Nicola Peltz

Nicola Peltz

Nicola Anne Peltz urodziła się 9 stycznia 1995 roku w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork (Stany Zjednoczone). Jest amerykańską aktorką. To córka inwestora i milionera Nelsona Peltza oraz byłej modelki Claudii Heffner. Wywodzi się z wielodzietnej rodziny i ma dziewięcioro rodzeństwa – jedną siostrę i ośmiu braci, w tym dwóch braci przyrodnich z poprzedniego małżeństwa ojca. W 2022 roku poślubiła Brooklyna Beckhama.

Nicola Peltz – edukacja

Nicola Peltz przez cały okres edukacji uczęszczała do prywatnych placówek szkolnych. Jest absolwentką jednej z najlepszych szkół średnich w Stanach, Rye Country Day School. Następnie uczyła się w Windward School w White Plains w stanie Nowy Jork. W 2013 roku ukończyła szkołę dla młodych, aspirujących aktorów – Professional Children's School na Manhattanie (Nowy Jork).

Nicola Peltz – kariera zawodowa

Nicola Peltz już w wieku 12 lat rozpoczęła współpracę z agentem filmowym. Swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiała na deskach nowojorskiego teatru Manhattan Theatre Club, grając w przedstawieniu Blackbird. Wystąpiła wtedy u boku reżysera i aktora Jeffa Danielsa.

Za początek kariery filmowej uznaje się debiut Nicoli w produkcji komediowej Deck the Halls (2006). Role w programie telewizyjnym Bates Motel (2013-2015), serii filmów Transformers: Age of Extinction (2014) oraz The Last Knight (2017) przyniosły Nicoli Peltz największą sławę.

Aktorka wystąpiła w takich produkcjach, jak: Harold (2008), The Last Airbender (2010), Eye of the Hurricane (2012), Affluenza (2014), Youth in Oregon (2016), Unfriended (2016), Black Roads (2018), Our House (2018), The Obituary of Tunde Johnson (2019) oraz Holidate (2020).

Znani partnerzy Nicoli Peltz

Nicola Peltz w 2016 roku spotykała się przez kilka miesięcy z popularnym wokalistą popowym Justinem Bieberem. Następnie była przez półtora roku w związku z Anwarem Hadidem, synem dewelopera Mohameda Hadida oraz bratem popularnych modelem Gigi i Belli. Relacja zakończyła się w 2018 roku.

W latach 2018–2019 związana była z wokalistą zespołu LANY – Paulem Kleinem. Następnie poznała Brooklyna Beckhama.

Małżeństwo Nicoli Peltz z Brooklynem Beckhamem

Nicola Peltz w 2019 roku rozpoczęła swój związek z Brooklynem Beckhamem, synem piłkarza Davida Beckhama oraz piosenkarki i projektantki mody Victorii Beckham. Para po niespełna roku bycia razem, w lipcu 2020 roku, ogłosiła zaręczyny, a 9 kwietnia 2022 roku odbył się ślub dwojga w rodzinnej rezydencji aktorki na Florydzie. Ceremonia zaślubin odbyła się w obrządku żydowskim ze względu na wiarę rodziny aktorki.

Nicola Peltz i działalność charytatywna

Nicola Peltz od dziecka interesowała się zwierzętami, które zresztą towarzyszyły jej przez cały okres dorastania (rodzina Peltzów miała dwanaście psów). Nicole jest działaczką na rzecz praw zwierząt oraz regularnie wspiera zbiórki finansowe poświęcone psom, a także przekazuje datki na inne cele charytatywne związane z dobrostanem zwierząt.

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images