Fabienne Wiśniewska

Fabienne Wiśniewska

Fabienne Marta Wiśniewska – urodzona 21 sierpnia 2003 roku córka Michała Wiśniewskiego i Marty Wiśniewskiej. 

Fabienne Marta Wiśniewska – pochodzenie i wykształcenie

Fabienne Wiśniewska jest córką piosenkarza Michała Wiśniewskiego i piosenkarki Marty Wiśniewskiej „Mandaryny”. Ma brata Xaviera (urodzonego w 2002 roku) oraz troje rodzeństwa przyrodniego: siostrę Etiennette Annę (urodzoną w 2006 roku) i Vivienne Viennę (urodzoną w 2008 roku) ze związku jej ojca z Anną Świątczak i brata Falco Amadeusa (urodzonego w 2021 roku) ze związku jej ojca z Polą Wiśniewską. Fabienne Wiśniewska w 2022 roku rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Fabienne Marta Wiśniewska – życiorys

Fabienne Wiśniewska rozpoznawalność zyskała dzięki rodzicom, którzy przez lata uznawani byli za jedną z najpopularniejszych par w polskim show-biznesie. Od najmłodszych lat pojawiała publicznie ze znanymi rodzicami, którzy chętnie relacjonowali wydarzenia ze swojego życia, a także z życia ich dzieci (m.in. w mediach społecznościowych). Fabienne Wiśniewska razem ze swoim ojcem w 2022 roku wzięła udział w programie „Wielka ucieczka” emitowanym w stacji TV4. Fabienne Wiśniewska przez wiele lat zajmowała się tańcem, wielokrotnie tańczyła m.in. na mistrzostwach Polski i Europy. Projektuje także tatuaże.

Fabienne Marta Wiśniewska – media społecznościowe

Fabienne Wiśniewska prowadzi swój profil na portalu społecznościowym Instagram (@fabbka).

Michał Wiśniewski – ojciec Fabienne Wiśniewskiej

Michał Christian Wiśniewski – urodzony 9 września 1972 roku w Łodzi piosenkarz, autor tekstów, osobowość medialna, członek zespołu Ich Troje. W 1994 roku razem z Michałem Łągwą założył zespół Ich Troje. Został jego wokalistą i liderem. Zespół wydał dziewięć albumów, a jego utwory cieszyły się ogromną popularnością. Dwukrotnie reprezentował także Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji.

W latach 2000-2003 Michał Wiśniewski był także wokalistą zespołu Spooko, z którym wydał dwa albumy. W 2004 roku założył zespół Red Head, a w 2005 roku współpracował z ukraińską artystką Wierką Serdiuszką. Równolegle prowadził także karierę solową. Michał Wiśniewski prowadzi aktywną działalność charytatywną.

Ogromną rozpoznawalność zyskał dzięki udziałowi w wielu programach telewizyjnych. Był m.in. głównym bohaterem reality show „Jestem jaki jestem”, w którym transmitowany był na żywo jego ślub z Martą Mandrykiewicz.

Marta Wiśniewska – matka Fabienne Wiśniewskiej

Marta Wiśniewska (z domu Mandrykiewicz, pseudonim sceniczny „Mandaryna”) – urodzona 12 marca 1978 roku w Łodzi piosenkarka, tancerka, choreografka. Była tancerką i choreografką zespołu Ich Troje. W 2000 roku zaczęła tworzyć własny zespół taneczny, a od 2007 roku prowadzi swoją szkołę tańca „Mandaryna Dance Studio”.

Marta Wiśniewska w 2004 roku rozpoczęła karierę solową. Pierwszy jej minialbum „Mandaryna” ukazał się w czasopiśmie „Naj”. W 2004 wydany został jej pierwszy album studyjny „Mandaryna.com”, rok później drugi – „Mandarynowy sen”. Trzeci album „AOK” ukazał się w 2009 roku. Jej single wydane zostały nie tylko w Polsce, ale i za granicą w tym m.in. w Hiszpanii, Bułgarii, Czechach, Niemczech, Austrii, Stanach Zjednoczonych, Indonezji, czy Włoszech.

Źródło zdjęcia głównego: X-News, Dzień dobry TVN