Materiał promocyjny

Ferie na Śląsku. Olivier Janiak sprawdził, jakich atrakcji nie możecie przegapić

Projekt Zima: Wisła
Wisła niezmiennie kojarzy się z zimowymi feriami, nie tylko wśród mieszkańców województwa śląskiego. Nic dziwnego, miasto oferuje bowiem liczne atrakcje, ale zachwyca również wspaniałą przyrodą. O tych i innych zaletach miasta Adama Małysza rozmawiał z mieszkańcami Olivier Janiak.

Planując atrakcje turystyczne na ferie, warto poszukać miejsc, które zapewnią niezapomniane wrażenia. Dlatego Projekt Zima zawitał do województwa śląskiego, a dokładniej do Wisły, która jest idealnym miejscem na wypoczynek nie tylko dla miłośników skoków narciarskich.

Gdzie na narty i snowboard? Cieńków w Wiśle zaprasza!

Olivier Janiak zastał Wisłę zaśnieżoną i w pełni sezonu narciarskiego. Wiślańska stacja narciarska Cieńków przez całą zimę gości miłośników sportowych szaleństw w każdym wieku i o wszelakich sportowych preferencjach.

"Wisła to jest miasto na każdą porę roku i nawet przy tej pogodzie, jaką mamy dzisiaj, ci wszyscy goście, którzy do Wisły przyjeżdżają, mają tu co robić. Nie tylko narty zjazdowe, ale też biegówki, to ski-tour bardzo popularny" - wylicza Tadeusz Papierzyński z referatu PTKS w Wiśle.

Warto też pamiętać, że sporty zimowe nie ograniczają się wyłącznie do stoku. Korzystanie z pełni uroków zimy jest w Wiśle wyjątkowo łatwe.

"Mamy też lodowisko w Wiśle. To też jest taka ciekawostka, że każdy narciarz, który u nas jeździ, posiada karnet narciarski i wchodzi na to lodowisko bezpłatnie. Więc super opcja po nartach, żeby jeszcze trochę gdzieś tam też pójść na łyżwy" - zdradził Olivierowi Janiakowi Tadeusz Papierzyński.

Wisła - miasto Adama Małysza

Gości regionu niezmiennie przyciąga też postać legendarnego skoczka. Wszyscy miłośnicy skoków narciarskich wiedzą bowiem, że Adam Małysz pochodzi właśnie z Wisły.

"Orzeł z Wisły, mamy nadzieję, że zawsze w świadomości Polaków zostanie. Kapitalna postać, tyle ile Adam zrobił nie tylko dla polskiego sportu, ale dla nas właśnie, dla Wisły, dla rozpoznawalności, no to chyba już takiej postaci nie będzie. Co więcej, Adam do dzisiaj z tą Wisłą bardzo się utożsamia, on tutaj mieszka, on się czuje Wiślaninem, reprezentuje nas fantastycznie" - dodał przedstawiciel Urzędu Miasta Wisły.

Wisłę kochają jednak nie tylko turyści, ale i sami mieszkańcy. A to zasługa nie tylko miasta, ale i okalającej je przyrody.

"Lubimy tę przestrzeń, bo Wisła jest olbrzymia. Wisła to jest ponad 110 km2, to jest miasto większe od Paryża, od Kielc, od Jeleniej Góry, tak, bo tutaj ta przestrzeń jest potężna, ponad 70% Wisły to są lasy. Więc naprawdę jest gdzie pójść, jest mnóstwo takich miejsc dla miejscowych, gdzie niekoniecznie turysta dociera, nie zawsze o nich wie. A my jak chcemy pójść odpocząć, posiedzieć na jakiejś polanie, nacieszyć się też widokami, to jest gdzie" - zdradził Tadeusz Papierzyński.

Województwo śląskie na ferie

Województwo Śląskie to nie tylko raj dla miłośników sportów zimowych. Znajdziemy tu mnóstwo naprawdę ciekawych atrakcji — podróż w koronach drzew, lot w kosmos, a nawet obserwacja egzotycznych zwierząt — są tu na wyciągnięcie ręki.

"Planetarium Śląskie to największe, najstarsze i od kilkudziesięciu miesięcy także najnowocześniejsze planetarium w Polsce. To miejsce, w którym możemy się przenieść w kosmos. Mówiąc najprościej, możemy zobaczyć ponad 100 milionów gwiazd na 23-metrowym ekranie, które są wyświetlane przez największy w Europie system projekcyjny. Ale to nie wszystko. Mówiłem o podróży w kosmos. Możemy założyć wirtualne okulary, wsiąść do jednego z pięciu symulatorów i odbyć podróż na orbitę - zaprasza Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Śląskiego Planetarium.

Po podróży w kosmos warto przejechać się też kolejką, L-ką, by zobaczyć piękny i ogromny Park Śląski, a także odwiedzić Śląski Ogród Zoologiczny.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości