Materiał promocyjny

Moc atrakcji na Dolnym Śląsku. Co warto zobaczyć?

Dolny Śląsk jest pełen atrakcji
Dolny Śląsk jest regionem Polski, który szczególnie warto odwiedzić ze względu na moc atrakcji, jakie czekają w tym miejscu na zwiedzających. Wśród nich możemy wymienić fantastyczne szlaki górskie, zamki, pałace czy kopalnie. W związku z "Projektem Zima" postanowiliśmy przybliżyć ten interesujący region.

Dlaczego warto odwiedzić Dolny Śląsk?

Dolny Śląsk jest punktem na mapie naszego kraju, który nie tylko zachwyca malowniczymi widokami, ale jest również niezwykle magnetyzujący. Miejsce to jest pełne malowniczych szlaków, które szczególnie sprzyjają górskim wojażom. Jeżeli interesują nas bardziej zabytki, to również znajdziemy coś dla siebie, gdyż to właśnie na Dolnym Śląsku jest najwięcej zamków oraz pałaców. Nie można zapomnieć o niezwykle interesujących kopalniach, z których przecież Dolny Śląsk słynie. Jedno jest pewne. Odwiedzając ten region na mapie Polski każdy znajdzie coś dla siebie.

- Jedna trzecia Polaków tamtej zimy wybrała Dolny Śląsk na miejsce, w którym warto spędzić swoje ferie. Zamki i pałace, których mamy najwięcej w Polsce. Kopalnie, w których możemy odkryć Dolny Śląsk na nowo. Tajemniczość Dolnego Śląska to jest to miejsce, które przyciąga zawsze turystów - powiedział w rozmowie z "Co za Tydzień" Bartłomiej Kubicz - dyrektor wydziału promocji województwa dolnośląskiego.

Warto dodać, że na spragnionych zimowych atrakcji czekają również fantastyczne szlaki górskie w tym m.in. Góra Radogost, Wilcza Góra wraz z pobliską Kruczą Skałą, Trójmorski Wierch koło Śnieżnika czy Szlak na Waligórę przez Wielką Lesistą.

Adrian Kostera szykuje się do pobicia Rekordu Guinnessa

W Dolnośląskim Centrum Sportu do bicia Rekordu Guinnessa przygotowuje się ultra triathlonista Adrian Kostera, który już 1 czerwca tego roku rozpocznie najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie, które potrwa rok i w całości odbędzie się na Dolnym Śląsku, a jego finał zaplanowany jest na Polanie Jakuszyckiej.

- Właśnie dołączyłem do "Team Polana" i tutaj mam swoją bazę treningową. Jest tu wszystko, czego potrzebuję. Jest to przede wszystkim pięknie położone pod kątem natury miejsce. Więc każdy trening tutaj cieszy oczy. Całe wyzwanie to jest triathlon najdłuższy na świecie. Łączny dystans, który chcę pokonać, to jest 40 170 km, czyli nieco więcej niż obwód kuli ziemskiej wzdłuż równika - powiedział w rozmowie z nami Adrian Kostera.

Warto dodać, że Adam Kostera ma już na swoim koncie sporo sportowych sukcesów. Ukończył takie wyzwania jak 100 maratonów w 100 dni oraz najdłuższy duatlon na świecie – 120 km biegu, 1800 km jazdy rowerem, ponownie bieg – 422 km. Teraz być może do wspomnianych sukcesów dojdzie pobicie Rekordu Guinnessa. Trzymamy kciuki.

Aktualnie czytasz: Moc atrakcji na Dolnym Śląsku. Co warto zobaczyć?
Źródło: mat. prasowe

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości