Odtworzono słynną okładkę sprzed lat. Powód okazuje się zaskakujący

Cindy Crawford, Linda Evangelista, Naomi Campbell, Christy Turlington
Słynna okładka "Vogue" z 1990 r. doczekała się swojej nowej wersji
Źródło: Getty Images
Fotografia, którą dla "Vogue" w 1990 roku wykonał Peter Linderberg stała się słynna na całym świecie. Teraz znane supermodelki zdecydowały się na jej odtworzenie. Efekt, jaki udało im się osiągnąć, przerósł najśmielsze oczekiwania.

Historia magazynu "Vogue", który przez wielu nazywany jest "biblią mody" sięga roku 1982. Wtedy to Arthur Turnure rozpoczął publikację (wedy jeszcze) tygodnika na terenie USA, a jego finansowanie zapewniał Kristoffer Wright. Pierwszy numer magazynu ukazał się 17 grudnia 1892 r. i kosztował 10 centów.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_11
Relacja z finału 11. edycji "Top Model". Anja Rubik nie widzi Klaudii w świecie mody
Źródło: "Co Za Tydzień"

Słynna okładka "Vogue" z 1990 r. doczekała się nowej wersji

W 1990 r. światowe poruszenie wywołała kultowa już obecnie okładka "Vogue", na której wystąpiły Tatjana Patitz, Linda Evangelista, Cindy Crawford, Christy Turlington oraz Naomi Campbell. Wtedy jej autorem został Peter Linderberg. Obecnie słynna okładka doczekała się swojej nowej wersji, która powstała na potrzeby wrześniowego amerykańskiego i brytyjskiego wydania kultowego magazynu.

Co ciekawe inspiracja okładką sprzed lat nie jest przypadkowa, gdyż zbiega się z premierą filmu "The Super Models". Produkcja będzie opowiadać o życiu czterech uwiecznionych na zdjęciu supermodelek. Warto zaznaczyć, że na nowej wersji kultowej okładki zabrakło Tatjany Patitz, która zmarła na początku 2023 r.

W nadchodzącym filmie dokumentalnym modelki podzielą się swoimi doświadczeniami i opowiedzą na temat zmian, które zaszły w ich życiu na przestrzeni lat. 

Okładki "Vogue"
Słynna okładka "Vogue" doczekała się nowej wersji
Okładki "Vogue"
Źródło: Mat. prasowe "Vogue"

Anja Rubik na okładce jubileuszowego wydania "Vogue"

Anja Rubik jest niekwestionowaną ikoną modelingu. Jej imponujący dorobek w dziedzinie mody zaowocował solidnym miejscem w branży. Supermodelka jest często stawiana obok takich sław jak Cindy Crawford, Naomi Campbell czy Kate Moss. Jej kariera to jednak efekt lat dążenia do celu i wspinania się po szczeblach kariery. Supermodelka ma na swoim koncie aż 40. okładek prestiżowego magazynu mody "Vogue".

Niedawno gwiazda obchodziła 25-lecie swojej kariery. W związku z powyższym wystąpiła w odważnej sesji wykonanej dla polskiej edycji "biblii mody".

Na zdjęciach do "Vogue'a" Anja Rubik zaprezentowała się w obszernym garniturze, jak również w skórzanym zestawie z nonszalancko założonym płaszczem. Specjalne jubileuszowe wydanie magazynu dostępne było z aż trzema różnymi okładkami. Na dwóch z nich mogliśmy zobaczyć zdjęcia supermodelki.

"Anja Rubik jest nie tylko gwiazdą okładkowej sesji urodzinowego numeru "Vogue Polska", ale także jego gościnną redaktorką [...]. Polska supermodelka pojawiała się na okładkach różnych edycji "Vogue'a" ponad 40 razy, sama jest ucieleśnieniem wartości, które reprezentuje magazyn. Jako aktywistka walczy o dostęp do edukacji seksualnej w Polsce, a w tym roku obchodzi 25-lecie kariery. Dlatego zaproszenie Anji Rubik do współpracy przy urodzinowym numerze wydawało nam się oczywiste. Na łamach marcowego numeru "Vogue Polska" dzieli się swoimi wyborami, inspiracjami i doświadczeniami, zapraszając do udziału osoby, które ceni, nie tylko z branży mody"  - możemy przeczytać pod zdjęciami na instagramowym koncie Anji Rubik.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Mat. prasowe "Vogue"

podziel się:

Pozostałe wiadomości