Materiał promocyjny

Międzyzdroje – najważniejsze atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?

Międzyzdroje – najważniejsze atrakcje turystyczne. Co warto zobaczyć?
Źródło: "Co Za Tydzień"
Jeśli szukasz magicznego miejsca, gdzie morze spotyka się z naturą, a spokój przeplata się z wieloma interesującymi wydarzeniami, to Międzyzdroje są idealnym wyborem. Ta urokliwa miejscowość, położona na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, jest jednym z najbardziej popularnych celów podróżniczych w Polsce. Zachwycająca przyroda, piaszczyste plaże i unikalny klimat czynią Międzyzdroje prawdziwą perłą Bałtyku.

Międzyzdroje to nadmorski kurort, który co roku przyciąga turystów z Polski i zagranicy m.in. szerokimi, piaszczystymi plażami. Tam też przybyła ekipa programu "Co Za Tydzień" z Projektem Plaża. Sprawdź, co trzeba koniecznie zobaczyć podczas pobytu w Międzyzdrojach!

Międzyzdroje – atrakcje turystyczne

Międzyzdroje położone są na wyspie Wolin, w województwie zachodniopomorskim. Miejscowość graniczy z rezerwatem przyrody Woliński Park Narodowy oraz Morzem Bałtyckim, co nadaje jej wyjątkowego charakteru. Historia Międzyzdrojów sięga już XIV wieku, kiedy to tereny te były zamieszkiwane przez rybaków i rolników. W ciągu wieków miejscowość rozwijała się jako atrakcyjne miejsce wypoczynku i uzdrowiska.

- Ze względu na położenie zatokowe, zdecydowanie wyróżnia nas temperatura wody, która jest cieplejsza niż w innych miejscach Pomorza. Dodatkowo mamy otulinę Wolińskiego Parku Narodowego. Oprócz plażowania można korzystać z natury, jeżdżąc na rowerze lub uprawiając nordic walking po ścieżkach Wolińskiego Parku Narodowego - powiedziała redaktor naczelna Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje Anetta Czyżak, Referat Promocji, Kultury i Turystyki.

Najważniejsze atrakcje turystyczne w Międzyzdrojach to:

Plaża i molo

Nie sposób wyobrazić sobie wizyty w Międzyzdrojach bez relaksu na jednej z najpiękniejszych plaż na polskim wybrzeżu. Piaszczysta szeroka plaża rozciąga się na kilka kilometrów, zapewniając doskonałe warunki do opalania i kąpieli słonecznych. Wspaniale jest także spacerować wzdłuż drewnianego molo, podziwiając panoramę wybrzeża oraz oddychając świeżym morskim powietrzem.

Woliński Park Narodowy

Ten malowniczy park to prawdziwa oaza natury. Rozciąga się na obszarze ponad 100 km² i obejmuje lasy, klify, jeziora i bagna. Spacerując jednym z wielu szlaków, możemy napotkać dziką zwierzynę, taką jak jelenie, sarny czy żubry. Cisza i spokój tego miejsca są niezwykle relaksujące.

Aleja Gwiazd

W Alei Gwiazd, której powstanie datuje się na rok 1996, znajdują się odciski dłoni najwybitniejszych postaci ze świata kultury, takich jak Janusz Gajos, Krystyna Janda, Krzysztof Kieślowski oraz wielu innych. To symboliczne miejsce przyciąga miłośników sztuki i filmu z całego świata, którzy przybywają tu, by odnaleźć ślady swoich idoli. Warto odwiedzić to miejsce osobiście i sprawdzić, czy nasi ulubieni artyści zostawili już swoje ślady.

Park zdrojowy im. Fryderyka Chopina

Ten uroczy park jest wypełniony pięknymi roślinami i stanowi idealne miejsce na odpoczynek. W centralnym punkcie znajduje się popiersie Fryderyka Chopina. Na terenie parku znajduje się Międzynarodowy Dom Kultury oraz Muzeum Figur Woskowych.

Punkty widokowe – Kawcza Góra i Gosań

Osoby uwielbiające widoki z góry będą zachwycone. Kawcza Góra to wzniesienie na wyspie Wolin, z którego roztacza się malowniczy widok na okolicę, w tym na Morze Bałtyckie i pobliskie klify. Natomiast Gosań to najwyższe wzniesienie na wyspie Wolin, a ze szczytu można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na całe Międzyzdroje i okoliczne tereny.

Biblioteka miejska

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego jest przeznaczona zarówno dla mieszkańców Międzyzdrojów i okolic, jak i dla turystów. W bibliotece znajdziemy mnóstwo pozycji, a także organizowane są spotkania z autorami. Międzyzdrojską Bibliotekę odwiedził już m.in. Artur Andrus czy Andrzej Marek Grabowski (Pan Tik Tak). Placówka organizuje różne formy aktywności dla dzieci, np. skarpetkowe warsztaty plastyczne z Niedoparkami, konkursy plastyczne, projekcje filmów, lekcje biblioteczne.

Międzyzdroje – najciekawsze wydarzenia

Międzyzdroje to także miejsce, w którym nie brakuje wydarzeń kulturalnych. Co roku odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd, który przyciąga twórców filmowych, artystów i fanów kina. Oprócz tego w mieście organizowane są koncerty plenerowe, festiwale teatralne oraz imprezy sportowe.

Pod koniec sierpnia w Międzyzdrojach odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów w ratownictwie wodnym.

- Będziemy mieli 12 konkurencji morskich, 180 zawodników juniorów z całej Europy, z około 20 państw. To będzie taka otwarta strefa. Wszyscy ludzie, którzy będą wtedy na plaży, mogą obserwować konkurencję i zmagania ratowników - wyjaśnił Piotr Golian, koordynator kąpieliska w Międzyzdrojach.

Bezpieczeństwo nad wodą jest bardzo ważne. W Międzyzdrojach w sezonie wakacyjnym dba o nie ponad 30 ratowników. Na polskim wybrzeżu wyróżnia ich to, że dyżurują nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy.

- Nowoczesny sprzęt bardzo nam pomaga. Oczywiście nie zapominamy, że główną postacią tutaj jest ratownik. Mamy tutaj ratowników, którzy obsługują łodzie, mamy pilota drona. Dodatkowo również posiadamy monitoring, czyli jesteśmy w stanie na bieżąco monitorować to, co się dzieje na kąpielisku i również na plażach niestrzeżonych. Ale wszystko jest robione tylko po to, żeby ten system bezpieczeństwa tutaj u nas w Międzyzdrojach wzmacniać, żeby plażowicze po prostu czuli się i byli bezpieczni - powiedział koordynator kąpieliska.

W Międzyzdrojach w Dzień Flagi pobito też rekord Polski na najdłuższą flagę narodową, która liczyła prawie trzy kilometry. Międzyzdroje to miasto rozwijające się dla mieszkańców i turystów, inwestując m.in. w nową kładkę na plaży czy centrum usług administracyjnych. Biblioteka jest dostępna dla mieszkańców i turystów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości