Wydarzenia

Gosia Baczyńska zaśpiewała przed Pałacem Kultury. Tak świętuje 25-lecie kariery

Wydarzenia

Autor:
Urszula
Grabowska
Reporter:
Olivier Janiak
Gosia Baczyńska śpiewa "Imagine" Johna Lennona

Reżyser Krystian Lada zaprosił do współpracy Gosię Baczyńską i razem przed PKIN stworzyli happening, który był połączeniem opery, mody i polityki. Podczas niego projektantka zaśpiewała piosenkę Johna Lennona "Imagine". Jak jej poszło?

Projektantka gwiazd w tym roku obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji postawiła na stworzenie oryginalnego pokazu mody w stolicy, gdzie główną rolę odegrała opera, a goście mogli podziwiać wydarzenie przed Pałacem Kultury. Gosia Baczyńska przyznała, że postanowiła zaszaleć. 

- Gadaliśmy, gadaliśmy [z Krystianem Ladą ] i mówię w tym roku mam 25-lecie i muszę zrobić coś totalnego- mówi projektantka w rozmowie z Co za Tydzień.

Ralph Kamiński ocenia występ Gosi Baczyńskiej 

Gosia Baczyńska odważyła się nie tylko na oryginalny pokaz, który przekształcił się w happening. Zaskoczyła 600-osobową widownię własnym wykonaniem utworu Johna Lennona “Imagine”. Sam występ projektantki ocenił Ralph Kamiński, laureat muzycznej nagrody Fryderyka 2022.  

- Jak Gosia wyszła, to miałem banana na twarzy i nawet powiedziałem Gosi po występie, że słychać, że się przygotowała profesjonalnie do wykonania tej piosenki i jest tam włożona praca - mówi Ralph Kamiński. 

Agnieszka Woźniak-Starak o popularności
Agnieszka Woźniak-Starak o popularności Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Gosia Baczyńska o występie pod PKIN 

Aplauz na widowni zgromadzonej pod PKIN nie miał końca. Na wydarzeniu nie zabrakło gwiazd: Macieja Stuhra, Michała Piróga, Małgorzaty Kożuchowskiej i Ralpha Kamińskiego.

Gosia Baczyńska jest od lat jedną z najbardziej szanowanych projektantek mody. Jest znana z oryginalnych pokazów mody i odważnych kreacji. Ubiera się u niej min. Małgorzata Kożuchowska, która co roku wygrywa w plebiscytach na najlepiej ubraną gwiazdę roku. 

Projektantka o samym happeningu zorganizowanym z Krystianem Ladą i swoim występie mówi ze wzruszeniem:

- Do mnie to nie dociera. "Imagine" Johna Lennona pod Pałacem Kultury dla 600-osobowej widowni, po prostu do mnie to nie dociera, co się wydarzyło - podkreśla.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Urszula Grabowska

Reporter: Olivier Janiak

Źródło zdjęcia głównego: screen z programu CZT

Pozostałe wiadomości