Koncert charytatywny dla Ukrainy. Uznani artyści kabaretowi, muzyczni i teatralni na jednej scenie

Grupa MoCarta na koncercie dla Ukrainy
Grupa MoCarta na koncercie dla Ukrainy
Źródło: "Co Za Tydzień"
Koncert, z którego dochód został przeznaczony na rzecz Ukrainy, zorganizowała w Warszawie fundacja "Od granicy do mieszkania". W wydarzeniu udział wzięli uznani artyści sceny kabaretowej, muzycznej i teatralnej. Zobacz, co powiedzieli w programie "Co Za Tydzień".

Wojna w Ukrainie jeszcze się nie skończyła. Cały czas potrzebna jest pomoc. Fundacja "Od granicy do mieszkania" zorganizowała koncert charytatywny. W warszawskim klubie Palladium wystąpili m.in. Natalia Kukulska, Adam Sztaba, Grupa MoCarta, Anna Maria Jopek, Pono. Sprawdź, jak skomentowali swój występ dla Ukrainy.

Koncert charytatywny dla Ukrainy - kto wystąpił?

Koncert charytatywny dla Ukrainy poprowadzili Zbigniew Zamachowski wraz z Wojciechem Malajkatem. Na scenie wystąpili:

 • Natalia Kukulska w duecie z Adamem Sztabą
  • Grupa MoCarta
   • Olena Komzurova z Odessy
    • Anna Maria Jopek w duecie z Robertem Kubiszynem
     • Pono

      Wydarzenie było uzupełnione o scenografię techniką mapping 3D. W czasie trwania koncertu uruchomiona została także aukcja internetowa, w ramach której można było nabyć prace cenionych i wyjątkowych polskich fotografów: Pawła Fabjańskiego, Piotra Jaxa, Tomasza Sikory oraz Karola Grygoruka.

      Koncert charytatywny dla Ukrainy - organizatorem fundacja "Od granicy do mieszkania"

      Koncert charytatywny na rzecz ofiar wojny w Ukrainie zorganizowała fundacja "Od granicy do mieszkania".

      - Jesteśmy grupką ludzi, którzy wywodzą się tak naprawdę z biznesu, wszyscy z nas porzucili swoją dotychczasową pracę i skoncentrowali się na pomocy. Wszystko odłożyłam na boczny tor, w tej chwili moje serce mówi mi, że trzeba pomagać. Codziennie trzeba coś zrobić, to nie musi być rzecz wielka, to może być mała, ale róbmy codziennie coś, zbierajmy dobrą karmę, myślę, że to dobro do nas wraca. To absolutnie nie jest sprint, to jest maraton, wszyscy musimy go dobiec. Ja cały czas powtarzam wszystkim, że najgorszy grzech, jaki możemy popełnić w ramach tej okrutnej historii, która nas spotkała to przyzwyczajenie się do wojny i ustanie w walce o wolność - powiedziała jedna z założycielek fundacji Aleksandra Petrykowska. 

      Adam Sztaba wyjaśnił, czym zajmuje się fundacja.

      - Fundacja "Od granicy do mieszkania" zajmuje się tym, żeby sprowadzać dzieci z tego newralgicznego punktu granicznego do innych miejsc, chociażby tutaj do Warszawy, i zapewniać im naukę, schronienie, jedzenie, ewentualnie leczenie - powiedział.

      - Bardzo, ważne jest to, żeby była jakaś ciągłość i żebyśmy nie zapominali, że jeszcze nic się nie zmieniło i daj boże, że będziemy za chwilę tego świadkami, ale na razie ta pomoc jest bardzo potrzebna i na szczęście płynie, płynie również dzięki fundacji "Od granicy do mieszkania" - dodała Natalia Kukulska.

      Zobacz wideo:

      czt_12
      Koncert dla Ukrainy fundacji "Od granicy do mieszkania"

      Koncert charytatywny dla Ukrainy - artyści o pomocy

      Na scenie wystąpili znani wokaliści, a także muzycy łączący klasykę z humorem, czyli Grupa MoCarta, której towarzyszył Zbigniew Zamachowski. 

      - Artyści są bardzo różni... Od kabaretowych po piosenkarzy i myślę sobie, że chyba najistotniejsze jest to, że dzielimy się najlepszą częścią siebie. Taka pomoc jest dla mnie najcenniejsza - skomentował Adam Sztaba.

      - Nadzieja jest czymś, co nas wszystkich mobilizuje, napędza i powoduje, że tu jesteśmy, że non profit występujemy, próbujemy pomagać. Nadzieja, że ten koszmar się skończy i że nie rozleje się dalej - stwierdził Zbigniew Zamachowski.

      Natalia Kukulska wyjaśniła, że takich akcji muzycznych jest bardzo dużo, co pokazuje, jaka siła jest muzyki, siła jednoczenia się ludzi przy okazji koncertów, wydarzeń artystycznych.

      Filip Jaślar z Grupy MoCarta zaapelował:

      - Pokażmy, że nie jesteśmy zmęczeni tą pomocą, Ci ludzie cały czas tej pomocy bardzo potrzebują - powiedział.

      Adam Sztaba dodał na koniec:

      - Jeżeli coś nas niewiele kosztuje, a mówiąc szczerze taki występ na 10-15 minut, bo mniej więcej każdy z nas na tyle wychodzi, na scenę, przy naszym stażu długim, to naprawdę nie jest nic kosztownego, to nie jest coś, co wymaga jakiegoś wielkiego poświęcenia, jeżeli niewielkim poświęceniem możemy przyczynić się do dobra, to należy to czynić bez kalkulacji, bez żadnych dyskusji, bez żadnych odniesień do historii, co niektórzy czynią, co jest kompletnie niepotrzebne, bo żyjemy tu i teraz, nie żyjemy 50 lat temu, mamy historię w 2022 roku i ona jest straszna, ona jest naprawdę przytłaczająca, więc pomagajmy i dawajmy z siebie, tyle ile możemy - podsumował.

      Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
      Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

      Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

      Czytaj też:

      Autor: Kamila Jamrożek

      Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości