"The Last of Us" - twórcy i aktorzy o serialu. Kto z nich przeszedł grę przed wejściem na plan? 

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial
"Sukcesja". Sarah Snook i Kieran Culkin o sukcesie serial "Co Za Tydzień"
wideo 2/11

Serial "The Last of Us" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji platformy HBO Max, która jest równocześnie ekranizacją gry o tym samym tytule. Ekipa programu "Co Za Tydzień" rozmawiała z reżyserem serialu Cragiem Mazinem oraz aktorami Gabrielem Luną i Nico Parker, a także widzami obecnymi na polskiej premierze serialu. Co powiedzieli?

Serial od poniedziałku 16 stycznia dostępny jest w serwisie HBO Max i bije rekordy popularności. Opowiada o Joelu (Pedro Pascal) – zahartowanym w bojach przemytniku, który przejmuje opiekę nad 14-letnią dziewczyną. Ellie (Bella Ramsey) może być ostatnią nadzieją ludzkości. Bohaterowie rozpoczynają podróż przez postapokaliptyczne Stany Zjednoczone. Zobaczcie materiał ekipy programu "Co Za Tydzień" na temat produkcji.

"The Last of Us" - twórcy i aktorzy o serialu

Autorem scenariusza oraz reżyserem serialu "The Last of Us" jest Craig Mazin - twórca serialu "Czarnobyl". Dlaczego zabrał się za adaptację kultowej gry?

Do tego projektu przyciągnęli mnie bohaterowie i więź, jaka się pomiędzy nimi nawiązuje podczas podróży. od razu wydawało mi się to wszystko bardzo filmowe. Oczywiście nie wszystko da się przenieść z gry do serialu, ale instynktownie czułem, że jesteśmy w stanie zrobić najwierniejszą adaptację z możliwych

Reżyser wyjaśnił, co wpłynęło na dobór aktorów wcielających się w główne postaci. Różnią się oni wyglądem od pierwowzorów z gry, jednak twórca bez wahania obsadziłby ich w tych rolach ponownie.

Bella ma w sobie sto procent Elli, a Pedro to Joel. Gdy zestawimy ich ze sobą, to są to po prostu Joel i Elli i to jest najważniejsze. Pamiętam, że gdy nakręciłem "Czarnobyl" w dniu premiery wszedłem na Twittera i zacząłem czytać komentarze typu: "O nie wiedziałem, że Rosjanie mówią z brytyjskim akcentem". Tyle że te uwagi trwały jakieś 10 minut, a potem ludzie o nich zapomnieli, bo zaangażowali się w historię. Tu jest podobnie. Moglibyśmy obsadzić aktorów, którzy wyglądają jeszcze bardziej, jak postacie z gry i fani by się z tego powodu cieszyli przez 10 minut, a później pojawiłoby się pytanie, czy oni są dobrzy, czy potrafią grać

Niektórzy aktorzy postanowili zmierzyć się z grą przed realizacją serialu. Gabriel Luna, czyli serialowy Tommy Miller, brat głównego bohatera, przeszedł obie części gry, zanim wyruszył na plan. Zajęło mu to dwa i pół miesiąca.

Zakochałem się w tym świecie. Byłem nawet łącznikiem pomiędzy grą a rzeczywistością dla Pedro Pascala i Belli Ramsey. Oni nie grali w grę, tylko obejrzeli kilka filmików na YouTubie. Tłumaczyłem im zawsze, która scena wygląda dokładnie tak samo, jak w grze

A jak pracę z Pedro Pascalem wspomina aktorka Nico Parker, która wciela się w serialu w rolę Sarah Miller, czyli córkę głównego bohatera?

To jest człowiek, który lubi robić żarty. Cały czas się śmialiśmy. Podczas jednej ze sceny niósł mnie na rękach. Spojrzałam na jego twarz, nie robił nic zabawnego, a ja nie mogłam przestać się śmiać. Wtuliłam się w jego ramię, by kamera tego nie widziała. Znakomity aktor. Cieszę się, że był moim serialowym tatą

"The Last of Us" - relacja z polskiej premiery serialu

Pierwszy odcinek widzowie mogli obejrzeć premierowo w kinie Muranów. Kamery programu "Co Za Tydzień" były obecne na wydarzeniu i zapytały widzów o wrażenia oraz fabułę gry i serialu. W ostatnich latach coraz więcej ludzi przygotowuje się na nadchodzące kataklizmy, zostając tak zwanymi prepersami.

Historia i ludzkość zatacza koło, bo jak popatrzysz na naszych dziadków i pradziadków, to nie wszyscy byli prepersami. Przychodziła jesień i zbliżała się zima i wszyscy szykowali się na nią. Piwnice były pełne zapasów,nie było sklepów, nie było możliwości kupowania przez internet i dostawy pod drzwi. A dzisiaj raz moda, a dwa świadomość, bo pokój nie jest nam dany na zawsze

Serial "The Last of Us" można oglądać w serwisach HBO Max i Player. Pierwsze opinie mówi, że twórcom udało się zrobić najlepszą do tej pory adaptację gry komputerowej. Już została ona doceniona przez fanów oraz krytyków i zbiera rewelacyjne opinie.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości