Katarzyna Sokołowska

Katarzyna Sokołowska o roli mamy

Katarzyna Sokołowska to polska reżyserka i producent pokazów mody, choreograf i osobowość telewizyjna. Urodziła się 23 lutego 1973 roku w Lubartowie, w województwie Lubelskim. Z branżą modową związana jest od wielu lat. Jest dyrektorem artystycznym The Designer Gallery.

Katarzyna Sokołowska – życiorys

Katarzyna Sokołowska urodziła się i dorastała w Lubartowie. W wieku 7 lat została wokalistką w zespole muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua. Grała w nim i śpiewała przez 15 lat. Celebrytka uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie. Po zakończeniu nauki w liceum podjęła studia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku reżyseria i aktorstwo. W późniejszym czasie studiowała również dziennikarstwo i kulturoznawstwo. Podczas studiów pracowała jako modelka.

Matka Katarzyny Sokołowskiej pracowała jako szefowa wydziału księgowości w Urzędzie Miasta, a jej ojciec był po kryminalistyce.

Katarzyna Sokołowska często podróżuje, w swoim mieszkaniu znajdującym się w centrum Warszawy ma liczne pamiątki z wypraw do najdalszych zakątków świata. Polska producentka pokazów mody ma m.in. wyjątkowe rzeźby, które przywiozła z wyprawy do Azji i Afryki.

Od 2017 roku reżyserka pokazów mody związana jest z biznesmenem Arturem Kozieją, z którym na syna Iwona Lwa (ur. w 2022 roku).

Katarzyna Sokołowska – kariera

Katarzyna Sokołowska swoją karierę jako modelka rozpoczęła jeszcze na studiach. Lecz po wyreżyserowaniu swojego pierwszego w życiu pokazu dla studentek projektowania ubioru uznała, że właśnie z tą działalnością chce związać swoją przyszłość zawodową. Pierwszą współpracę nawiązała z duetem projektantów Paprocki & Brzozowski, z którymi pracuje do dzisiaj. Następny kontrakt podpisała z projektantem Mariuszem Przybylskim. Sokołowska obecnie reżyseruje nie tylko pokazy mody, ale też różnego rodzaju wydarzenia, premiery, wręczenia nagród i eventy.

Od 2013 roku jest jurorką polskiej edycji programu typu reality show „Top Model”. Zasiada w jury obok Joanny Krupy, Marcina Tyszki i Dawida Wolińskiego.

W 2015 roku została twarzą marki biżuterii Apart.

Celebrytka jest laureatką tytułu Kobiety Roku Glamour w 2019 roku w kategorii „Biznes”.

W 2019 roku we współpracy z marką Kazar stworzyła kolekcję butów Emeralds and Crocodiles.

W 2020 roku została ambasadorką polskiej firmy Asenso, która produkuje niezwykłe sauny dopasowane do wnętrza domu.

Katarzyna Sokołowska jest bardzo aktywna w social mediach, jej profilu na Instagramie w 2022 roku obserwowało ponad 355 tys. fanów.

Katarzyna Sokołowska o roli mamy
Katarzyna Sokołowska o roli mamy Katarzyna Sokołowska o roli mamy

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA