Grzegorz Turnau wraca na scenę po roku przerwy. "Próbuję samego siebie uspokajać"

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
"Co za Tydzień"
Grzegorz Turnau wraca z koncertami. Gdzie i kiedy będzie można go posłuchać?

Grzegorz Turnau wyruszył w trasę koncertową po Polsce na początku tego roku. Kamery "Co za Tydzień" towarzyszyły mu w próbie w rzeszowskiej filharmonii. Artysta ma zaplanowane koncerty do grudnia. Kiedy i gdzie będzie można go posłuchać? Grzegorz Turnau zastanawia się nad tym, czy ludzie wciąż są zainteresowani jego twórczością.

Grzegorz Turnau jest kompozytorem, piosenkarzem i pianistą. Jest laureatem m.in. Fryderyków (9 nagród), Wiktorów (2 nagrody), Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał też medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki. Artysta spotka się ze swoimi fanami na koncertach, które ma zaplanowane aż do końca roku.

Grzegorz Turnau o sytuacji na świecie i swojej twórczości

Grzegorz Turnau koncertuje od początku roku. W Rzeszowie przygotowywał się do kolejnego występu w ramach trasy zatytułowanej "Znów wędrujemy".

- Ta ponad roczna przerwa w graniu spowodowała, że wszyscy trochę straciliśmy grunt pod nogami. I trasa "Znów wędrujemy" jest próbą odpowiedzi na to pytanie, czy ludzie chcą jeszcze słuchać moich piosenek, czy chcą się spotykać z takimi muzykami, jakimi jesteśmy.

Muzyk nawiązał do obecnych czasów i wyzwań, z jakimi musi mierzyć się każdy człowiek. Czy w tym wszystkim wciąż jest miejsce dla muzyki?

- Muzyka, sztuka w ogóle jest jedyną znaną ludziom formą budowania i podtrzymywania społecznych więzi. I tak się czujemy teraz w tym bardzo trudnym czasie. W moich piosenkach echo i kontekst wojny się pojawia. Próbuję samego siebie uspokajać i dawać wytchnienia przez muzykę.

Najbliższe majowe koncerty Grzegorza Turnaua odbędą się w Łodzi, Białymstoku i Lublinie. Rodzinny Kraków w październiku, a finał w grudniu w Katowicach. Zobacz nasze wideo i całą rozmowę z artystą.

Grzegorz Turnau rusza w trasę koncertową. "Czy ludzie chcą jeszcze słuchać moich piosenek?"
Grzegorz Turnau rusza w trasę koncertową. "Czy ludzie chcą jeszcze słuchać moich piosenek?" Źródło: "Co Za Tydzień"

Życie prywatne Grzegorza Turnaua. Z jakim aktorem związania jest jego córka?

Prywatnie Grzegorz Turnau jest mężem flecistki Maryny Barfuss. Córka muzyka Antonina związała się z aktorem Markiem Kondratem. Ich ślub odbył się w 2015 roku. Mają razem 4-letnią córeczkę Helenę.

"Helenka jest bardzo osobliwym przypadkiem. Szalenie pogodna, energiczna i pomysłowa. Lubi, jak dziadko gra na fortepianie, ale stanowczo zabrania mu śpiewać" - Grzegorz Turnau opowiedział o wnuczce w rozmowie z "Twoim Stylem".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

Pozostałe wiadomości