Bartek Jędrzejak: "Gdyby nie trójka braci, którzy mają korzenie w Polsce, to nie byłoby Warner Bros."

Autor:
Norbert
Żyła
Reporter:
Anna Pawelczyk-Bardyga
Bartek Jędrzejak: "Gdyby nie trójka braci, którzy mają korzenie w Polsce, to nie byłoby Warner Bros."

Bartek Jędrzejak w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiedział o tym, z jakimi emocjami kojarzy mu się Warner Bros. Prezenter wymienił również swoje ulubione produkcje filmowe.

Bartek Jędrzejak o skojarzeniach z Warner Bros.

Niedawno odbyły się huczne obchody 100-lecia Warner Bros. Anna Pawelczyk-Bardyga z cozatydzien.tvn.pl zapytała Bartka Jędrzejaka o to, z czym mu się kojarzy Warner Bros. Prezenter nie ukrywał swojego entuzjazmu i jak mówi, kojarzy mu się z pozytywnym oderwaniem od rzeczywistości i zanurzeniem w ekscytujący świat filmu.

"Z takim totalnym oderwaniem od rzeczywistości. Ja lubię wejść do kina, kiedy gaśnie światło i pod warunkiem że nikt nie je popcornu i nie chrupie naciosami, to jestem w stanie się oderwać od otaczającej rzeczywistości. Na te 2, 3 godziny ja jestem w zupełnie innym świecie. To jest też niesamowita historia. Ja przygotowując się do prowadzenia tego wieczoru, dowiedziałem się, że gdyby nie trójka braci, którzy mają korzenie w Polsce, to nie byłoby Warner Bros." - powiedział.

Bartek Jędrzejak w trakcie przeprowadzanej rozmowy zauważył, że Polska ma również swój wkład w sukces Warner Bros.

"Ponieważ trójka braci z małej miejscowości na Mazowszu wyruszyli w świat i w stanach założyli wytwórnie Warner Bros. [...] My też tam mamy swoje polskie korzenie" - powiedział dziennikarz.

Bartek Jędrzejak o swoich ulubionych produkcjach Warner Bros.

W dalszej części rozmowy z cozatydzien.tvn.pl Bartek Jędrzejak opowiedział również o swoich ulubionych produkcjach, jakie powstały z ramienia Warner Bros. Jak sam dziennikarz zaznacza, jego ulubioną produkcją jest "Casablanca", a z dziećmi uwielbia oglądać "Harry'ego Pottera". Wśród ulubionych filmów prezenter wymienił również takie produkcje jak "Matrix" czy "Władca Pierścieni".

"Ich jest mnóstwo, bo to są tysiące filmów, tysiące gwiazd, dziesiątki Oscarów. Tych najważniejszych nagród filmowych. Dla mnie zdecydowanie "Casablanca". Z dziećmi zdecydowanie "Harry Potter" od dechy do dechy i to kilka razy. Zresztą w TVN-ie był również ostatnio emitowany. Słynna "Drużyna Pierścienia" i wszystko, co z "Władcą Pierścienia" jest związane [...] "Matrix"... Zdecydowanie te filmy, które wymieniłem, powodują to, że nawet jak się pojawiają w telewizji, to ja siadam i oglądam" - powiedział.

Na koniec Bartek Jędrzejak został zapytany o to, czego życzy Warner Bros. na kolejne 100 lat działalności. Prezenter jest zgodny, że najważniejszy jest spokój, bo jak on jest zapewniony, to wszystko inne się układa.

"Życzę świętego spokoju, bo jak święty spokój, to potem dookoła wszystko dobrze się układa. Zdrowia dla Warnera i świętego spokoju" - podsumowuje Bartek Jędrzejak.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Norbert Żyła

Reporter: Anna Pawelczyk-Bardyga

Pozostałe wiadomości