody Specjalnej w plebiscycie Telekamery już wkrótce na antenie telewizyjnej Siódemki. Emisja serialu "Ślepnąc od świateł" na antenie TVN7 od 5 kwietnia, w każdą środę, po godzinie 23.00. Serial można również oglądać na platformie HBO Max oraz Player.

"Ślepnąc od świateł" – obsada i twórcy

Serial "Ślepnąc od świateł" został stworzony przez Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka na podstawie powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. W rolę Kuby wciela się raper i aktorski debiutant Kamil Nożyński. W obsadzie serialu znajdują się również Jan Frycz, Janusz Chabior, Robert Więckiewcz czy Cezary Pazura.

Obsada serialu "Ślepnąc od świateł":

 • Kamil Nożyński jako Kuba Nitecki
 • Jan Frycz jako "Dario"
 • Robert Więckiewicz jako Jacek
 • Marta Malikowska jako Maria Pazińska "Pazina"
 • Janusz Chabior jako Władek "Stryj"
 • Marzena Pokrzywińska jako Paulina
 • Cezary Pazura jako Mariusz Fajkowski
 • Eryk Lubos jako Marek Żakowski
 • Jacek Beler jako Bartek "Sikor"
 • Zbigniew Suszyński jako poseł
 • Michał Czernecki jako prokurator Szeptycki
 • Aldona Orman jako żona Jacka
 • Krzysztof Zarzecki jako "Maluch"
 • Krzysztof Skonieczny jako Raper "Piorun"
 • Agnieszka Żulewska jako Anastazja
 • Agnieszka Kwietniewska jako Viola Pajdowska

"Ślepnąc od świateł" – muzyka z serialu

"Ślepnąc od świateł" polski serial, który zdobył serca widzów, a szczególnie pokochali oni wybraną przez twórców ścieżkę dźwiękową. Twórcy "Ślepnąc od świateł" postawili na różnorodność gatunków muzycznych. W soundtracku serialu wykorzystane zostały utwory folkowe i klasyczne, ale także rockowe, popowe czy hip-hopowe, co na polskim rynku serialowym stanowi nowość. Dzięki temu ścieżka dźwiękowa serialu idealnie oddaje klimat i atmosferę akcji, wprowadzając nas w świat bohaterów i ich emocji. Widzowie pokochali muzykę z serialu i szybko powstały playlisty z utworami w popularnych serwisach streamingowych.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Pozostałe wiadomości