Wydarzenia

Gwiazdy "Nieobecnych" w nowej kampanii Playera o zaginięciach. Spot chwyta za serce

Wydarzenia

Autor:
Kamila
Jamrożek
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

"W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie" - to hasło nowej kampanii społecznej Playera i Fundacji ITAKA. Widzowie mogą zobaczyć trzy poruszające spoty z gwiazdami serialu "Nieobecni" - Danutą Stenką, Justyną Wasilewską i Piotrem Głowackim.

Kampania "W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie" to kontynuacja akcji społecznej "Nieobecni są wśród nas", która zadebiutowała w grudniu 2020 r. Poruszyła ona serca milionów osób i uświadomiła, jak duża jest skala zaginięć w Polsce. Od piątku 15 kwietnia spoty z aktorami serialu "Nieobecni" można oglądać na antenie kanałów TVN i w mediach społecznościowych.

Nowa poruszająca kampania Playera i Fundacji ITAKA

Tematem przewodnim nowej akcji Playera i Fundacji ITAKA stały się pokoje zaginionych osób. Przez lata były świadkami szczęśliwych rodzinnych chwil, rodzących się talentów, po prostu codzienności. Dziś to miejsca, w których niespodziewanie czas się zatrzymał i zamieszkała w nich nadzieja. Nadzieja na to, że pewnego dnia głos ich mieszkańca ponownie wybrzmi między ścianami, wypełni obecną teraz pustkę.

W ramach kampanii "W pokojach zaginionych mieszka nadzieja, która nigdy nie gaśnie" są emitowane trzy spoty z udziałem Danuty Stenki, Justyny Wasilewskiej i Piotra Głowackiego – gwiazd produkcji Player Original "Nieobecni". Każdy z nich to chwytające za serce słowa – wspomnienia – rodzin, które straciły swoich bliskich i od lat czekają na ich powrót. Pokoje osób zaginionych często przez lata pozostają nietknięte.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

"Nieobecni" - o czym jest serial?

"Nieobecni" to poruszający serial obyczajowy, którego tematem przewodnim są przypadki najgłośniejszych zaginięć w Polsce. W pierwszym sezonie widzowie towarzyszą Mili (Justyna Wasilewska), popularnej tancerce i performerce, która przyjeżdża na Święta Bożego Narodzenia do rodzinnego Kasprowa i orientuje się, że jej bliscy zniknęli. W trudnym momencie Mila poznaje Filipa Zacharę (Piotr Głowacki), ekscentrycznego podkomisarza z Poszukiwań Centrum Osób Zaginionych.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Piotrem Głowackim

Drugi sezon "Nieobecnych" koncentruje się wokół postaci Elżbiety Zawady (Danuta Stenka). Jej siedemnastoletnia córka Kasia wyszła z domu i już do niego nie wróciła. Od tego czasu minęło piętnaście lat. Dotychczasowe śledztwo nie przyniosło żadnych rezultatów. Nie wiadomo, co się stało i czy Kasia żyje. Bolesny rozdział w życiu Elżbiety pozostaje otwarty.

Nowy sezon "Nieobecnych" będzie można oglądać w Playerze od 10 maja.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości