Wydarzenia

"Projekt Zima" w Karpaczu. To idealne miejsce dla rodzin i fanów sportów zimowych

Wydarzenia

"Projekt Zima" na Dolnym Śląsku

Kamery programu "Co za Tydzień" zawitały na Dolnym Śląsku. To właśnie tam odbywa się kolejna odsłona "Projektu Zima". Karpacz to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i początkujących pasjonatów sportów zimowych. Moc atrakcji i ciekawych miejsc czeka na turystów.

Karpacz - to właśnie tu możemy oglądać kolejną odsłonę "Projektu Zima". Olivier Janiak w rozmowie z przedstawicielami atrakcji opowiedział widzom "Co za Tydzień" o wyjątkowych miejscach, jakie czekają na nas niedaleko czeskiej granicy. 

"Projekt Zima" w Karpaczu

Noemi Kościesz ze stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar opowiedziała o warunkach panujących na stoku.

- Warunki w tym roku są wyśmienite. Naśnieżanie rozpoczęliśmy już w listopadzie i kontynuowaliśmy przez cały grudzień. Pokrywa śniegu jest ogromna i do końca marca a może nawet i dłużej, uda się pojeździć na nartach - wyjaśniła.

Olivier Janiak zauważył, że fantastyczne warunki narciarskie to tylko jeden z aspektów, który wpływa na pozytywne doznania narciarzy. Karpacz ma też niezwykle rozbudowaną infrastrukturę związaną z zimowymi sportami. 

- Nasza stacja narciarska jest przystosowana głównie dla osób początkujących i rodzin z małymi dziećmi, więc to idealne miejsce, by zacząć swoją przygodę z narciarstwem. Nasz wyciąg jest główną atrakcją. To sześcioosobowa kanapa z podgrzewanymi siedzeniami, bogata w pokrywy przeciwwiatrowe, więc swobodnie, wygodnie i bezpiecznie można przetransportować się na górę. Na naszym stoku są trzy trasy do wyboru. Dosyć łagodne, więc idealne na pierwsze szusy z nartami - dodała Noemi Kościesz.

Karpacz - co warto zobaczyć?

Olivier Janiak na stoku w Karpaczu spotkał także jednego z najbardziej pogodnych prezenterów pogody - Tomasza Zubilewicza.

- Mam takie wrażenie po kilkunastu latach wyjazdów i zwiedzania Polski, że każdy region ma swoją specyfikę. Czy to chodzi o kwestie związane z historią, czy kulturowe, kulinarne czy architektoniczne. Jadąc w dane miejsce zawsze sprawdzam sobie, co tam się ciekawego znajduje. Po skończonej pracy planuję czas tak, żeby jeszcze gdzieś pojechać, zobaczyć miejsce, w którym wcześniej nie byłem - powiedział prezenter w rozmowie z Olvierem Janiakiem.

"Projekt Zima" - gdzie warto pojechać?

W Karpaczu do zobaczenia jest wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Muzeum Multimedialne Karkonoszy. Inspiracją do stworzenia tego miejsca dały dzieci, które miały pomysł na to, jak to pokazać, by wzbudzić zainteresowanie. 

- Dzieci chciały pokazać, jak powinna wyglądać lekcja historii i geografii. Chodziło o to, by lekcja została perfekcyjnie zapamiętana. Eksponaty są zlokalizowane w różnych miejscach w muzeum. Można je obejrzeć za pomocą rzeczywistości rozszerzonej. Staramy się wykorzystywać wszystkie najnowsze technologie. Niedługo dodamy także rzeczywistość wirtualną. To technologia dyktuje nam możliwości przekazu wiedzy i historii - powiedział Aleksander Kowzan z Muzeum Multimedialnego Karkonoszy.

Dolny Śląsk jest niezwykle bogaty w atrakcje turystyczne. Zabytki, pałace, muzea, trasy narciarskie, podziemne miasta, zabytki. "Projekt Zima" w Dolnym Śląsku to idealne miejsce i moment na to, by spróbować regionalnych produktów. Wśród nich znajdują się najróżniejsze rodzaje mięs, serów i przetworów.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Co za Tydzień

Pozostałe wiadomości