Mastercard OFF Camera. Plejada gwiazd weźmie udział w festiwalu w Krakowie

Kto będzie gościł podczas Off Camera 2022?
Kto będzie gościł podczas Off Camera 2022?
Źródło: JAN MULCZYK/MW MEDIA
Już 29 kwietnia w Krakowie rozpoczęła się jubileuszowa 15. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF Camera. W planie są spotkania z aktorami, warsztaty i koncerty. Kogo zobaczymy w ciągu tych kilku najbliższych dni na festiwalu?

15. edycja Mastercard OFF Camera odbędzie się po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. To jeden z największych festiwali kina niezależnego w naszej części Europy. W festiwalu wezmą udział największe gwiazdy polskiego kina. Kogo możemy się spodziewać?

Mastercard OFF Camera. Z kim spotka się Olivier Janiak?

Codziennie o godz. 12.00 i 16.00 Olivier Janiak poprowadzi otwarte dla publiczności wywiady z gwiazdami festiwalu. 29 kwietnia w piątek pierwszym gościem festiwalu była Roma Gąsiorowska. 30 kwietnia w sobotę widzowie będą mogli obejrzeć rozmowy z Izabelą Kuną o 12 i Marią Dębską o 12.30.

W niedzielę 1 maja Olivier Janiak porozmawia z twórcami filmowymi — Janem P. Matuszyńskim i Aleksandrą Konieczną. W kolejnym dniu festiwal swoją osobą zaszczycą Maja Ostaszewska i Filip Tłokiński. 3 maja we wtorek gośćmi Oliviera Janiaka będą Tomasz Ziętek i Krystian Pesta.

W środę 4 maja gośćmi Oliviera Janiaka będzie Tomasz Habowski i Sandra Korzeniak. Dzień później na festiwalu pojawią się takie osoby jak Magdalena Żak, Karolina Bruchnicka i Tomasz Włosok. W piątek 6 maja Olivier Janiak porozmawia na scenie z aż czterema osobami. Będą to Bartłomiej Kotschedoff, Małgorzata Foremniak, Mateusz Więcławek i Jacek Koman.

W sobotę 7 maja na scenie pojawi się Bartosz Blaschke, natomiast w ostatni dzień festiwalu w niedzielę 8 maja pojawi się niespodziewany gość, którego tożsamość jest jak na razie nieznana.

Zobacz wideo:

Rusza Mastercard OFF CAMERA
Mastercard Off Camera - ruszyła 15. edycja festiwalu kina niezależnego
Źródło: Dzień Dobry TVN

Mastercard OFF Camera 2022. Co to za festiwal?

Mastercard Off Camera to wydarzenie skierowane do fanów kina niezależnego. Festiwal nawiązuje założeniami i tradycją do amerykańskiego festiwalu kina niezależnego Sundance.

W programie festiwalu znalazło się kilka sekcji filmowych: "Amerykańscy Niezależni" czy "Festiwalowe Hity", a także nowości: "Nieoczekiwane Przymierza", "Przyszłość Jest Teraz" czy "W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch?". 

Wysokie nagrody i promocja kina niezależnego wyróżniają imprezę. W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych najlepsze rodzime produkcje ostatniego sezonu walczą o nagrodę dFlights w wysokości 100 tysięcy złotych.

Mastercard Off Camera to także warsztaty, wykłady i dyskusje związane z filmami. Widzowie mają okazję spotkać i porozmawiać ze swoimi ulubionymi twórcami i artystami.

Festiwal kina niezależnego Mastercard OFF Camera 2022 odbędzie się w Krakowie w terminie 29.04-08.05.2022 roku. Organizatorzy zapowiadają, że jubileuszowa edycja odbędzie się w bardzo klimatycznym stylu. Seanse filmowe odbędą się w najbardziej urokliwych salach kinowych stolicy Małopolski, a także w plenerze. Część repertuaru festiwalowego będzie dostępna w serwisie player.pl. Więcej informacji o programie tegorocznej edycji można znaleźć na www.offcamera.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: JAN MULCZYK/MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości