Jacek Cygan w cyklu koncertów "Odnawiam dusze". "To spotkanie z przyjaciółmi"

Jacek Cygan w Filharmonii w Bydgoszczy
Jacek Cygan wystąpił w Filharmonii w Bydgoszczy
Źródło: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA
Jacek Cygan wystąpił w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy w towarzystwie znakomitych wykonawców. Cykl koncertów "Odnawiam dusze" to niezwykła podróż, podczas której artysta odkrywa publiczności tajemnice ukryte w tekstach swoich piosenek. 

Jacek Cygan w magazynie "Co za Tydzień" wyznał, że cykl koncertów "Odnawiam dusze", to nie tylko wspaniałe muzyczne wydarzenie, ale przede wszystkim spotkanie z ludźmi.

- Moje koncerty to nie jest trasa, moje koncerty to spotkanie z przyjaciółmi, których absolutnie kocham i podziwiam. Beata Rybotycka to jest unikat, najcudowniej śpiewająca aktorka w Polsce. Jacek Wójcicki jest niepowtarzalny, Grzegorz Skawiński też tak jak młodsi wykonawcy. Dla mnie to jest święto. Oczywiście, jest to święto moich piosenek i moich tłumaczeń. Traktuję to jako taką nagrodę, że ja się dzielę publicznością tym moim szczęściem — powiedział Jacek Cygan.

Jacek Cygan w wyjątkowej serii koncertów

Koncert utrzymany był w spokojnym, lirycznym klimacie. Mocnym, rockowym wydarzeniem był koncert Grzegorza Skawińskiego, który porwał publiczność swoim hitem "Black and White".

- Z Jackiem przyjaźnimy się od lat 80. i ta przyjaźń przetrwała różne burze, napory, zmiany i kontynuujemy to do dzisiaj. Ja też się cieszę, że mogę pokazać się na tym koncercie w troszeczkę innej odsłonie — powiedział Grzegorz Skawiński.

Zobacz całe wideo:

Co za Tydzień: Jacek Cygan wystąpił w Filharmonii w Bydgoszczy
Jacek Cygan wystąpił w Filharmonii w Bydgoszczy w cyklu koncertów "Odkrywam duszę"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Jacek Cygan o "Odnowie dusz"

Tytułowy utwór, będący hasłem koncertu, zaśpiewał sam Jacek Cygan.

- Ja się czuję z tym odnawianiem dusz fantastycznie, oczywiście, jest to jakiś rodzaj metafory. Na początku przyglądałem się moim ukochanym artystom. Ryszard Rynkowski, Grzegorz Markowski, Grzegorz Skawiński... czy im chodzi o sławę? Nie, oni już są sławni. Czy im chodzi o pieniądze? Nie, oni już mają parę gorszy. To co oni chcą zrobić? Pomyślałem sobie, że oni mają misję. Odnawiają dusze tym ludziom, z którymi się spotykają, ale również swoje i z tego powstała ta piosenka. Kiedyś Grzegorz Markowski do mnie zadzwonił i powiedział: "Jaculku, została nam taka ballada, opisz nam pięknie", to napisałem: jestem już w drodze tyle lat, mam taki bardzo rzadki fach, odnawiam dusze — powiedział Jacek Cygan.

Najbliższe koncerty w ramach tego cyklu odbędą się 7 marca w Łodzi, 10 marca w Krakowie i 21 marca w Toruniu.

Zobacz również:

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło: Co za Tydzień

Źródło zdjęcia głównego: PIOTR ANDRZEJCZAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości